با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شیوه‌ی چوپان

دانلود کتاب شیوه‌ی چوپان

هفت راز باستانی برای مدیریت افراد پُربازده

۴٫۷ از ۷۴ نظر
۴٫۷ از ۷۴ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شیوه‌ی چوپان

کتاب شیوه‌ی چوپان (هفت راز باستانی برای مدیریت افراد پُربازده) نوشته کوین لمن و ویلیام پنتاک با ترجمه سمیه جعفری‌نژاد و آزاده بهرامجی منتشر شده است این کتاب با رویکرد به آموزش به مدیران نوشته شده است.

درباره کتاب شیوه‌ی چوپان

رهبران در عصر حاضر با چالش هایی روزافزون، در حال تغییر و طاقت فرسا مواجه هستند و چیره شدن بر این دشواری‌ها علاوه بر پرورش دادن مجموعه‌ای از مهارت‌ها، نیازمند درونی کردن خصوصیات شخصیتی از قبیل فروتنی، دادن اهمیت حقیقی به کارکنان و یادگیری مداوم است. متأسفانه عدم وجود رهبرانی شریف، کارآمد و خردمند از بزرگترین دلایل شکست سازمان ها در محیط های متفاوت است.

کتاب شیوه چوپان به شما می‌آموزد که چگونه کارکنان خود را رهبری کنید تا آن‌ها با احساس تعلق خاطر، متعهد و سرشار از انرژی به حرفه خود معنی بخشیده و در مسیر آزاد ساختن پتانسیل های نهفته درون سازمان شما قدم بردارند.

این کتاب هنر رهبری را از طریق بازگویی داستان گزارشگری جوان که در جستجوی فراگیری اصول مدیریت است، به تصویر کشیده است. در هر فصل مراقبت از کارکنان به صورت استادانه‌ای به شبانی کردن گوسفندان توسط چوپان‌ها، تشبیه و اصول مدیریت در آن با زبردستی نشان و آموزش داده شده است.

خواندن کتاب شیوه‌ی چوپان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

تمام کسانی که قصد شروع کسب و کار دارند می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

بخش‌هایی از کتاب شیوه‌ی چوپان 

من اضافه کردم: «البته اگر آن‌ها به چوپان اعتماد داشته باشند؛ برای همین هم ما اول درباره این که چطور رهبر بین خودش و افرادش پلی از اعتماد ایجاد می‌کند، صحبت کردیم.»

نیومن به من نگاه کرد، لبخند زد و گفت: «گوسفندها زمانی حمایت رهبرشان را احساس می‌کنند که بدانند او قلباً خواهان رفاه آن‌هاست و در چراگاه در کنار آن‌ها حضور دارد.» او اضافه کرد: «انسان‌ها هم همین‌طور هستند. افراد به شرطی می‌توانند با عدم اطمینان روزهای آینده کنار بیایند که امروز بتوانند رهبری قابل اعتماد را ببینند.»

در حالی که در دفترچه‌ام یادداشت برمی‌داشتم، گفتم: «فوق‌العاده است.»

«این از اولین اصل. اما اصل دوم نتیجه سال‌ها تجربه انجام دادن کار اشتباه است.»

خندیدم: «و آن چیست؟» 

نیومن گفت: «به مشکلات اجازه نده که ریشه بدهند. چیزی که امروز دائماً در موردش صحبت کردیم میل به در گله بودن گوسفندها است. در گله‌هایی که من رهبری کرده‌ام، بارها دیده‌ام که یک بز گَر می‌تواند گله را گَر کند.»

پرسیدم: «فکر می‌کنید برای آن گله‌ای که امروز دیدیم هم همین اتفاق افتاده باشد؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۳)
دانای کل
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

بسیار کتاب خوبی بود. ارزش چند بار خواندن را دارد

کاربر ۲۳۴۲۸۹۷
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

بسیار از مطالعه کتاب لذت بردم!

کاربر ۲۳۴۲۸۶۲
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

بینظیر بود. آیا از این نویسنده باز هم کتابی ترجمه شده؟

بچه روانشناس
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

خیلی خیلی خیلی خیلی کار خوبی بود. هرچقدر خوب بگم کم گفتم. عالییییییی بود، عالی!

مدیر باشی
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

اثری همه چیز تمام. هم مطالب کتاب بی نظیر است و هم ترجمه سلیس و روان. خدا قوت به مترجمان عزیز کتاب!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸۷)
«باید به هر کدام از افراد زیردستت، به تنهایی توجه کنی. باید مهارت‌ها و علایق‌شان را کشف کنی. باید اهداف و آرزوهایشان را بشناسی؛ باید بدانی وقتی صبح از در وارد می‌شوند، چه چیزی به آن‌ها انگیزه می‌دهد، آرزوها و نارضایتی‌های شغلی‌شان چیست.
مهدی
اگر فوت آخر را انجام ندهی، این امر غیر ممکن می‌شود.» پرسیدم: «و فوت آخر چیست؟» «باید واقعاً به کارمندانت اهمیت بدهی. تو می‌توانی تمام مکانیسم‌های درست را انجام بدهی، اما اگر واقعاً افرادی که زیر دستت هستند، برایت مهم نباشند، هرگز رهبری نمی‌شوی که زیردستانت همه چیز را رها کنند و به دنبالت راه بیافتند.
مهدی
«پدرم به ما یاد داده که مصالحه نکنیم. او همیشه می‌گوید: انسان می‌تواند درستکاری‌اش را به یک سکه بفروشد، اما با تمام پول‌های دنیا نمی‌تواند دوباره آن را پس بگیرد.»
zhale Sheykhi
کیفیت برداشتت به کیفیت سرمایه‌گذاری‌ات بستگی دارد. اگر می‌خواهی افرادت به تو وفادار باشند و اعتماد کنند، ابتدا تو باید در آن‌ها اعتماد و وفاداری را سرمایه‌گذاری کنی. به خاطر همین به آن برداشت می‌گویند.
اکبر قره باغی
«پدرم به ما یاد داده که مصالحه نکنیم. او همیشه می‌گوید: انسان می‌تواند درستکاری‌اش را به یک سکه بفروشد، اما با تمام پول‌های دنیا نمی‌تواند دوباره آن را پس بگیرد.»
Fatemeh Eshghabadi
یک ضرب‌المثل قدیمی به درستی می‌گوید: تا زمانی که مردم می‌دانند چقدر به آن‌ها اهمیت می‌دهید، برایشان مهم نیست که چقدر اطلاعات دارید.»
ostadi
اگر انگیزه‌ای برای استفاده از توانایی‌هایت نداشته باشی، مهم نیست که تا چه حد در زمینه‌ای توانمند هستی. بنابراین من سعی می‌کنم بفهمم که کارکنانم به چه چیزی علاقه دارند. اگر آن‌ها را جایی قرار بدهم که به اشتیاقشان پاسخ دهد، مانند گلوله‌ای که از توپ به بیرون پرت شده به سرکار می‌آیند. کم کم آن‌ها به کارشان به چشم یک هدف نگاه می‌کنند و نه به چشم جایی برای حقوق گرفتن
ostadi
زمانی که مردم می‌دانند چقدر به آن‌ها اهمیت می‌دهید، برایشان مهم نیست که چقدر اطلاعات دارید.
Fatemeh Eshghabadi
هیچ چیز بدتر از یک رهبر ضعیف و بدون مهارت که سعی می‌کند شریک دزد و رفیق قافله باشد، روحیه گروه را تضعیف نمی‌کند. تِد، زمانی که به جنرال تکنولوژی رفتی، یادت باشد وقتی که افرادت احساس کردند مورد تهاجم قرار گرفته‌اند، نیاز دارند بدانند که می‌توانند به چوپانشان تکیه کنند. کسی که در وسط میدان ایستاده و برای آن‌ها می‌جنگد. اگر این کار را بکنی افرادت عاشقت می‌شوند. علاوه بر این، اگر روزی کسی بخواهد کله تو را بکند، این افرادت هستند که از تو دفاع می‌کنند.»
ostadi
«بحث اصلاح کردن است. یعنی در خلوت نشستن با یک نفر و گفتن این عبارت که: آهای، درست جلوی تو چاهی هست و من نمی‌خواهم که تو صدمه ببینی. می‌فهمی؟ تو افرادت را تأدیب می‌کنی نه برای اینکه به آن‌ها صدمه بزنی، بلکه برای این که آن‌ها را از خطر دور نگهشان داری.»
ostadi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۹۸-۱۵-۹
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۹۸-۱۵-۹