با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیمان سحرگاهی

دانلود و خرید کتاب پیمان سحرگاهی

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیمان سحرگاهی  نوشته  رومن  گاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پیمان سحرگاهی

رومن گاری ( ۱۹۸۰ - ۱۹۱۴)، نویسنده لیتوانیایی‌تبار فرانسوی است.

«پیمان سحرگاهی» در حقیقت زندگی‌نامه رومن گاری به قلم خودش از دوران کودکی تا پایان جنگ جهانی دوم است.

این کتاب به صورت مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه اما پیوسته نوشته شده که محوریت زیادی بر روی رابطه پر مهر و عاشقانه نویسنده با مادرش دارد.

رومن با دیدی طنز به وقایع می‌نگرد و نکات فوق‌العاده جذابی را بازگو می‌کند و تاثیر مادرش بر کامیابی‌هایش را به تفصیل شرح می‌دهد.

مادر که در تمام طول سختی‌ها و تنهایی‌ها و مهاجرت‌ها همه‌ همّ و غمش این بود که پسرش باید «کسی» بشود، تمام تلاشش را در این راه به کار می‌بندد و حتی پیش از مرگ، شغل پسرش را هم تعیین و تضمین می‌نماید.

در حقیقت این کتاب زندگی فقیرانه و سرشار از سختی رومن گاری در کنار مادری را به تصویر می‌کشد که حاضر بوده است برای رستگاری فرزندی که به نبوغش ایمان راسخ داشته هر کاری انجام دهد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«به شدت احساس مسؤولیت می‌کردم. تصور اینکه بدون حمایت، مادرم را در دنیا تنها بگذارم، برایم تحمل‌ناپذیر بود. می‌دانستم چه انتظاری از من دارد. درازکشیده در بستر، خون سیاه بالا می‌آوردم. احساس بیکاری، بیشتر از کلیه عفونی، مرا زجر می‌داد. در ده سالگی تصور می‌کردم فردی شکست‌خورده هستم. هنوز نه یاشا هیفتز شده بودم و نه سفیر. گوش خوبی برای موسیقی نداشتم و می‌خواستم بدون کسب موفقیتی اندک میان زنان، و حتی بدون اینکه فرانسوی شده باشم، بمیرم. امروز هم از تصور اینکه در آن زمان امکان مردن من وجود داشت، در حالی که هنوز قهرمان پینگ‌پونگ در نیس در سال ۱۹۳۲ نشده بودم، بر خود می‌لرزم».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
🌻سپیده 🌻
۱۳۹۶/۰۱/۲۶

جملاتی فیلسوفانه از"رومن گاری" -بیست سالگی،سن دشواری هاست.ولی چندان طول نمی کشد.فقط لحظات دردناکیست که باید از سر گذراند‌. -باید یاد بگیری جوری خسته شی که مزه ی چیزهای دور و برت از بین نره. -آدم ها بعضی وقت ها خیلی زودتر از

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۶-۱۱۷-۱
تعداد صفحات۳۳۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۶-۱۱۷-۱