با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شیوه‌ی چوپان

دانلود و خرید کتاب شیوه‌ی چوپان

هفت راز باستانی برای مدیریت افراد پُربازده

۴٫۷ از ۹۰ نظر
۴٫۷ از ۹۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شیوه‌ی چوپان  نوشته  کوین لمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شیوه‌ی چوپان

کتاب شیوه‌ی چوپان (هفت راز باستانی برای مدیریت افراد پُربازده) نوشته کوین لمن و ویلیام پنتاک با ترجمه سمیه جعفری‌نژاد و آزاده بهرامجی منتشر شده است این کتاب با رویکرد به آموزش به مدیران نوشته شده است.

درباره کتاب شیوه‌ی چوپان

رهبران در عصر حاضر با چالش هایی روزافزون، در حال تغییر و طاقت فرسا مواجه هستند و چیره شدن بر این دشواری‌ها علاوه بر پرورش دادن مجموعه‌ای از مهارت‌ها، نیازمند درونی کردن خصوصیات شخصیتی از قبیل فروتنی، دادن اهمیت حقیقی به کارکنان و یادگیری مداوم است. متأسفانه عدم وجود رهبرانی شریف، کارآمد و خردمند از بزرگترین دلایل شکست سازمان ها در محیط های متفاوت است.

کتاب شیوه چوپان به شما می‌آموزد که چگونه کارکنان خود را رهبری کنید تا آن‌ها با احساس تعلق خاطر، متعهد و سرشار از انرژی به حرفه خود معنی بخشیده و در مسیر آزاد ساختن پتانسیل های نهفته درون سازمان شما قدم بردارند.

این کتاب هنر رهبری را از طریق بازگویی داستان گزارشگری جوان که در جستجوی فراگیری اصول مدیریت است، به تصویر کشیده است. در هر فصل مراقبت از کارکنان به صورت استادانه‌ای به شبانی کردن گوسفندان توسط چوپان‌ها، تشبیه و اصول مدیریت در آن با زبردستی نشان و آموزش داده شده است.

خواندن کتاب شیوه‌ی چوپان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

تمام کسانی که قصد شروع کسب و کار دارند می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

بخش‌هایی از کتاب شیوه‌ی چوپان 

من اضافه کردم: «البته اگر آن‌ها به چوپان اعتماد داشته باشند؛ برای همین هم ما اول درباره این که چطور رهبر بین خودش و افرادش پلی از اعتماد ایجاد می‌کند، صحبت کردیم.»

نیومن به من نگاه کرد، لبخند زد و گفت: «گوسفندها زمانی حمایت رهبرشان را احساس می‌کنند که بدانند او قلباً خواهان رفاه آن‌هاست و در چراگاه در کنار آن‌ها حضور دارد.» او اضافه کرد: «انسان‌ها هم همین‌طور هستند. افراد به شرطی می‌توانند با عدم اطمینان روزهای آینده کنار بیایند که امروز بتوانند رهبری قابل اعتماد را ببینند.»

در حالی که در دفترچه‌ام یادداشت برمی‌داشتم، گفتم: «فوق‌العاده است.»

«این از اولین اصل. اما اصل دوم نتیجه سال‌ها تجربه انجام دادن کار اشتباه است.»

خندیدم: «و آن چیست؟» 

نیومن گفت: «به مشکلات اجازه نده که ریشه بدهند. چیزی که امروز دائماً در موردش صحبت کردیم میل به در گله بودن گوسفندها است. در گله‌هایی که من رهبری کرده‌ام، بارها دیده‌ام که یک بز گَر می‌تواند گله را گَر کند.»

پرسیدم: «فکر می‌کنید برای آن گله‌ای که امروز دیدیم هم همین اتفاق افتاده باشد؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۵)
شيرين نادرزاده
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

ترجمه کاملا قابل درک و فهم هست.به همه ندیران توصیه میگردد.

زهرا قهرمانی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

من خیلی خوشم اومد از این کتاب و مثال های جالبش

sama sadat
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

به دوستان خواندن این کتاب را توصیه میکنم. مختصر و مفید و کاربردی، نکات مهم، با ادبیاتی ساده و روان توضیح داده شده اند.

احسان
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

کتابی عالی کهنه تنها برای مدیران و رهبران بلکه برای نفر توصیه به خواندن میشه کرد.

Rabi
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

سلام سیده رابیه حسینی هستم. نویسنده رمان عشق در روزهای جنگ. کتاب شیوه ی چوپان از جمله کتاب های آموزش مدیریت است که بسیار مورد نیاز جامعه ی امروزی است. ترجمه ی بسبار عالی و روان خانم بهرامجی باعث جذابیت

- بیشتر
کاربر ۱۶۳۲۳۱۲
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

بسیار کتاب عالی و آموزنده به دیگران هم پیشنهاد میکنم

Shima Daiani
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

با توجه به شناختی که از نویسنده این کتاب خانم بهرامجی دارم، با تجربه و دانشی که دارن، قطعا کتاب خوبی خواهد بود

gelareh
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

بسیار عالی در زمینه مدیریت 👌🏻

AMIRHOSEIN ABBASI
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

به نظر من، اگر میخواین یادبگیرین که چطور مدیریت پویا و موثری داشته باشین، این کتاب عالیه، هر چی بگم کم گفتم، واقعا نمیتونم از کاربردی بودن این کتاب بگم، هیچ توصیفی براش کافی نیست، همه چیز عالیه، به علاوه مطالب

- بیشتر
Sahra
۱۳۹۹/۰۳/۱۷

بنظر کتاب اموزنده و با نکات جالبی هست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸۸)
«باید به هر کدام از افراد زیردستت، به تنهایی توجه کنی. باید مهارت‌ها و علایق‌شان را کشف کنی. باید اهداف و آرزوهایشان را بشناسی؛ باید بدانی وقتی صبح از در وارد می‌شوند، چه چیزی به آن‌ها انگیزه می‌دهد، آرزوها و نارضایتی‌های شغلی‌شان چیست.
مهدی
«پدرم به ما یاد داده که مصالحه نکنیم. او همیشه می‌گوید: انسان می‌تواند درستکاری‌اش را به یک سکه بفروشد، اما با تمام پول‌های دنیا نمی‌تواند دوباره آن را پس بگیرد.»
zhale Sheykhi
اگر فوت آخر را انجام ندهی، این امر غیر ممکن می‌شود.» پرسیدم: «و فوت آخر چیست؟» «باید واقعاً به کارمندانت اهمیت بدهی. تو می‌توانی تمام مکانیسم‌های درست را انجام بدهی، اما اگر واقعاً افرادی که زیر دستت هستند، برایت مهم نباشند، هرگز رهبری نمی‌شوی که زیردستانت همه چیز را رها کنند و به دنبالت راه بیافتند.
مهدی
کیفیت برداشتت به کیفیت سرمایه‌گذاری‌ات بستگی دارد. اگر می‌خواهی افرادت به تو وفادار باشند و اعتماد کنند، ابتدا تو باید در آن‌ها اعتماد و وفاداری را سرمایه‌گذاری کنی. به خاطر همین به آن برداشت می‌گویند.
اکبر قره باغی
زمانی که مردم می‌دانند چقدر به آن‌ها اهمیت می‌دهید، برایشان مهم نیست که چقدر اطلاعات دارید.
Fatemeh Eshghabadi
یک ضرب‌المثل قدیمی به درستی می‌گوید: تا زمانی که مردم می‌دانند چقدر به آن‌ها اهمیت می‌دهید، برایشان مهم نیست که چقدر اطلاعات دارید.»
استادی
«پدرم به ما یاد داده که مصالحه نکنیم. او همیشه می‌گوید: انسان می‌تواند درستکاری‌اش را به یک سکه بفروشد، اما با تمام پول‌های دنیا نمی‌تواند دوباره آن را پس بگیرد.»
Fatemeh Eshghabadi
نیومن به پهنای صورتش خندید و گفت: «تو حتی از من هم بهتر صدایشان کردی. در واقع، فکر کنم بهترین گوسفندصداکٌنی باشی که من تا حالا دیده‌ام!» گفتم: «بس کنید! جدی می‌گویم. چرا وقتی من صدایشان کردم مثل وقتی که شما صدایشان کردید، به سمتم نیامدند؟» او جواب داد: «خیلی خُب، تِد، هر قدر هم که گوسفندها کودن باشند، اما دقت زیادی دارند که جواب چه کسی را می‌دهند. این یک حقیقت است که گوسفندها دنبال غریبه‌ها نمی‌روند.» پرسیدم: «چرا؟» «چون آن‌ها نمی‌دانند که آیا به آن غریبه می‌توانند اعتماد کنند یا نه. تِد، تو می‌توانی بزرگترین چوپان دنیا باشی، اما اگر آن‌ها تو را به عنوان چوپان خودشان نشناسند، تو برایشان فقط یک غریبه هستی.» «در اینجا اصل مهمی وجود دارد. امتحان نهایی رهبری، تعیین جهت برای گله‌ات نیست. امتحان نهایی این است که: آیا می‌توانی گله‌ات را به جایی که می‌خواهی ببری؟ تِد، اگر افرادت در GT تو را به عنوان چوپان خودشان نبینند، برایشان سخت است که به تو اعتماد کنند و دنبالت بیایند. دلیل این که برخلاف تو، وقتی من گوسفندها را صدا زدم، آن‌ها به پیشم آمدند، این است که آن‌ها به من به عنوان چوپانشان اعتماد دارند.»
melody2ne1
اگر انگیزه‌ای برای استفاده از توانایی‌هایت نداشته باشی، مهم نیست که تا چه حد در زمینه‌ای توانمند هستی. بنابراین من سعی می‌کنم بفهمم که کارکنانم به چه چیزی علاقه دارند. اگر آن‌ها را جایی قرار بدهم که به اشتیاقشان پاسخ دهد، مانند گلوله‌ای که از توپ به بیرون پرت شده به سرکار می‌آیند. کم کم آن‌ها به کارشان به چشم یک هدف نگاه می‌کنند و نه به چشم جایی برای حقوق گرفتن
استادی
هیچ چیز بدتر از یک رهبر ضعیف و بدون مهارت که سعی می‌کند شریک دزد و رفیق قافله باشد، روحیه گروه را تضعیف نمی‌کند. تِد، زمانی که به جنرال تکنولوژی رفتی، یادت باشد وقتی که افرادت احساس کردند مورد تهاجم قرار گرفته‌اند، نیاز دارند بدانند که می‌توانند به چوپانشان تکیه کنند. کسی که در وسط میدان ایستاده و برای آن‌ها می‌جنگد. اگر این کار را بکنی افرادت عاشقت می‌شوند. علاوه بر این، اگر روزی کسی بخواهد کله تو را بکند، این افرادت هستند که از تو دفاع می‌کنند.»
استادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۹۸-۱۵-۹
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۹۸-۱۵-۹