با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شاهزاده خوشبخت و داستان‌های دیگر

دانلود و خرید کتاب شاهزاده خوشبخت و داستان‌های دیگر

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شاهزاده خوشبخت و داستان‌های دیگر  نوشته  اسکار وایلد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شاهزاده خوشبخت و داستان‌های دیگر

اسکار وایلد(۱۸۵۴-۱۹۰۰)، نویسنده و نمایشنامه‌نویس ایرلندی است.

در یکی از داستانهای این مجموعه می‌خوانیم:

«شبی که قرار بود فردای آن، شاه جوان تاجگذاری کند، وی تک و تنها در اتاق زیبای قصرش نشسته بود. همه درباریان و خدمتکاران خاص او در حالی‌که همه در برابرش تا زمین خم شده بودند از او اجازه مرخصی گرفتند و به سالن بزرگ قصر رفتند تا از معلم تشریفات چند تعلیم لازم برای تشریفات درباری فرا گیرند، زیرا عده‌ای از خواص و نزدیکان شاهزاده که قرار بود فردا تاج سلطنت بر سر گذارد و عصای شاهی به دست گیرد، رفتارشان بسیار عادی بود و این طرز رفتار و حرکتشان در شأن یک نفر درباری نبود.

پسر بچه جوان فارغ از هر اندیشه‌ای روی بستر حریر و نرم خود آرمیده بود. آری، او پسر بچه بود، زیرا بیش از شانزده سال از سنش نمی‌گذشت. او از دختر منحصربه‌فرد شاه وقت به دنیا آمده بود و مادرش مخفیانه با مردی که شرایط اجتماعی او پایین‌تر بود، ازدواج کرده و صاحب این فرزند شده بود. می‌گفتند شوهرش یک نفر مرد اجنبی بود که در نواختن فلوت اعجاز می‌کرد و همین هنر او جلب نظر شاهزاده خانم را کرده و سبب شده بود که شاهزاده خانم عاشق و دلداده او شود و در خفا با او عروسی کند. بعضی دیگر را عقیده بر این بود که شوهر شاهزاده خانم هنرپیشه‌ای در «ریمی‌نی» بود که شاهزاده خانم بارها هنرنمایی او را دیده و فریفته‌اش شده بود، ولی ناگهان این مرد در شهر ناپدید شد و کسی از سرنوشت او مطلع نشد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
جوجه اردک
۱۳۹۵/۰۷/۱۵

بخونید عالیه مرسی زاقچه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
دختر دریا به او قول داد و جوان می‌توانست به قول او اعتماد کند. زیرا او دختر خاکی نبود و ماهیگیر یقین داشت مردم دریا به قول و قسم خود سخت پابند هستند. آنگاه آغوشش را گشود، لحظه‌ای بعد دختر دریا فریاد عجیبی کشید و در آب فرو رفت.
Alireza

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۲/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۲۵۷۵-۷۳-۲
تعداد صفحات۱۷۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۲/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۲۵۷۵-۷۳-۲

تجربه بهتر در اپلیکیشن