با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قصر اثر فرانتس کافکا

دانلود و خرید کتاب قصر

۳٫۶ از ۷ نظر
۳٫۶ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قصر  نوشته  فرانتس کافکا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قصر

کتاب قصر رمان ناتمامی از فرانتس کافکا است که با ترجمه شهناز ایلدرمی در اختیار دارید. این کتاب که اقتباسی از قصر کافکا است، بازنوشته دیوید زین مایروویتز است. 

قصر یکی از مشهورترین آثار کافکا است که تا به حال تفسیرهای متعدد و ضد نقیضی هم از آن نوشته شده است. برخی آن را نقدی بر دیوان‌سالاری می‌دانند و برخی دیگر با نگاهی دینی، قصر را محکمه الهی می‌دانند. 

درباره کتاب قصر

داستان از آنجایی آغاز می‌شود که ک. شب وارد دهکده‌ای می‌شود که قصر در آن واقع است. به مهمانخانه‌ای پناه می‌برد تا استراحت کند. می‌خواهند او را از آنجا برانند و دلیلشان برای این کار این است: می‌گویند هر کس بخواهد وارد دهکده شود یا در آنجا بماند می‌بایست از قصر اجازه گرفته باشد. ک. مدعی می‌شود که با درخواست خودِ قصر به آنجا آمده‌است. آن‌ها به قصر زنگ می‌زنند. اول این ادعا رد می‌شود اما بعد تایید می‌شود و او را به عنوان مساح می‌پذیرند. فردا صبح او برمی‌خیزد تا به قصر برود و با شرح وظایفش آشنا شود اما تا پایان داستان موفق نمی‌شود. او در روز دوم دل به عشق فریدا، دختری که مهمان‌خانه آقایان است، می‌بازد و با او ازدواج می‌کند.

در ادامه داستان از تلاش‌های ک. برای رفتن به قصر، ارتباط با اهالی دهکده، برخی آقایان یا سران قصر است تا بتواند به قصر وارد شود. 

کتاب قصر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام دوست‌داران کتاب‌های کمیک پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره‌ فرانتس کافکا

فرانتس کافکا زاده ۳ ژوئیه ۱۸۸۳ یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آلمانی‌زبان در سده ۲۰ میلادی است. آثار کافکا در زمره تأثیرگذارترین آثار در ادبیات غرب به‌شمار می‌آیند.

فرانتس کافکا به دوست نزدیک خود ماکس برود وصیت کرده بود که تمام آثار او را نخوانده بسوزاند. ماکس برود از این دستور وصیت‌نامه سرپیچی کرد و بیشتر آثار کافکا را منتشر کرد و دوست خود را به شهرت جهانی رساند. مسخ مهم‌ترین اثر اوست و رمان محاکمه و رمان قصر که ناتمام مانده است از دیگر آثار کافکا هستند. او در نوشته‌هایش اتفاقات پیش پا افتاده را به شکلی نامعقول و فراواقع گرایانه توصیف می‌کند و همین سبک خاص او است که به نام کافکایی می‌شناسیم.

فرانتس کافکا در ۳ ژوئن ۱۹۲۴ بر اثر بیماری سل، درگذشت.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۶۷-۶۶-۶
تعداد صفحات۱۴۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۶۷-۶۶-۶