با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اصل گرایی

دانلود و خرید کتاب اصل گرایی

اصل را بچسبید و فرع را رها کنید

۴٫۱ از ۷۳ نظر
۴٫۱ از ۷۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اصل گرایی  نوشته  گرگ مک کیون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اصل گرایی

کتاب اصل گرایی با درون‌مایه‌ی اصل را بچسبید و فرع را رها کنید نوشته گِرگ مک‌کیون است که با ترجمه دکتر بهنام شاهنگیان و مهدی مصلحی منتشر شده است. این کتاب راه انتخاب درست در زندگی را به شما یاد می‌دهد.

درباره کتاب اصل‌گرایی

چند لحظه وقت داری؟ می‌تونی فلان کارو برام انجام بدی؟ به فلان جلسه میای؟ بهم در انجام فلان کار کمک می‌کنی؟ همه‌ی ما در زندگی شغلی و خانوادگی‌مان با چنین سؤالاتی مواجه شده‌ایم و خیلی از ما بدون لحظه‌ای درنگ به آن‌ها جواب مثبت داده‌ایم و از این رو وقت‌مان را صرف انبوه کارهای بی‌اهمیت کرده‌ایم. صرف زمان برای چنین کارهایی باعث عقب افتادن کارهای ضروری می‌شود. کارهایی که واقعاً در زندگی شغلی و خانوادگی‌مان تفاوت ایجاد می‌کند و تأثیر فراوانی دارند. اگر به خودتان آمده‌اید و متوجه شده‌اید انبوه‌کارهای عقب افتاده شما را احاطه کرده‌اند این یعنی مانند بسیاری از افراد، فرع‌گرا هستید و چاره کارتان اصل‌گرا شدن است. این کتاب به شما کمک می‌کند میان سیل کارهای اساسی و غیر اساسی کار مناسب خودتان را پیدا کنید. 

خواندن کتاب اصل‎گرایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

تشخیص موضوعات اصلی و مهم از موضوعاتی که تاثیری در سرنوشت ما ندارند، کار دشواری است. کتاب اصل گرایی به ما کمک می‌کند دقیقتر در زندگی تصمیم بگیریم و بدانیم به چه موضوعاتی بها دهیم و وقتمان را صرفش کنیم و از چه موضوعاتی بگذریم. این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند مفید زندگی کنند و راه پیشرفت خود را درست بروند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب اصل‎گرایی

نداشتن پیامد منفی این کار برایش تعجب‌آور بود. مدیر او توبیخش نکرد. همکارانش از او دلخور نشدند. در عوض، چون فقط پروژه‌هایی به او واگذار می‌شدند که برای او معنادار و در واقع برای شرکت ارزشمند بودند، همکارانش برای کارش بیش از گذشته ارزش و احترام قائل می‌شدند. کارش دوباره رضایت‌بخش شده بود. امتیاز عملکردش بالا رفته بود. در نهایت، یکی از بزرگ‌ترین پاداش‌های زندگی شغلی‌اش را گرفت!

در این مثال، عصارهٔ ارزش پیشنهادی اصل‌گرایی دیده می‌شود: در انجام کارهای به‌واقع مهم، فقط وقتی می‌توانید به بالاترین سطح اثربخشی برسید که دست از تلاش برای انجام همهٔ کارها و بله گفتن به همه بردارید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۷)
یعقوب
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

این کتاب برای کسانی خوب است که در زمینه هدررفت انرژیهای مفیدشان به آستانه.ی رنج رسیده‌اند. کسانی که می‌خواهند زندگیشان را نسبت به قبل، تمیزتر و روانتر و مفیدتر کنند. بنده مخصوصا با دو بخش خواب و بازی، ارتباط بهتری

- بیشتر
نیک روان
۱۳۹۹/۰۵/۳۰

خیلی صغری کبری چیده، 60 صفحه از کتاب رو خوندم فقط در مورد اهمیت اصل گرایی گفته. خود کتاب دچار فرع گرایی شده

Mohsen
۱۳۹۹/۰۳/۰۱

من از پادکست بی پلاس باهاش آشنا شدم. اونجا گوش دادم و بعد اومدم اینجا سریع خریدمش. فک کنم خیلی لازمش دارم. ادیت: الان که قسمتی از کتاب رو خوندم توصیه نمیکنم. نویسنده مباحث دیگران رو جمع کرده و اسم جدید

- بیشتر
Mohsen Arshad
۱۳۹۹/۰۶/۰۱

برخلاف بعضی از دوستان که گفته بودن کتاب خوبی نیست باید بگم یکی از کاربردی ترین و بهترین کتابهایی بود که خوندم، و فوق‌العاده نکات خوبی در دل خودش داره که میتونید بسط بدید به زندگی روزمره و ازش برای

- بیشتر
saeede.vs
۱۳۹۹/۰۴/۲۴

این کتاب در زمینه اصلاح نگرشمون به انجام کارها و اولویت بندی زندگی و در نتیجه بازدهی و موفقیت بیشتر خیلی کمک کننده هست.

احسا
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

خیلی وقتها اولویت بندی کارها از یادمون می ره و خواسته یا ناخواسته، موقعیت و زمان طلایی رو از دست میدیم.من نسخه چاپی این کتابو خوندم، خیلی به آگاهی از علل و رفع مشکل کمکم کرد پادکستش تو بی پلاس هم

- بیشتر
Anahid
۱۳۹۹/۰۴/۲۳

کتاب خوبی بود بهتر بود یک سوم ابتدایی کتاب خلاصه تر نوشته می شد

Behnam
۱۳۹۹/۰۶/۲۴

کتابی بسیار عالی و کاربردی که فک میکنم اگه هر کس فقط یک نکته هم ازش استفاده کنه، برد کرده . ترجمه هم عالی

Bahar Parsa
۱۳۹۹/۰۹/۱۷

کتاب‌ خوبی بود ولی انتظارات منو برآورده نکرد شاید چون خیلی ازش تعریف شنیده بودم و ناخواسته توقعم ازش بالا رفته بود. به طور کلی حرف اصلیش رو میشد در قالب یک مقاله کوتاه بیان کنه و بخش زیادی از

- بیشتر
کاربر ۱۳۵۷۴۱۹
۱۳۹۹/۰۸/۱۰

این کتاب عالیه دارم میخونمش. ترجمه هم روان و عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸۷)
حذف چیزهای غیرضروری یعنی به کسی نه بگوییم. آن هم به کرّات. این یعنی در برابر انتظارات اجتماعی مقاومت کنیم. انجام درست این کار جسارت و دلسوزی می‌خواهد. پس، حذف چیزهای غیرضروری فقط مربوط به داشتن انضباط فکری نیست. مربوط به انضباط احساسی لازم برای نه گفتن به فشار اجتماعی است.
Mohsen
اگر زندگیتان را اولویت بندی نکنید، یکی دیگر اولویت بندی‌اش میکند.
تیزبین
واقعیت این است که بله گفتن به هر فرصتی، طبق تعریف، مستلزم نه گفتن به چند فرصت دیگر است. چه در زندگی حرفه‌ای و چه در زندگی شخصی‌مان، موازنه‌ها واقعی‌اند و تا وقتی واقعیت را قبول نکنیم، محکوم به سرنوشت کانتینتال می‌شویم، یعنی گرفتار «راهبرد یکی به نعل، یکی به میخ» می‌شویم که مجبورمان می‌کند از روی غفلت، سودهایی را قربانی کنیم که شاید آگاهانه قربانی نمی‌کردیم.
Mohsen
برونی وِر پرستاری استرالیایی است و از افرادی مراقبت می‌کرد که دوازده هفتهٔ آخر عمرشان را می‌گذراندند. او حسرت‌های این افراد را جویا شد و پرتکرارترین‌هایشان را ثبت کرد. این مورد در صدر فهرست بود: «کاش جسارتش را داشتم به‌جای زندگی کردن طبق انتظارات دیگران، آن‌طور که واقعاً دوست داشتم زندگی می‌کردم».
تیزبین
گاهی‌اوقات، کاری که نمی‌کنید به اندازهٔ کاری که می‌کنید اهمیت دارد». به‌طور خلاصه، روی معدود فرصت‌های حیاتیِ سرمایه‌گذاری ریسک‌های بزرگی می‌کند و به انبوه فرصت‌های صرفاً خوب نه می‌گوید.
Mohsen
وقتی به‌وضوح نمی‌دانیم در زندگی هدف واقعی‌مان چیست، یعنی وقتی درک واضحی از اهداف و فرض‌ها و ارزش‌هایمان نداریم، بازی‌های اجتماعی خودمان را ترتیب می‌دهیم. در تلاش برای خوب به نظر رسیدن نسبت به رقبا، وقت و انرژی‌مان را هدر می‌دهیم. بیش از حد به چیزهای غیرضروری، مانند اتومبیل یا خانهٔ بهتر یا حتی موضوع‌های غیرعینی مانند تعداد دنبال‌کنندگان فیس‌بوک یا توئیترمان یا اینکه در عکس‌های فیس‌بوک چطور به نظر می‌رسیم، اهمیت می‌دهیم. در نتیجه، از فعالیت‌هایی که واقعاً ضروری‌اند، مانند وقت گذراندن با عزیزان‌مان یا پرورش روح یا مراقبت از سلامت‌مان، غفلت می‌کنیم.
زهرا
ما به دنبال کارهای خوب زیادی برای انجام دادن نیستیم. به دنبال بالاترین سطح اثربخشی‌مان هستیم
Mohsen
بدان که زندگی پرمشغله بی‌حاصل است. سقراط
Mohammad Ali Zareian
وقتی دربارهٔ اینکه انرژی و زمان‌مان کجا صرف شوند آگاهانه و هدفمند انتخاب نکنیم، دیگران یعنی رئیس‌مان، همکاران‌مان، مشتریان‌مان و حتی خانواده‌هایمان این انتخاب را می‌کنند و طولی نمی‌کشد که هر چیز معنادار و مهمی را فراموش می‌کنیم. می‌توانیم یا آگاهانه انتخاب کنیم یا بگذاریم زندگی‌مان در جهت اهداف دیگران کنترل شود.
تیزبین
عدم آمادگی ما تا حدی به این دلیل است که برای اولین بار، تعدد انتخاب بر توانایی‌مان برای مدیریت کردنش چیره شده است.
n30jam

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۳۷-۶۲-۴
تعداد صفحات۲۲۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۳۷-۶۲-۴