با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شام شوکران

دانلود و خرید کتاب شام شوکران

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شام شوکران  نوشته  مهرنوش صفایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شام شوکران

شام شوکران رمانی عبرت‌آموز از نویسنده ایرانی معاصر، مهرنوش صفائی است. این اثر داستان زندگی مردی است که به دلایلی به زندان افتاده است.

 خلاصه رمان شام شوکران

یوسف مدیر شرکت صادرات و واردات زعفران است. اما مادر و خواهرش هم در شرکت سهم دارند. او دنبال منشی برای شرکتش می‌گردد و به اصرار مادر و خواهرش، رویا دوست خواهرش را که دختری سبک‌سر و وقیح است استخدام می‌کند اما رویا که بسیار پررو و زیاده خواه است سعی می‌کند به یوسف نزدیک شود و او را مجذوب خود کند. این کار رویا با شکست روبه‌رو می‌شود و با آمدن حسابدار زن جدیدی به اسم مهراوه و بی‌احترامی رویا به او، یوسف رویا را از شرکت اخراج می‌کند. در این میان علاقه‌ای هم میان مهراوه و یوسف شکل می‌گیرد اما از گزند روزگار در امان نمی‌ماند.

داستان اینطور آغاز می شود که مرد در زندان با وکیلش که دوست دوران کودکی‌اش هم هست، نشسته و وکیل از او می‌خواهد داستانش را بی‌کم‌وکاست و دروغ تعریف کند.

خواندن کتاب شام شوکران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

علاقه‌مندان به خواندن رمان‌های عاشقانه و عبرت‌آموز ایرانی را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم.

جملاتی از کتاب شام شوکران

بعضی وقت‌ها بعضی چیزها مثل یک کلاف سردرگم‌اند، هر طرفشان را که می‌کشی و هرچ سعی و دقت می‌کنی به جای آنکه باز شوند، بدتر گره می‌خورند و کور می‌شوند... تلاش من هم برای رسیدن به مهراوه درست همین طور بود. هرچه بیشتر برای رسیدن به مهراوه می‌دویدم، دست سرنوشت او را بیشتر از من دور می‌کرد. اما من عاشق بودم، آنقدر عاشق که باور نمی‌کردم نیرویی در دنیا وجود داشته باشد که توان برابری با نیروی عجیب عشق را داشته باشد. من عشق و نیروی شگفت‌انگیزش را باور داشتم. بنابراین زمین و زمان را در چنگم می‌دیدم و خودم را در رویاهایم یکه‌تاز قلب مهراوه تصور می‌کردم.

من حتی کوچکترین ترسی از مقاومت مهراوه در برابر پذیرش عشق و علاقه‌ام به دلم راه نمی‌دادم چرا که خوب می‌دانستم که اگر محبت صادقانه و مخلصانه باشد، عاقبت دل سنگ را هم نرم کند چه برسد به دل مهراوه... من در خیال خودم حساب همه چیز را کرده بودم حساب همه چیز را جز دست بی‌رحم روزگار را.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
صبا
۱۳۹۹/۱۲/۱۳

قلم متن کمی برای رمان عاشقانه سنگین بود استعاره و تشبیه زیاد داشت اگر خود نویسنده بار دیگر اثر را باز آفرینی کند به یقین بهتر خواهد شد

فاطمه فرامرزی
۱۳۹۹/۱۲/۲۰

از خانم مهرنوش صفایی انتظار بیشتری داشتم .اگه توصیفات عاشقانه کتاب کمتر می بود بهتر میشد

z.gh
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

دارم میخونم ولی چرا غلط املایی داره اخه😐😐

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
عشق یعنی بیستون کندن بدست عشق یعنی راهد اما بت‌پرست عشق یعنی سوختن یا ساختن عشق یعنی زندگی را باختن عشق یعنی سر به دار آویختن عشق یعنی اشک حسرت ریختن عشق یعنی یک شقایق غرق خون عشق یعنی درد و محنت در درون عشق یعنی شب نخفتن تا سحر عشق یعنی سجده‌ها با چشم تر عشق یعنی مست و بی‌پروا شدن عاقبت هم در جهان رسوا شدن
z.gh
جهان در دستان کسانی است که شهامت رویا دیدن، خواستن، و خطر کردن برای زیستن کنار رویاهایشان را دارند، و هرگز با رویاهایشان نمی‌جنگند، زیرا می‌دانند که رویاهای انسان از اراده او نیرومندترند... تعهدات، هرگز نباید انسان را از رفتن به دنبال رویاهایش باز دارند. زیرا دنیای بیرون از ما مدام تغییر می‌کند، ما نیز بخشی از این تغییریم. اگر رویاهایمان را بپذیریم و برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنیم فرشتگان ما را هدایت و حفاظت خواهند کرد تا ما با پذیرش و رسیدن به رویاهایمان هر روز تغییری شگرف‌تر کنیم. و عاقبت دنبا تنها جایگاه کسانی می‌شود که در رویاهایشان زندگی کرده‌اند و برای به دست آوردنش جنگیده‌اند... رویاها بهایی دارند.. گران یا ارزش مهم نیست. بهای رویایت را بپرداز تا از خودت شرمنده نباشی... زیرا تنها انسانی که از خود شرمگین نیست می‌تواند شکوه خداوند را متجلی کند.
z.gh
خدا... حرف‌هایش را در دنیای اطراف ما نوشته است خدا، هر روز و هر لحظه، و در هر موردی که ما بخواهیم با علائم و نشانه‌ها با ما حرف می‌زند. تنها کافی است به اتفاقات زندگیمان توجه کنیم، تا ببینم که خدا پیغام‌اش را کجا و چه طور برای ما نوشته...
z.gh
گذر زمان، همیشه هم حلال مشکلات نیست... بعضی مسائل اگر کهنه شوند، دیگر قابل حل نیستند، برای آنکه آنقدر عمیق می‌شوند که آدم به آن‌ها عادت می‌کند... عقل حکم می‌کند، وقتی چیزی مطابق خواسته آدم نیست از همان اول، تکلیفمان را با آن روشن کنیم تا مجبور نشویم مدت‌ها چیزی را بپذیریم که مطابق خواسته قلبی‌امان نیست. تحمل کردن، تصمیم نهایی آدم‌های ضعیف است، آدم‌های قوی و اهل عمل، راهی به جز تحمل برای مشکلاتشان پیدا می‌کنند بزرگی می‌گوید اگر برای به دست آوردن چیزی که دوست داری، نجنگی، مجبوری برای همه عمر همان را که داری، دوست داشته باشی... می‌دانید این یعنی چه؟ یعنی تسلیم شدن، نه به خواست خود، بلکه به جبر روزگار... یعنی حقارت! یعنی ذلت...
z.gh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۹۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
دسته بندی
تعداد صفحات۴۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۹۰۰تومان
نوع فایلEPUB