با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان یک اسم جدید

دانلود و خرید کتاب داستان یک اسم جدید

۴٫۴ از ۲۴ نظر
۴٫۴ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان یک اسم جدید  نوشته  النا فرانته  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب داستان یک اسم جدید

«داستان یک اسم جدید» کتابی از النا فرانته و دومین اثر از سری «داستان‌های ناپلی» است که با «دوست باهوش من» یا «دوست اعجوبه من» در سال ۲۰۱۲ آغاز شد. لی‌لا و النا (لنو) در «دوست باهوش من» معرفی شدند و در «داستان یک اسم جدید» لی‌لا ازدواج می‌کند و وارد تجارت می‌شود. النا هم به درسش و کشف‌هایش می‌پردازد. عشق، آزادی، خانواده، حسادت و تعهد، عناصری هستند که زندگی این دو را در این داستان تحت تاثیر خود قرار می دهند؛ چون لی‌لا احساس می‌کند ازدواج محدودش کرده است و النا هم به خود فشار می‌آورد تا از دیگران برتر باشد؛ با این همه این دو دوست در پیوند با یکدیگر در حال تکامل هستند و این موضوع در زندگی آنها مرکزیت دارد و توانمندشان می‌کند.

النا فرانته در سر داستان‌های ناپل، داستانی همیشگی، جهانی و تکان‌دهنده درباره دوستی و وابستگی بازگو می‌کند.

النا فرانته در ناپل به‌دنیا آمد و سری داستان‌های ناپل شامل «دوست باهوش من»، «داستان یک اسم جدید»، «آنها که می‌روند و آنها که می‌مانند» و «داستان بچه گمشده» است.

رکسانا رابینسون در نیویورک‌تایمز درباره این کتاب نوشته است:

«فرانته در این داستان‌های جسورانه و دلپسند، ارتباطات عمیق بین مسائل سیاسی و خانوادگی را بی‌رحمانه دنبال می‌کند. این صورتی جدید از روش کنونی زندگی ماست؛ چیزی که نیاز داریم، چیزی که به زیبایی توسط یک زن بیان شده است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۷)
alireza
۱۳۹۸/۰۲/۱۶

باهاش ارتباط برقرار نکردم.

نجمه
۱۳۹۹/۰۹/۰۴

پر از ماجرا.. جذاب.. انقدر توصیفات زیبا و دلنشینه که حس میکنی همونجایی.. خیلی دوستش داشتم..

solo
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

این کتاب ادامه داستان «دوست نابغه من»است. برای من با فاصله‌ی بسیار زیادی، کتاب اول از کتاب دوم جذاب تر بود. اما این جلد رو هم دوست داشتم.گرچه جزییات که النا در اینجا توصیف می کرد بسیار زیاد بود اما وقایع و رخدادهای

- بیشتر
سهیلا
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

خیلی دوستش داشتم کتاب قبلی و این رو با اشتیاق تمام خوندم و میخوام بعدیشو شروع کنم: آنهایی که می‌روند و آنهایی که می‌مانند

یوکی
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

مجموعه چهارجلدی النا فرانته (که این جلد دوم مجموعه هستش) اونقدر به شدت منو تحت تاثیر قرار داد که دو جلد بعدی رو بلافاصله و با ترجمه انگلیسی خوندم. روایت چند بعدی داستان که از چشم قهرمان اصلی (لنو) گفته میشه،

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
«سیاست کثیفه، اما برای پول درآوردن مهمه.
mary
نونچا گفت: «تمام زندگی‌ات کسی رو دوست داری و هرگز واقعآ نمی‌شناسیش.» فرناندو هم خوب بود و هم بد و او خیلی دوستش داشت اما ازش متنفر هم بود.
زهرا
نینو نیاز شدیدی به اظهار عقایدش داشت، به بیان آنچه خوانده بود، به شکل دادن به آنچه مشاهده کرده بود. این روشش برای نظم دادن به افکارش بود ـحرف، حرف، حرف ــ اما به حتم، نشانه‌ای از تنهایی هم بود. با غرور، احساس کردم من هم شبیه او هستم، با همان میل برای دادن هویتی تحصیل‌کرده به خود، برای تحمیل آن به دیگران، برای گفتن: «این چیزیه که می‌دونم، این چیزیه که خواهم شد.» اما مجبورم بگویم، به رغم تلاش گهگاهم، نینو ابدآ مجالی برای خودنمایی به من نمی‌داد. مثل دیگران نشستم و به او گوش دادم
rana
آدم‌ها چه سریع عوض می‌شوند، علایقشان، احساساتشان. جملات زیبا جای جملات زیبای دیگری را می‌گیرد، زمان جریانی از کلماتی است که فقط در ظاهر همسانند، کسی که بهترین‌ها را ردیف کند، برنده است.
زهرا
چقدر ماه‌ها و سال‌های با او بودن دوست‌داشتنی بودند. آن موقع، اهمیتشان را درک نکرده بودم و حالا من بودم و غمی که فزونی می‌گرفت. باران، سرما، برف، بوی بهار در طول آرنو و در خیابان‌های پر گل شهر، گرمایی که به هم می‌بخشیدیم، انتخاب یک لباس، عینک. لذت او در تغییر دادن من. و پاریس، سفر هیجان‌انگیز به کشوری خارجی، کافه‌ها، سیاست، ادبیات، انقلابی که به زودی سر می‌رسید، طبقه زحمتکش که یکپارچه شده بود. و او
shokoufeh
گویی در داستانی که برایمان می‌گفت، شنیده و دیده بود که فرم بدنی زنانه از نیاز به نفرت و ضرورت انتقام یا عدالت می‌شکست و مفهوم خود را از دست می‌داد.
لیلی مهدوی
«اگه اطلاعات عمیق از مشکلات نداشته باشی و اگه راه‌حل‌های دیرپا براشون پیدا نکنی، به طور طبیعی، خشونت آغاز می‌شه. اما نمی‌شه مردمی که طغیان می‌کنن رو مقصر دونست، تقصیر اوناییه که نمی‌دونن چطور حکومت کنن.»
زهرا
چیزهای بی‌معنا، زیباترین‌ها هستند.
زهرا
گفتم: «شاید باکوس جالب‌تر از دیدو باشه.» «همه‌چیز جالبه اگه بدونی چطور روش کار کنی.»
زهرا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۲
تعداد صفحات۵۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۲