با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سه‌شنبه‌ها با موری

دانلود و خرید کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

۴٫۳ از ۲۶۵ نظر
۴٫۳ از ۲۶۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سه‌شنبه‌ها با موری  نوشته  میچ البوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

میچ آلبوم، نویسنده توانای آمریکایی رمان سه‌شنبه‌ها با موری را برای همه آنهایی نوشته‌است که می‌خواهند طعم زندگی را آن‌گونه که باید بچشند. این کتاب در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و تاکنون از تاثیرگذارترین و پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بوده‌است.

درباره کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

سه شنبه ها با موری، روایت انس گرفتن استاد پیری به نام شوارتز موری در آخرین روزهای عمرش، با شاگردش است. استاد، پروفسور شوارتز موری، به بیماری ای ال اس دچار است. این بیماری‌ به تدریج بدن را از کار می‌اندازد و سلول‌ها و بافت‌های ماهیچه‌ای را تخریب می‌کند.

شاگرد مشتاقانه و با وفاداری، هر سه‌شنبه به دیدار استادش می‌رود. پای صحبت‌های او می‌نشیند و از او درس زندگی فرا می‌گیرد. این دیدارها مانند کلاس‌های درس هستند و یادگیری‌های عمیقی برای شاگرد دارند. کلاسی که مانند درس‌های دانشگاه امتحان ندارد اما بسیار عمیق‌تر است و در نهایت تاسف، جشن فارغ التحصیلی از آن، همان جلسه خاکسپاری استاد است.

میچ البوم، هر سه ‌شنبه درباره موضوعی با استاد خود، شواترز موری، صحبت می‌کند؛ آن‌ها از مفاهیم بسیاری که در زندگی نقش دارد یا به زیستن بهتر منجر می‌شود، حرف می‌زنند. دنیا، خود مرگ، پدیده زندگی، خانواده، فرهنگ، بخشش، دانایی، ازدواج و ... هر مفهومی هر گفتگویی، نکته‌ای در دل خود دارد که زندگی را با کیفیت می‌کند. هر چیزی که در دلش مفهومی داشته باشد و مانند بذر دانایی باشد، موضوع صحبت استاد و شاگرد است. آن‌ها در کنار هم در مسیری قدم می‌گذارند که به سوی کمال انسانی می‌رود.

استاد از زندگی کردن خسته نمی‌شود. با اینکه می‌داند به پایان عمرش نزدیک می‌شود اما همچنان مشتاق آموختن، لذت بردن از چیزهای کوچک در زندگی و نزدیک شدن به کمال است و در این مسیر، شاگرد وفادارش را هم همراه خود ساخته است. او می‌گوید که زندگی برایش یگانه بود، حسرت‌ها و امیدهایش را بیان می‌کند و نگاه شاگردش را به زندگی وسعت می‌بخشد و او را رشد می‌دهد.

خواندن کتاب سه‌شنبه‌ها با موری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

الکس کوتلوویتز، سه شنبه ‌ها با موری را «ستایشی دل انگیز و ظریف از افراد پیر و مرحله پیری» می‌داند. این کتاب بازتابی از فرزانگی و شفافیت است و زیبایی‌های زندگی را به سادگی و به دور از پیچیدگی‌ها، منتقل کرده است.

این کتاب می‌تواند نگاه شما را به دنیا، به زندگی و به مرگ تغییر دهد. در زمان سختی لبخند به لبانتان بیاورد و در روزهای گرفتگی، آرامش را به شما هدیه کند و کاری کند که از لحظات باقیمانده زندگی‌تان، نهایت لذت را ببرید.

درباره میچ آلبوم

جملاتی از کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

به نظر من نوارها، مانند عکس‌ها، و ویدیوها، تلاشی مذبوحانه برای به سرقت بردن چیزی از چمدان مرگ هستند. اما برایم روشن شد که موری با شجاعتش، با خلق و خویش، با صبر و شکیبایی‌اش و با آن گشادگی و صراحتش، نگاهی متفاوت از دیگران به زندگی داشت. نگاهی درست، منطقی و عقلانی. او تنها چند قدم با مرگ فاصله داشت.

اولین بار که موری را در برنامهٔ «راه شب» دیدم، از خودم پرسیدم که وقتی موری متوجه شد که مرگش نزدیک است، در مورد چه چیزهایی تاسف خورد. آیا از اینکه که دوستانش را از دست می‌دهد، حسرت می‌خورد؟ آیا عکس‌العملش با دیگران فرق زیادی داشت؟

من با خودخواهی به این فکر کردم که اگر جای او می‌بودم، آیا به خاطر تمام دلتنگی‌هایم تأسف می‌خوردم؟ آیا به دلیل رازهایی که نزد خود نگه داشته بودم، متأسف می‌شدم و حسرت می‌خوردم؟

ᗪ.ᗰᗩᒪᖴOY
۱۳۹۹/۰۶/۰۶

{ امتیاز : ۶ از ۱۰ } خوندن این کتاب باعث میشه این فکر تو ذهنمون شکل بگیره که زندگی تا چه حد چیز بی ارزش و کوتاهیه...... اما میشه از همین فرصت کوتاه به خوبی استفاده کرد و انسان خوبی

- بیشتر
مداد رنگی🖌
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

ببینید، برای خوندن این کتاب وقت بذارید. حول داستان زندگی رو به مرگ یه استاد هستی شناسیه خب تا اینجا این شد داستان اما چیزی که باعث شده این کتاب از بهترین و جذاب ترین کتاب های جهان باشه دیالوگ

- بیشتر
mah_mb7
۱۳۹۹/۰۶/۲۷

کتاب بدی نیست، ولی کلیشه ای هست. من تعجب کردم که با وجود این همه نظر خوب، خیلی به من نچسبید. البته تباید فراموش کرد که رضایت از خوندن کتاب گاهی میتونه سلیقه ای باشه. برای من مفاهیمی که موری

- بیشتر
Pooya Ebrahimi
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

کتابی پر از محبت و امید

سمانه
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

کتابی پر از نکته هایی که همه ماها به یاد گرفتنش نیاز داریم

فرنوش
۱۳۹۸/۰۸/۲۶

ترجمه بسیار خوب و روان . ممنون از طاقچه

saba
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

کتاب خیلی قشنگ و آموزنده ایه. و واقعا تا قبل از اون حتی نمیتونستم تصور کنم چطور میشه با وجود این همه درد و سختی، تا آخرین لحظه ی عمر از چیزهایی که برای بیشتر آدما عذابه، لذت برد.

:-)
۱۳۹۹/۰۹/۲۶

سلام چون از بی نهایت خوندم تو دفترم کلی یادداشت برداری کردم برای روزایی ک ناراحتم...خستم...دل شکسته ام... گرچه وقتی به عمق حرفاش فکر میکنم میبینم خیلی از مفاهیمی مثل گذشت بخشش عشق خانواده تلاش دنیا ...تو قرآن و جزئی تر

- بیشتر
saeid6521
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

این کتاب رو من دوسال پیس خواندم بسیار کتاب خوبی است امید به زندگی توش موج میزنه عالیه

faezeh
۱۳۹۹/۰۸/۱۹

خیلی قشنگ بود🥺

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷۹۸)
«می‌خواهی ذره ذره محو و نابود شوی یا از روزهای باقی مانده بهترین استفاده را ببری؟»
t.ftm.s
وقتت را صرف کاری کن که به زندگیت معنا و هدف بده.
ᗪ.ᗰᗩᒪᖴOY
«بله، اما اگر پیر شدن تا این اندازه خوبه، چرا مردم همیشه میگن کاش هنوز جوون بودیم. کسی رو ندیدم که بگه کاش شصت و پنج ساله بودم.» درحالیکه لبخند می‌زد، گفت: «می‌دونی این نشانهٔ چیه؟ زندگی ناموفق. زندگی بدون معنی و مفهوم. چون اگه به معنی و مفهوم برسی، دیگه دلت نمی‌خواد که به عقب برگردی، فقط می‌خوای به جلو بری. می‌خوای بیشتر ببینی، کارهای بیشتری بکنی.
فرنوش
«همه می‌دونند که روزی می‌میرند، اما کسی هنوز به این باور نرسیده. اگر باور می‌کردیم، رفتارمون رو تغییر می‌دادیم.»
فرنوش
زمانی که کسانی که دوستت دارند حرف می‌زنند، به آن‌ها گوش بده، فکر کن این آخرین باری است که با آن‌ها حرف می‌زنی.
مداد رنگی🖌
«می‌دونی میچ، حقیقت اینه که اگر چگونه مردن رو یاد بگیری، چگونه زندگی کردن رو هم یاد می‌گیری.»
فرنوش
«یکدیگر را دوست بدارید یا اینکه بمیرید.»
Mithrandir
این همون چیزیه که همه منتظرش هستیم. آرامشی به نام مردن. اگه بدونیم که می‌تونیم با مردن به آرامش برسیم، پس می‌تونیم از انجام این کار سخت هم بربیایم.» - «چه کاری؟» - «زندگی کردن در آرامش.»
فرنوش
وقتی یکی از همکارانش در دانشگاه بر اثر ایست قلبی جانش را از دست داد، در مراسم خاکسپاری‌اش شرکت کرد و با ناراحتی به خانه برگشت. گفت: «عجب! وقتمون به هدر رفت. این همه مردم درباره‌اش حرف‌های قشنگ زدند، اما او هیچکدومش رو نشنید.» موری نظر بهتری داشت. به چند نفر از دوستانش زنگ زد. تاریخی را مشخص کرد و در بعدازظهر سرد یک روز یکشنبه با جمعی از دوستان و بستگانش در منزل قرار گذاشت تا با حضور او مراسم تشییع جنازهٔ زنده برگزار کنند. هرکس حرفش را زد، در واقع همه از استاد پیر من تشکر کردند. بعضی اشک ریختند و بعضی خندیدند. موری با آن‌ها خندید و گریه کرد و آن روز تمام احساسات قلبی‌اش را که ما گفتنش را از هم دریغ می‌کنیم بر زبان آورد. مراسم تدفین زنده آن روز موفقیتی درخشان و تحسین‌برانگیز بود. با این تفاوت که او هنوز زنده بود. واقعیت این است که مهمترین و عمیق‌ترین بخش زندگی او در پیش بود.
فرنوش
«یکدیگر را دوست بدارید یا اینکه بمیرید.»
چروک

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۲
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۲