هزار و یک شب: قصه‌های شیرین ایرانی
۴٫۶از ۱۹ نظر

دانلود کتاب هزار و یک شب: قصه‌های شیرین ایرانی

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۶از ۱۹ نظر
۴٫۶از ۱۹ نظر
۴٫۶از ۱۹ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هزار و یک شب: قصه‌های شیرین ایرانی

«هزار و یک شب» بهترین یادگار به جای مانده درباره آداب و رسوم قدیم مشرق زمین و همان «هزار افسان» ایران باستان است که قبل از دوره هخامنشی در هندوستان بود و پیش از حمله اسکندر به ایران آمد و به زبان پهلوی ترجمه شد.

حکایت‌های این کتاب را دختری به نام شهرزاد برای پادشاهی به نام شهریار روایت می‌کند. در قصه‌ها و ماجراهای این کتاب، همه مردم جامعه از پادشاهان و بازرگانان گرفته تا زنان و غلامان و مردم کوچه و بازار حضور دارند. در زمان محمدشاه قاجار بود که نویسنده‌ای تبریزی به نام عبداللطیف تسوجی «هزار و یک شب» را به زبان فارسی ترجمه کرد و ایرانیان دوباره توانستند با مطالعه این داستان‌ها، از آن‌ها لذت ببرند.

این کتاب شامل ۲۳ داستان از «هزار و یک شب است» است که به زبانی ساده برای گروه سنی کودک و نوجوان روایت شده‌اند. پادشاه و حکیم، سندباد و شاهین، گوژپشت پردردسر، غلام دروغگو، بچه شیر و آدمی‌زاد، روباه و گرگ، گنجشک و عقاب، موش و کک، خواب عجیب و غریب، وزیر بخشنده و مرد باقلافروش، دزد بامعرفت، سگ دست و دل باز، زن صدقه دهنده، خر ابله، مردی که صد تا زن داشت، انوشیروان و دختر روستایی و .... برخی از داستان‌های «هزار و یک شب» هستند که برای این قشر از مخاطبان روایت شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
S
۱۳۹۸/۱۱/۰۶

چرا اینطوری کردن هزار و یک شبو؟😕 بقیه نسخه های طاقچه بهتره

ملیکا ابراهیمی
۱۳۹۷/۰۶/۲۳

خیلی خوب بود.مرسی💙💙

هادی نظری
۱۳۹۶/۰۸/۲۸

هزار و یک شب چه ریشه ایرانی داشته باشد آن گونه که بیضایی در هزار افسان بر آن تاکید می کند و چه ریشه ی هندی همانطور که حکمت و جلال ستاری آن را مطرح می کنند، در نهایت آن

- بیشتر
Hossein Jafari
۱۳۹۶/۰۷/۰۴

چرا نسخه اصلی و کامل هزار و یک شب رو نمی گذارید نسخه ترجمه آقای محمد رضا مرعشی پور که در چهار جلد هستش و توسط نشر نیلوفر منتشر شده یا نسخه ترجمه آقای ابراهیم اقلیدی که ۵ جلد هست و

- بیشتر
Atur
۱۳۹۵/۰۹/۰۴

بهترین مترجم و انتشار کتاب هزار و یک شب در جلد کامل نوشته چه کسی هست میشه راهنمایی بفرمایید؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
سندباد، آن‌قدر شاهین را دوست داشت که حتّی پیاله‌ای طلایی به گردن او انداخته بود تا هر وقت شاهین تشنه شد، از آب آن بنوشد.
Aysan

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۸ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۸/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۳۴۸-۰
تعداد صفحات۱۷۸صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۸/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۳۴۸-۰