با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سه‌شنبه‌ها با موری اثر میچ البوم

دانلود و خرید کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

۴٫۳ از ۳۰۲ نظر
۴٫۳ از ۳۰۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سه‌شنبه‌ها با موری  نوشته  میچ البوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

میچ آلبوم، نویسنده توانای آمریکایی رمان سه‌شنبه‌ها با موری را برای همه آن‌هایی نوشته است که می‌خواهند طعم زندگی را آن‌گونه که باید بچشند. این کتاب در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و تاکنون از تاثیرگذارترین و پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بوده‌است.

درباره کتاب سه شنبه ها با موری

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری برای اولین بار در اکتبر ۱۹۹۷ به چاپ رسید، میچ آلبوم نویسنده‌ی این رمان تاثیر‌گذار است. داستان این کتاب کاملا واقعی است و از زندگینامه‌ی یک استاد ماهر و جامعه‌شناس نوشته شده است. این کتاب به‌خاطر مفاهیم عمیق آن درمورد عشق، ازدواج، مرگ و ...تا‌به‌حال به سی زبان ترجمه و در چهل و سه کشور به چاپ رسیده است.

کتاب سه شنبه ها با موری در ایران در سال ۱۳۷۸ توسط محمود دانایی برای اولین بار ترجمه و به چاپ رسید. این کتاب به مبارزه‌ی موری با بیماری سخت و لاعلاج می‌پردازد. کتاب به زبان ساده نوشته شده است و کمک می‌کند خواننده درس‌هایی از زندگی بیاموزد و جملات بسیار تسکین‌دهنده دارد. آموزه‌های این کتاب را در هیچ دانشگاهی نخواهید آموخت.

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری توانسته است مرگ و ترس از مرگ را موشکافی کند و درباره‌ی آن به زیبایی صحبت کند. میچ آلبوم این کتاب را با لحنی روان و ساده نوشته است که خواننده را وادار می‌کند همراه او در جلسات ملاقاتش با موری شرکت کند. میچ دانشجوی جامعه‌شناسی بود و لحظات خوبی را در کنار استادش گذرانده بود. اکنون در بحبوحه‌ی میانسالی خود را آنچنان با کارش مشغول کرده است که تمام درس‌ها و قول‎‌‌‌‌‌‌‌ و قرارهایش را فراموش کرده است. اما اتفاقی باعث می‌شود که میچ به‌یکباره بعد از سال‌ها با استادش ملاقات کند. ملاقات‌هایی پرماجرا و بحث‌برانگیز که آخرین پندهای استادش در آخرین روزهای زندگی‌اش به او می‌باشد.

پس از این که تشخیص داده شد موری به بیماری سخت و لاعلاجی مبتلا است، آخرین روزهای زندگی‌اش را صرف برگزاری آخرین کلاس و آخرین تدریس خود به شاگردش می‌کند. در این رمان چهارده روزی را که استاد و شاگرد با هم ملاقات می‌کنند، می‌خوانیم. در این روزها، میچ و موری درباره موضوعات متنوع و جالب زندگی صحبت و گفتگو می‌کنند. رمان سه شنبه ها با موری واقعی است و خاطرات میچ آلبوم از استادش موری شوارتز را بازگو می‌کند.

استاد جامعه‌شناس و ماهر، موری به یک بیماری‌ نادر مبتلا شده است که کم‌کم اعضای بدنش را از کار می‌اندازد. این بیماری آرام آرام اعضای بدن او را از بین می‌برد و او را به‌ سمت مرگ می‌کشاند. این کتاب از تجربه‌های زندگی، اتفاقات گذشته و حال و همچنین سخنان شیرین و پندگونه‌ی شوارتز، تشکیل شده است.

چرا باید کتاب سه شنبه ها با موری را مطالعه کنیم؟

کتاب سه شنبه ها با موری یک رمان زیبا به عمق زندگی و مفهوم آن پی می‌بریم و آموزه‌هایی به دست می‌آوریم که در هیچ کلاسی نیاموخته‌ایم.

می‌توانیم بگوییم این کتاب علاوه‌بر زندگینامه یک رمان فلسفی است که نگاه ما را به دنیای اطراف و زندگی تغییر می‌دهد.

خواندن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب سه شنبه ها با موری برای کسانی مناسب است ‌که جویای معنی زندگی هستن و می‌خواهند دقیق‌تر به زندگی و مرگ بیاندیشند. در این کتاب در مورد مرگ به زیبایی صحبت شده است و به نوعی مرگ و زندگی را کالبدشکافی کرده است.

الکس کوتلوویتز، سه شنبه ‌ها با موری را «ستایشی دل انگیز و ظریف از افراد پیر و مرحله پیری» می‌داند. این کتاب بازتابی از فرزانگی و شفافیت است و زیبایی‌های زندگی را به سادگی و به دور از پیچیدگی‌ها، منتقل کرده است. این کتاب می‌تواند نگاه شما را به دنیا، به زندگی و به مرگ تغییر دهد. در زمان سختی لبخند به لبانتان بیاورد و در روزهای گرفتگی، آرامش را به شما هدیه کند و کاری کند که از لحظات باقیمانده زندگی‌تان، نهایت لذت را ببرید.

درباره میچ آلبوم

میچ آلبوم در سال ۱۹۵۸ در نیوجرسی متولد شد. او نویسنده، نمایشنامه‌نویس، روزنامه‌نگار، نوازنده و مجری رادیو و تلویزیون است. آثار او از پرفروش‌ترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های آمریکا هستند. داستان‌های او زمینه‌ی روانشناسی و فلسفی دارند و بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند البته نه تنها در آمریکا بلکه در سراسر دنیا مورد استقبال انبوهی از مخاطبان بوده‌ است.

میچ آلبوم نویسنده کتاب سه شنبه ها با موری

شروع فعالیت‌های ادبی و هنری میچ آلبوم با کاریکاتور بود. او در ابتدا کاریکاتور می‌کشید و بعدها به موسیقی علاقه پیدا کرد و با یاد گرفتن پیانو، به عضویت گروه‌های موسیقی درآمد. اما یک رخداد مهم و تأثیرگذار در زندگی او نقش حیاتی دارد؛ میچ در سال ۱۹۹۵، با موری شوارتز ملاقاتی داشت. شوارتز پیش‌تر استاد جامعه‌شناسی‌اش بود، این قرار ملاقات و گفت‌وگوهای آنها سبب شد تا کتاب سه‌شنبه‌ها با موری نوشته شود. کتابی که یکی از مهم‌ترین آثار پرونده ادبی او محسوب می‌شود. این قرار ملاقات و این کتاب، میچ آلبوم را از یک خبرنگار ساده ورزشی‌نویس به نویسنده‌ای شناخته‌شده و معروف تبدیل کرد.

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های آثار میچ آلبوم، زاویه نگاهی است که او به پدیده‌های پیرامونی خود دارد. قلم او و سبک نویسندگی‌اش ساده و به دور از هرگونه ابهام است. در آثار او روایت به‌گونه‌ای پیش می‌رود که مخاطب را تا پایان، با کنجکاوی هر چه تمام‌تر همراه می‌کند.

نخستین تماس تلفنی از بهشت، در جست‌وجوی چیکا، تارهای جادویی فرانکی پرستو، ذره‌ای ایمان داشته باش، برای یک روز بیشتر، ارباب زمان و نفر بعدی که در بهشت ملاقات می‌کنید از جمله آثار ترجمه ‌شده از میچ آلبوم به زبان فارسی است.

قسمتی از متن کتاب سه شنبه ها با موری

موری مطالبی را روی یک برگ کاغذ سفید نوشته بود تا مبادا فراموش کند. براثر لرزش دستش، خطش به‌قدری کج‌ومعوج بود که جز خودش کسی نمی‌توانست آن را بخواند. روز کارگر بود. از میان پنجره اتاق پرچین‌های حیاط‌خلوت را می‌دیدم و صدای فریاد بچه‌ها را که در خیابان بازی می‌کردند می‌شنیدم. آخرین هفته پیش از شروع مدرسه بود.

در دیترویت کارکنان اعتصابی، جراید خودشان را برای برپایی یک تظاهرات عظیم آماده می‌کردند. می‌خواستند وحدت کارکنان را در برابر مدیریت به رخ بکشند. در هواپیما ماجرای زنی را خواندم که شوهر و دو دخترش را در خواب با گلوله کشته بود. می‌گفت این کار را از آن ‌جهت کرده تا آن‌ها را از شر «مردمان بد» نجات داده باشد. در کالیفرنیا وکلای حاضر در محاکمه اُجی. سیمپسون، طرفداران فراوان پیدا کرده بودند.

اما اینجا در اتاق کار موری شرایط دیگری حاکم بود. حالا باهم نشسته بودیم. در فاصله‌ای اندک از جدیدترین وسیله‌ای که به اشیای خانه اضافه‌ شده بود: کپسول اکسیژن. کوچک و قابل‌حمل بود. ارتفاعش از حد زانوان فراتر نمی‌رفت. بعضی از شب‌ها وقتی موری به ‌اندازه کافی هوا نمی‌گرفت. ماسک اکسیژن را روی بینی‌اش می‌گذاشت. این را که موری به وسیله‌ای وصل باشد نمی‌پسندیدم؛ و وقتی موری حرف می‌زد. سعی داشتم به آن نگاه نکنم. موری دوباره گفت: «همه می‌دانند که روزی می‌میرند؛ اما کسی این را باور نمی‌کند. اگر باور می‌کردیم. رفتارمان را تغییر می‌دادیم.»

گفتم به‌عبارت‌دیگر درباره مرگ خودمان را فریب می‌دهیم.

آلیس در سرزمین نجایب
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

ببینید، برای خوندن این کتاب وقت بذارید. حول داستان زندگی رو به مرگ یه استاد هستی شناسیه خب تا اینجا این شد داستان اما چیزی که باعث شده این کتاب از بهترین و جذاب ترین کتاب های جهان باشه دیالوگ

- بیشتر
:-)
۱۳۹۹/۰۹/۲۶

سلام چون از بی نهایت خوندم تو دفترم کلی یادداشت برداری کردم برای روزایی ک ناراحتم...خستم...دل شکسته ام... گرچه وقتی به عمق حرفاش فکر میکنم میبینم خیلی از مفاهیمی مثل گذشت بخشش عشق خانواده تلاش دنیا ...تو قرآن و جزئی تر

- بیشتر
mah_mb7
۱۳۹۹/۰۶/۲۷

کتاب بدی نیست، ولی کلیشه ای هست. من تعجب کردم که با وجود این همه نظر خوب، خیلی به من نچسبید. البته تباید فراموش کرد که رضایت از خوندن کتاب گاهی میتونه سلیقه ای باشه. برای من مفاهیمی که موری

- بیشتر
سمانه
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

کتابی پر از نکته هایی که همه ماها به یاد گرفتنش نیاز داریم

Pooya Ebrahimi
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

کتابی پر از محبت و امید

azar
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

این کتاب رو دو سری خوندم فوق العاده ساده،روان و زیبا پر از نکته های قشنگ کتاب، کم حجم و بخش به بخش هستش 🔔📒برای کسایی که میونه خوبی با کتاب ندارن و تازه شروع به کتابخوانی کردن میتونه مفید و کاربردی باشه.

آساره
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

مرگ در قاموس ما از بی وفایی بهتر است در قفس با دوست مردن از رهایی بهتر است قصه فرهاد دنیا را گرفت ای پادشاه دل به دست آوردن از کشورگشایی بهتر است باشد که عقل معاش اندیش با معنای عشق آشنایی کن ولی نا

- بیشتر
فرنوش
۱۳۹۸/۰۸/۲۶

ترجمه بسیار خوب و روان . ممنون از طاقچه

saeid6521
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

این کتاب رو من دوسال پیس خواندم بسیار کتاب خوبی است امید به زندگی توش موج میزنه عالیه

faezeh
۱۳۹۹/۰۸/۱۹

خیلی قشنگ بود🥺

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۵۰)
«می‌خواهی ذره ذره محو و نابود شوی یا از روزهای باقی مانده بهترین استفاده را ببری؟»
t.ftm.s
«بله، اما اگر پیر شدن تا این اندازه خوبه، چرا مردم همیشه میگن کاش هنوز جوون بودیم. کسی رو ندیدم که بگه کاش شصت و پنج ساله بودم.» درحالیکه لبخند می‌زد، گفت: «می‌دونی این نشانهٔ چیه؟ زندگی ناموفق. زندگی بدون معنی و مفهوم. چون اگه به معنی و مفهوم برسی، دیگه دلت نمی‌خواد که به عقب برگردی، فقط می‌خوای به جلو بری. می‌خوای بیشتر ببینی، کارهای بیشتری بکنی.
فرنوش
«همه می‌دونند که روزی می‌میرند، اما کسی هنوز به این باور نرسیده. اگر باور می‌کردیم، رفتارمون رو تغییر می‌دادیم.»
فرنوش
زمانی که کسانی که دوستت دارند حرف می‌زنند، به آن‌ها گوش بده، فکر کن این آخرین باری است که با آن‌ها حرف می‌زنی.
آلیس در سرزمین نجایب
«می‌دونی میچ، حقیقت اینه که اگر چگونه مردن رو یاد بگیری، چگونه زندگی کردن رو هم یاد می‌گیری.»
فرنوش
«یکدیگر را دوست بدارید یا اینکه بمیرید.»
Mithrandir
این همون چیزیه که همه منتظرش هستیم. آرامشی به نام مردن. اگه بدونیم که می‌تونیم با مردن به آرامش برسیم، پس می‌تونیم از انجام این کار سخت هم بربیایم.» - «چه کاری؟» - «زندگی کردن در آرامش.»
فرنوش
وقتی یکی از همکارانش در دانشگاه بر اثر ایست قلبی جانش را از دست داد، در مراسم خاکسپاری‌اش شرکت کرد و با ناراحتی به خانه برگشت. گفت: «عجب! وقتمون به هدر رفت. این همه مردم درباره‌اش حرف‌های قشنگ زدند، اما او هیچکدومش رو نشنید.» موری نظر بهتری داشت. به چند نفر از دوستانش زنگ زد. تاریخی را مشخص کرد و در بعدازظهر سرد یک روز یکشنبه با جمعی از دوستان و بستگانش در منزل قرار گذاشت تا با حضور او مراسم تشییع جنازهٔ زنده برگزار کنند. هرکس حرفش را زد، در واقع همه از استاد پیر من تشکر کردند. بعضی اشک ریختند و بعضی خندیدند. موری با آن‌ها خندید و گریه کرد و آن روز تمام احساسات قلبی‌اش را که ما گفتنش را از هم دریغ می‌کنیم بر زبان آورد. مراسم تدفین زنده آن روز موفقیتی درخشان و تحسین‌برانگیز بود. با این تفاوت که او هنوز زنده بود. واقعیت این است که مهمترین و عمیق‌ترین بخش زندگی او در پیش بود.
فرنوش
بعضی وقتا که صبح‌ها بیدار می‌شم گریه می‌کنم، و به حال خودم غصه می‌خورم و بعضی روزها به شدت عصبانی و بدخلق می‌شوم، اما این حالتم خیلی دوام نمی‌آورد. از جایم بلند می‌شوم و می‌گویم دوست دارم زندگی کنم... تا به امروز که موفق بوده‌ام. اینکه می‌تونم ادامه بدم رو نمی‌دونم، اما با خودم شرط بسته‌ام که ادامه بدم.»
el.che㋡
عشق یعنی تو در مورد وضعیت دیگران طوری نگران باشی که انگار وضعیت خودته.
Mina.Hp

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۲
شابک۹۷۸۶۲۲۰۰۰۰۰۰۰
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۲
شابک۹۷۸۶۲۲۰۰۰۰۰۰۰