با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جادوی فکر بزرگ

دانلود و خرید کتاب جادوی فکر بزرگ

۴٫۲ از ۱۹ نظر
۴٫۲ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جادوی فکر بزرگ  نوشته  دیوید شوارتز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی فکر بزرگ نوشته دیوید جوزف شُوارتز است. نویسنده در این کتاب از راز واقعی موفقیت، این که چگونه درآمد بیشتری داشته باشیم، بدون ترس و واهمه پیش برویم و زندگی شادتری داشته باشیم.

درباره کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی فکر بزرگ اولین‌بار در سال ۱۹۵۹ منتشر شد. ایده‌ی اصلی این کتاب مانند تمام ایده‌های خوب، آزمون زمان را دوام آورده است و همان‌قدر که مناسب سال ۵۹ بود، مناسب امروز هم است.

دیوید شُوارتز، موفقیت را به‌عنوان «چیزهای فوق‌العاده و مثبت» تعریف کرده است. موفقیت، برای یک کارآفرین یعنی؛ داشتن تجارت اقتصادی پایدار که به میزان قابل‌قبولی رشد می‌کند. در مرحله‌ی شخصی، یعنی امنیت مالی داشته باشید و بدون نگرانی بتوانید برای چیز‌هایی که می‌خواهید، پول خرج کنید.

هرکدام از ما این توانایی را داریم که رؤیاهایمان را به واقعیت تبدیل کنیم. افکار ما، واقعیت ما را شکل می‌دهند. اگر جرئت این را داشته باشیم که بزرگ فکر کنیم، می‌توانیم در همه‌ی زمینه‌های زندگی موفقیت‌های بزرگی را کسب کنیم. ذهن انسان، قدرتمندترین ابزار برای رشد فردی است.

خیلی‌ از ما رؤیاهای بزرگی داریم، اما هنوز نمی‌توانیم به آن مرحله از موفقیت برسیم و به همین دلیل رؤیاهایمان همیشه دور از دسترسمان می‌مانند. مشکل، این است که اگرچه رؤیاهایمان بزرگ است، ولی افکار روزانه‌مان کوچک هستند. ما عاقل و واقع‌گرا بزرگ شده‌ایم، اما پنهان شدن پشت نقاب واقع‌گرایی معمولاً افکار ما را کوچک و محدود می‌کند. ما خودمان و آنچه می‌توانیم به دست بیاوریم را خیلی کم می‌بینیم. اگر ما الان شروع به بزرگ فکر کردن کنیم، می‌توانیم هر چیزی را به دست آوریم.

بزرگ اندیشیدن فقط انتخابی کارآمد نیست، بلکه در واقع کار هوشمندانه‌ای است. این کتاب، روند فکری شما را درباره‌ی آنچه از زندگی انتظار دارید کاملاً تغییر خواهد داد.

خواندن کتاب جادوی فکر بزرگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

ٰٰاگر به کتاب‌های حوزه موفقیت و خودیاری علاقه‌مندید این کتاب را به پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب جادوی فکر بزرگ

موفقیت به مفهوم برخورداری از بسیاری مواهب است؛ از جمله: رفاه در زندگی، خانهٔ مناسب، استفاده از تعطیلات، مسافرت، جدیدترین امکانات، امنیت مالی و بهره‌مند ساختن فرزندان از بیشترین امتیازها. موفقیت یعنی کسب احترام، بزرگی و عزت در محیط کار و در عرصهٔ اجتماع. موفقیت یعنی آزادی، رهایی از نگرانی، سرخوردگی و شکست. موفقیت یعنی احترام به خویش؛ دیدن آنکه زندگی پیوسته شادمانه‌تر و رضایت‌بخش‌تر می‌شود و می‌توان برای آنهایی که مسئولیت‌شان بر دوش ماست، کاری کرد.

موفقیت یعنی پیروزی.

موفقیت یا کامیابی هدف زندگی است.

هر انسانی خواهان موفقیت بوده و طالب بهترین چیزهایی است که روزگار می‌تواند به او بدهد. هیچ‌کس از حرکت لاک‌پشتی و زندگی متوسط خشنود نیست. هیچ‌کس دوست ندارد احساس حقارت کند.

در این جملهٔ کتاب مقدس که می‌گوید «ایمان قادر است کوه را از جا برکند»، نشانه‌ای از یک حکمت عملی و زندگی‌ساز به چشم می‌خورد. اگر به‌راستی ایمان داشته باشید که می‌توانید کوهی را از جای خود حرکت دهید، در این کار موفق خواهید شد. بسیاری از مردم فاقد چنین اعتقادی هستند و در نتیجه، توان حرکت دادن کوه‌ها را ندارند.

شاید گاهی این جملات را شنیده باشید که «احمقانه است فکر کنیم کوهی را تنها با گفتن «ای کوه حرکت کن» می‌توان حرکت داد. این غیرممکن است».

کسانی که این‌گونه می‌اندیشند، ایمان را با آرزو اشتباه می‌گیرند. آنها درست می‌گویند؛ زیرا با آرزوکردن نمی‌توان کوهی را از جا حرکت داد. آرزوی صِرف، نمی‌تواند شما را در سوئیت مدیران شرکت‌های بزرگ، یا در یک خانهٔ پنج‌خوابه با سه حمام و یا در ردیف صاحبان درآمدهای کلان قرار دهد. نمی‌توانید به صرف آرزو به مقام رهبری دست یابید.

اما با ایمان می‌توانید کوهی را جابه‌جا کنید. اگر ایمان داشته باشید که موفق می‌شوید، حتماً موفق خواهید شد.

نیروی ایمان نه چیزی سحرانگیز است و نه اسرارآمیز.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
کارن
۱۴۰۰/۰۱/۰۵

من این کتاب چاپی رو خوندم و صرفا اینو برای آگاهی بقیع میزارم جون دل بخون متن رو کامل اگه نخونی برات گرون تموم میشه این کتاب رو چاپی دارم دقیقا همین مترجم . این کتاب محتوای فوق العاده عالی

- بیشتر
علی رحیمی
۱۳۹۹/۱۱/۲۱

این بهترین ترجمه ی این کتابه مطمئنم. تحقیق کردم.

گل یاس
۱۴۰۰/۰۱/۱۲

کتاب خوبیه توصیه میکنم

کاربر ۱۲۴۴۳۸۱
۱۴۰۰/۰۱/۰۸

۲۰۰ صفحه ی اول خوبه و کاربردی مابقی کلیشه ای

fatemeh
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

این کتاب کاملشه یا میکرو کتابه و خلاصه؟

alireza
۱۴۰۰/۰۴/۲۲

سلام فرق این نسخه با دیگر نسخه ها چی هست اخه صفحاتشم یکی زیاده یکی کمه فهرست ها هم مختلفه

کاربر ۲۲۵۰۲۳۵
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

من خرید کردم ولی برام باز نمیکنه کتاب رو

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸۳)
«زندگی کوتاه‌تر از آن است که دست‌کم گرفته شود».
فریده کوشا
روانشناسان معتقدند که ما می‌توانیم نگرش‌های خود را با تغییردادن رفتار خود اصلاح کنیم. مثلاً اگر خود را به خندیدن وادارید، بیشتر حالت خندیدن پیدا می‌کنید، یا اگر صاف بایستید و محکم راه بروید، بیشتر احساس قدرت می‌کنید؛ حالا اخم کنید ببینید که آیا به‌راستی احساس عصبانیت و دلخوری به شما دست نمی‌دهد؟
فریده کوشا
فلسفهٔ «می‌توانم ـ بهتر ـ عمل ـ کنم» معجزه می‌کند. وقتی از خود می‌پرسید: «چطور می‌توانم بهتر عمل کنم؟» دکمهٔ قدرت خلاق زده می‌شود و شیوه‌های بهتر برای انجام کارها خودشان را معرفی می‌کنند.
شاید بزرگ‌ترین ضعف انسان کوچک شمردن یا به عبارت ساده‌تر، دست‌کم گرفتن خود باشد.
Parisa
وقتی ایمان بیاورید که چیزی ناممکن است، فکرتان در پی دلایلی می‌گردد که این مطلب را اثبات کند؛ ولی وقتی ایمان داشته باشید، ایمانی حقیقی که کاری شدنی است، فکرتان راه‌های انجام آن را می‌یابد.
اگر در شرایط دشوار، فقط با جملهٔ «آیا واقعاً ارزشش را دارد؟» برخورد کنیم، دست‌کم نود درصد درگیری‌ها و کینه‌جویی‌ها هرگز پدید نمی‌آید.
Mehdi Mohamadi
اقدام، ترس را از بین می‌برد. اقدام به‌راستی ترس را از بین می‌برد.
فریده کوشا
کسی که تحمل تنهایی را ندارد، به مرور تبدیل به انسانی بسیار سطحی می‌شود. حرکت‌های سبکی از او سر می‌زند. مداومت و ثباتِ شخصیت چندانی ندارد. و متأسفانه، از سرچشمهٔ قدرتی که بدون استفاده در پشت پیشانی‌اش قرار گرفته، غافل است. آن کسی نباشید که تحمل تنهایی را ندارد. رهبران موفق، از طریق تنهایی، قدرت‌های ماورایی خود را مهار می‌کنند و به‌کار می‌گیرند. شما هم می‌توانید چنین کاری را بکنید.
«ناراحت بودم چرا کفش‌هایم کهنه است تا هنگامی که چشمم به آدم بدون پایی افتاد.»
Mehdi Mohamadi
یک مشکل روانی، خواه کوچک و یا بزرگ، به این شکل درمان می‌شود که شخص عادت کند به‌جای برداشت نمودن نکات منفی از بانک حافظهٔ خود، افکار مثبت را برداشت کند. هیولاهای ذهنی نسازید. افکار ناخوشایند را از بانک حافظهٔ خود بیرون نیاورید. هنگامی که تجربیاتی از هر نوع را به یاد می‌آورید، روی قسمت‌های خوب آن تأکید کنید. خاطرات بد را فراموش کنید، آنها را دفن کنید. اگر متوجه شدید که دارید جنبه‌های منفی را مرور می‌کنید، ذهن خود را به سوی دیگری منحرف کنید.
فریده کوشا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۴/۰۶/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۰۴۸۵-۰-۵
تعداد صفحات۳۱۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۴/۰۶/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۰۴۸۵-۰-۵