با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رستم و سهراب

دانلود و خرید کتاب صوتی رستم و سهراب

۴٫۷ از ۸۴ نظر
۴٫۷ از ۸۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رستم و سهراب  نوشته  ابوالقاسم فردوسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رستم و سهراب

کتاب صوتی «رستم و سهراب»، اثر مشهور ابوالقاسم فردوسی به شکل نمایشنامه‌ی شنیداری است. گزینش و تنظیم این اثر توسط ابوالحسن تهامی (۱۳ مرداد ۱۳۱۷ تهران) مدیر دوبلاژ ایرانی صورت گرفته است. در کتاب شاهنامه داستان‌های جذاب و شگفت انگیز بسیارند، اما داستان رستم و سهراب از همه‌ی داستان‌های این کتاب مشهورتر است و ایرانیان در سرتاسر قرون و اعصار به خواندن و شنیدن آن اشتیاق داشته‌اند؛ هر نگارگری از آخرین صحنه ی این داستان تابلویی کشیده است و بسیار هنرمندان این داستان را به صحنه ی تئاتر برده و یا بر پرده‌ی سینما به نمایش در آورده‌اند، و مردم همه جا به استقبال این آثار رفته‌اند. در روزگاران پیش‌تر نقل رستم و سهراب آزمونی برای هنرنمایی نقالان بود و نقال خوش صدای هنرمند می‌توانست شب‌های بسیار مردم را به قهوه خانه بکشاند و با عظمت کلام فردوسی مخاطبان خود را مسحور و مجذوب کند.

کوشش نیز در همان راستا و برای انتقال کلام فردوسی به مشتاقانی ست که شاید دوست‌تر دارند این بخش از میراث ادبی ما را به هنگام رانندگی و از دستگاه صوتی خودروی خود بشنوند، و یا در وقتی مناسب با دیگر اعضای خانواده به آن گوش بسپارند. در این کتاب صوتی، روایت رستم و سهراب مانند صدای فیلمی در نظر گرفته شده و از جلوه‌های صوتی برای ایجاد فضاهای مختلف بزم و رزم آن استفاده شده است. اجرای نقش اشخاص داستان به صداپیشگان نامدار واگذار شده که صدایشان سال‌های سال است در دوبله‌ی فیلم‌ها و از دهان هنرمندان سینما شنیده می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۹)
mina
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

کتاب واقعا خوبیه ولی ای کاش طاقچه از این دست کتابای شاهنامه و صوتی بیشتر داشته باشه چون وقتی صوتی باشه با تلفظ لغات هم آشنا میشیم شاهنامه یه شاهکاره حیفه که ایرانیا نخونده باشنش به نظرم لازمه که همه

- بیشتر
محبوبه
۱۳۹۹/۰۹/۰۴

فوق العاده بی نظیر با صداهای ماندگار و جاویدان....

مهدی
۱۳۹۹/۰۹/۰۴

یزدان استاد جلیلوند را رحمت کناد

z
۱۳۹۹/۱۰/۱۴

صدای آقای تهامی به تنهایی هم برای شاهنامه خوانی فوق العاده است؛ اینجا که همکاران توانمندشون هم هستن و لذت شنیدن اثر دوچندان شده.

کاربر ۱۴۷۴۹۶۶
۱۳۹۹/۱۰/۲۹

عالیست

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۳٫۶ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۳٫۶ مگابایت