با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دو خطا در عنوان این این کتاب وجود دارد: مرجع معماها، مسئله‌ها، و پارادوکس‌های فلسفی

دانلود و خرید کتاب دو خطا در عنوان این این کتاب وجود دارد: مرجع معماها، مسئله‌ها، و پارادوکس‌های فلسفی

۴٫۶ از ۷ نظر
۴٫۶ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دو خطا در عنوان این این کتاب وجود دارد: مرجع معماها، مسئله‌ها، و پارادوکس‌های فلسفی  نوشته  رابرت ام.  مارتین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب دو خطا در عنوان این این کتاب وجود دارد: مرجع معماها، مسئله‌ها، و پارادوکس‌های فلسفی

رابرت ام. مارتین، استاد بازنشسته فلسفه در دانشگاه دَلهاوزی است. در این کتاب، نویسنده کوشیده است جدی‌ترین و عمیق‌ترین مباحث فلسفی را با زبانی عامیانه و محاوره‌ای طرح کرده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «در واقع، می‌توانیم با فلسفه خوش بگذرانیم. اگر بهترین حالت را در نظر بگیریم، جواب دادن به سوال‌هایی که همیشه شما را به فکر فرو برده‌اند و طرح سوال‌هایی که هرگز به آن‌ها فکر نکرده‌اید، جذاب است. می‌تواند قوه تخیل و شوخ‌طبعی‌تان را قلقلک بدهد و ذهنتان را باز کند. همچنین می‌تواند خودمانی و مفرح باشد. به نظر بعضی از بهترین نویسنده‌های فلسفی در این روزها «یک مثقال تکلف و جلوه‌فروشی به اندازه نیم کیلو کود ارزش دارد». فلسفه زمانی ظاهر می‌شود که مشکلی پیش می‌آید. گاهی چیزهای کاملاً معمولی، وقتی درباره‌شان شروع به فکر کردن می‌کنیم، بغرنج به نظر می‌رسند. گاهی مفروضات کاملاً معقول با استدلال کاملاً معقول به پارادوکس - نتایجی عجیب و باورناپذیر- منتهی می‌شوند: «اصل فلسفه این است که با چیزی بسیار ساده که به نظر ارزش گفتن ندارد آغاز می‌شود، و به چیزی ختم می‌شود که به حدی پارادوکسیکال است که کسی آن را باور نخواهد کرد.» ـ برتراند راسل بعضی دانشجوها این تصور اشتباه و مأیوس‌کننده را دارند که فلسفه فقط شامل سوال‌های جواب‌ندادنی است، و نمی‌دانند قضیه از چه قرار است. این تصور غلط است. ما در این‌جا سرنخ‌هایی از، دست‌کم، تعدادی از جواب‌های بسیار خوب، غافلگیرکننده و جالب توجه را خواهیم دید.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
گرشاسب
۱۳۹۵/۰۴/۲۳

مطالب به صورت واقعا ساده و با بیانی کاملا شیوا مطرح شدن. ترجمه فوق‌العاده‌س! فقط یه مشکل وجود داره و اون این هست که بنا به آنچه که در مقدمه آمده، در نسخه‌ی چاپی کتاب برخی مطالب با

- بیشتر
Emad Izadpanah
۱۳۹۶/۱۱/۲۷

بسیار عالیه، فقط برای خواندنش باید حوصله بخرج داد و داستان وار نمیشه خواند.

شلاله
۱۳۹۵/۰۳/۲۵

به نظر کتاب خوبی راجع به فلسفه هست حیف که قیمتش گرونه. :

رضا
۱۳۹۵/۰۴/۱۹

نسخه نمونه رو خوندم خیلی خوب بود اگه تخفیف هفته بشه خریداریش کنیم قیمتش بالاس

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۷۸-۱۸۲-۶
تعداد صفحات۵۴۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۷۸-۱۸۲-۶