با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب اسکی روی شیروانی‌ها اثر رسول یونان

دانلود و خرید کتاب اسکی روی شیروانی‌ها

مجموعه‌ی شعر

۴٫۷ از ۱۲ نظر
۴٫۷ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسکی روی شیروانی‌ها  نوشته  رسول یونان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اسکی روی شیروانی‌ها

کتاب اسکی روی شیروانی‌ها مجموعه شعرهای زیبا و خواندنی سروده رسول یونان است. شعرهای این کتاب عموما مضامین عاشقانه و احساسی دارند. 

ذرباره کتاب اسکی روی شیروانی‌ها

کتاب اسکی روی شیروانی‌ها پنج فصل دارد و در این فصل‌ها، نود شعر نوشته شده است. شعرهایی که در طول دو سال نوشته شدند و موضوعاتی مانند پرواز، جمع کردن تخم بلدرچین از کشتزاران آفتاب، عشق، زندگی، مرگ، کار و برخی موضوعات شهری را شامل می‌شود.

کتاب اسکی روی شیروانی‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

دوست‌داران و علاقه‌مندان به شعر شاعران معاصر از خواندن کتاب اسکی روی شیروانی‌ها لذت می‌برند. 

درباره رسول یونان 

رسول یونان در سال ١٣٤٨ در دهکده‌ای در کنار دریاچه ارومیه به دنیا آمد. او شاعر، نویسنده، مترجم و نمایشنامه‌نویس است. علاوه بر این سابقه فیلمسازی و بازیگری را نیز در کارنامه هنری خود دارد. تنوع آثار او زیاد است و داستان کوتاه، رمان، شعر، نمایشنامه و ... در میان آثارش به چشم می‌خورد. از میان آثار رسول یونان می‌توان به روز بخیر محبوب من، مجموعه شعر پایین آوردن پیانو از پله‌های یک هتل یخی، ترجمه اشعار ناظم حکمت با نام یک کاسه عسل، مجموعه داستان کلبه‌ای در مزرعه برفی ، نمایشنامه گندمزار دور و رمان خیلی نگرانیم شما، لیلا را ندیدید اشاره کرد. همچنین یکی از کتاب‌های او، به نام رودی که از تابلوهای نقاشی می‌گذشت، به زبان ارمنی ترجمه و منتشر شده است. 

بخشی از کتاب اسکی روی شیروانی‌ها

چمدانم را می‌بندم

بی‌هیچ دلهره‌ای

دیگر نه این درخت توت

می‌تواند مانع شود

و نه این آفتابِ لنگرانداخته

در پنجره‌ها

وقتی تو نباشی

چه‌قدر راحت می‌شود از این‌جا رفت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
امیررضا
۱۴۰۰/۰۵/۰۸

ای پرنده زیبا زخم بالت را که می‌بستم عاشقت شدم نباید اینقدر بی رحمانه دور می‌شدی بی پر و بالم من آسمان به آسمان چگونه دنبالت بگردم؟ ای پرنده زیبا اسیر زیبایی‌ات شده‌ام مرا به قفس انداخته ای! ~از متن کتاب ` خیلی دوست داشتنی بود.. آروم و غمگین و پر از احساس مشتاق

- بیشتر
Sure🪐
۱۴۰۰/۰۵/۰۴

{اولین کتابی که از "رسول یونان" مطالعه کردم...} چی می‌شه گفت؟! یه چیزی فراتر از شعر و کلمات بود... (: به راحتی می‌شد باهاش ارتباط گرفت... (:🌱🦋

mina
۱۴۰۰/۰۲/۰۱

آقای یونان خیلی نگاه عجیب و جالبی به دنیا دارند که این کاملا در شعرهاشون مشهوده

pooria mardani
۱۴۰۱/۰۱/۱۴

ساده و بی ریا بی ریا و ساده ...

Mohammad Amin
۱۳۹۹/۱۲/۲۱

خواندن این کتاب، تجربه حس ناب شاعرانه بود. حتما باید کتاب چاپی‌اش را هم بخرم.

JİLA
۱۴۰۰/۱۲/۲۵

نه درختان کج روییده‌اند نه ساختمان‌ها کج شده‌اند فقط تو زمین خورده‌ای تو زمین خورده‌ای و سرت گیج می‌رود مرگ را بپذیر نظم دنیا تو را کنار گذاشت..

ꪑꪮꫝꪖꪑꪑꪖᦔ ꪑꪖꫝᦔ𝓲
۱۴۰۰/۰۹/۰۵

درود بر همه ی دوستان من تعریف اشعار جناب رسول یونان رو زیاد شنیده بودم لکن بنده ی حقیر نتونستم با اشعار ایشون ارتباطی برقرار کنم. از نظر بنده اشعار آقای گروس عبدالملکیان دارای احساس و عواطف بیشتری هست و لطیف تر

- بیشتر
ملتفت
۱۴۰۰/۱۰/۲۱

چقدر قشنگ آخه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰۷)
کافی‌ست دعوایی جزئی شکل بگیرد رکیک‌ترین دشنام‌ها را می‌دهند آدم‌های به‌ظاهر مؤدب.
A~
ای پرندهٔ زیبا زخم بالت را که می‌بستم عاشقت شدم نباید این‌قدر بی‌رحمانه دور می‌شدی بی‌پروبالم من آسمان‌به‌آسمان چگونه دنبالت بگردم؟ ای پرندهٔ زیبا اسیر زیبایی‌ات شده‌ام مرا به قفس انداخته‌ای!
امیررضا
اگر در باز بود می‌رفتم اگر سد می‌شکست جاری می‌شدم اگر قفسی در کار نبود می‌پریدم زندانی که باشی گاه مثل انسان می‌اندیشی گاه مثل آب گاه مثل پرنده
نیلوفر🍀
دعا می‌کنم که دعایم آفتابی باشد بر فراز روزهای برفی‌اش. آمین یا رب‌العالمین!
MKS
بهار بهار می‌آید عکس‌ها پُر از خرگوش می‌شوند بالکن‌ها پُر از گنجشک توفان نسیم می‌شود و نسیم شانه‌ای برای علفزار بهار می‌آید دنیا عوض می‌شود اما آمدن بهار مهم نیست مهم شکفتن گل‌ها در رویاهای توست.
vafa
بهار می‌آید عکس‌ها پُر از خرگوش می‌شوند بالکن‌ها پُر از گنجشک توفان نسیم می‌شود و نسیم شانه‌ای برای علفزار بهار می‌آید دنیا عوض می‌شود اما آمدن بهار مهم نیست مهم شکفتن گل‌ها در رویاهای توست.
ꪑꪮꫝꪖꪑꪑꪖᦔ ꪑꪖꫝᦔ𝓲
آدمی بودن غم‌انگیز است وقتی هوای آسمان به سرت بزند و بال نداشته باشی
ꪑꪮꫝꪖꪑꪑꪖᦔ ꪑꪖꫝᦔ𝓲
باید شعری تازه گفت آهنگی تازه نواخت باید در چوبی این باغ‌ها را که در رویاهای‌مان شکل گرفته‌اند روبه‌شهر باز کرد باید همه‌چیز را از نو ساخت هیچ بادی لانهٔ پرندگان را دوباره سر جایش نمی‌گذارد.
نیلوفر🍀
زندگی ایستادن در برابر بادها نیست کنار آمدن با بادهاست
بی‌نام
حال آدمی را دارم که می‌خواهد به همسر مُرده‌اش تلفن کند اما نمی‌کند چرا که به‌خوبی می‌داند در بهشت گوشی‌ها را برنمی‌دارند...
Gloria

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۱
شابک۹۷۸۶۰۰۲۲۹۲۵۰۶
تعداد صفحات۹۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۱
شابک۹۷۸۶۰۰۲۲۹۲۵۰۶