با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جامعه‌شناسی روسپی‌گری؛ بررسی آسیب‌های اجتماعی

دانلود و خرید کتاب جامعه‌شناسی روسپی‌گری؛ بررسی آسیب‌های اجتماعی

۳٫۲ از ۹ نظر
۳٫۲ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جامعه‌شناسی روسپی‌گری؛ بررسی آسیب‌های اجتماعی  نوشته  سعید مدنی قهفرخی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جامعه‌شناسی روسپی‌گری؛ بررسی آسیب‌های اجتماعی

سعید مدنی قهفرخی در «جامعه‌شناسی روسپی‌گری» به بررسی آسیب‌های اجتماعی این انحراف کهن بشری می‌پردازد. روسپی‌گری از دیرباز به عنوان یک واقعیت اجتماعی وجود داشته است. با این حال، تحقیقات علمی اندکی دربارهٔ آن در دست است. درواقع این پدیده گذشته‌ای طولانی به قدمت پدرسالاری و تاریخچه‌ای کوتاه دارد. از زمانی که بشر با کاشت، داشت و برداشت در زراعت، زمین‌داری و برده‌داری آشنا شد و نقش زن از وجه تولیدی به وجهی برای ارضای امیال جنسی مردان تبدیل شد و منابعی مثل زر و زور و زمین به عنوان منابع کمیاب شناخته شد، روسپی‌گری کارکرد تجاری پیدا کرد. شاید یکی از بدترین شیوه‌های پاسخ اجتماعی -تاریخی بشر به عنصر لذت‌جویی و تنوع‌طلبی خودش، و یکی از سیاه‌ترین معضلات آسیب‌زا و آسیب‌شناختی روانی - اجتماعی چند هزار سالهٔ اخیر، در جوهرهٔ پدیدهٔ روسپی‌گری به صورت عرضه و تقاضا فیمابین روسپی با مشتری باشد. قهفرخی در کتاب حاضر به نقش قدرت در قربانی‌کردن این نوع زنان پرداخته و وضعیت اجتماعی موجود مولد چنین پدیده‌ای را به نقد کشیده است. نظریه‌های تاریخی و جامعه‌شناسی درباره روسپی‌گری، ویژگی‌های زنان روسپی، علل روسپی‌گری، روسپی‌گری و ایدز و قوانین و مقررات روسپی‌گری مباحثی هستند که در این کتاب، مفصل به آنها پرداخته شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Mina
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

جایی داشتم درباره کتاب از منظر جامع بودن تعاریف صحبت میکردم و بهتر دیدم در زیر این کتاب صحبتی که کردم رو ثبت کنم. در این کتاب نویسنده تعاریفش از واژه روسپی و روسپی‌گری بسیار همه جانبه بوده حتی بار‌معنای لغات

- بیشتر
hadi moghadam
۱۳۹۸/۰۵/۰۴

کتاب خوبی است و گزترشات میدانی رو در برداره درباره ایران

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۲
دسته بندی
تعداد صفحات۴۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۲