با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تحلیل رفتار متقابل؛ به همراه متن کامل بازی‌ها

دانلود و خرید کتاب تحلیل رفتار متقابل؛ به همراه متن کامل بازی‌ها

۳٫۶ از ۱۸ نظر
۳٫۶ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تحلیل رفتار متقابل؛ به همراه متن کامل بازی‌ها  نوشته  اسماعیل فصیح  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تحلیل رفتار متقابل؛ به همراه متن کامل بازی‌ها

کتاب «تحلیل رفتار متقابل» اریک برن، اصول سیستمی واحدی از روانپزشکی فردی و اجتماعی را ارائه می‌دهد که طی پنج سال اخیر در «سمینار گروه درمانی» بیمارستان «مانت زیون» (Mount Zion Hospital) سانفرانسیسکو، کنفرانسهای روانپزشکی بالینی شبه‌جزیره مونتری، سمینارهای روانپزشکی اجتماعی در سانفرانسیسکو و این اواخر در «بیمارستان ایالتی آتاسکادرو» (Atascadero State Hospital) و «انستیتو روانپزشکی عصبی لانگلی پورتر» (Langley Porter Neuropsychiatric Institute) تدریس شده است. این اصول اکنون به‌وسیله درمانگران و متخصصین گروه درمانی در بسیاری از انستیتوها و مراکز روان‌درمانی و همچنین در جلسات خصوصی، برای انواع مختلف اختلالات روانی هیجانی و شخصیتی استفاده می‌شود.

اریک برن، روان‌شناس معروف معاصر در این سال‌های اخیراز بیمارستانهای امراض روانی در حدود سی کشور اروپایی و آسیایی و آفریقایی و جزایر متعددی در اقیانوس کبیر و اقیانوس اطلس دیدار کرده و این فرصت را داشته است که اصول «تحلیل ساختاری» را در محیط‌های گوناگون نژادی مورد آزمایش و بررسی قرار دهد.

روان‌درمانی فرد و تحلیل ساختاری، ملاحظات کلی، تشخیص، روانپزشکی اجتماعی و تحلیل رفتار متقابل، روان‌درمانی، مرزهای تحلیل تبادلی و یک مورد درمان‌شده با پی‌گیری مباحثی هستند که در این کتاب می‌خوانید.

دلیل عمدۀ امیدبخشی گسترده «تحلیل رفتار متقابل» در پر کردن فاصلۀ میان نیاز بیمار و وسیلۀ درمان روانی او است که این روش در گروه‌های روان‌درمانی بسیار ثمربخش بوده است. افراد گروه از جلسۀ اول شروع به تغییر کرده، خوب می‌شوند و رشد می‌کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
الهام
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

این کتاب برای مشاوران و روان پزشکان مناسبه برای من مفید نبود ک واسه خودم میخواستم

Pariya
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

کتاب معروف و خوبی هست اما تخصصیه و برای روانشناسان و روانپزشکان مناسبه؛ بهتون پیشنهاد نمیکنم

مانا
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

کتاب جالب و خواندنی است .احساس می کنم برای درمانگران و یا روانشناسان نوشته شده .اما مطالب جالب و تامل برانگیزند. نکته ای که خیلی طول کشید با اون کنار بیام ترجمه سخت مترجم هست.جای اگر اصطلاحات حرفه ای استفاده شده

- بیشتر
-=reza=-
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

ترجمه کناب افتضاح کسی که مترجم این کتاب بوده شرط میبندم خودش نفهمیده چی نوشته اصولا ترجمه کتابهای تخصصی میبایست توسط افراد که در همون زمینه تخصص یا علاقه و مطالعه دارند انجام بشه ولی متاسفانه این ترجمه ضعیف اینطور

- بیشتر
mahdi
۱۳۹۹/۰۲/۳۱

کتابهای اریک برن درباره بالغ والد کودک سه تیپ شخصیت صحبت میکنه که یان استوارت هم بر همین منوال ادامه میده و بعضی از روانشناسان معتقد اند که روشها الان منسوخ شده ولی از نظر من هنوز هم کاربرد خودش

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
چنین نتیجه‌گیری می‌کنیم که فرد خوشبخت را می‌توان تعریف کرد، اما هیچکس نمی‌تواند همیشه خوشبخت باشد.
سید سروش حقی
آزمودنی همان هیجانی را که در موقعیت اصلی تجربه کرده بود دوباره احساس می‌کند و آگاهانه می‌تواند تعبیری را که، درست یا غلط، از آن موقعیت داشت دوباره به‌یاد آورد. بنابراین در مغز انسان خاطره‌هایی که بر اثر تحریک به‌یاد می‌آیند فقط پدیده‌های تصویری یا صوتی از رویدادهای گذشته نیستند، بلکه این خاطره‌ها تولید مجددی است از آنچه بیمار در موقعیت اصلی دیده و شنیده و احساس کرده و درک نموده است.
سید سروش حقی
از این دیدگاه، کار رؤیاهای انسان جذب تجربیات روز گذشته است. هر روز زندگی با یک «حالت من» نسبتاً تازه آغاز می‌شود و این فرآیند تکرار و تکرار می‌گردد. اگر چنانچه چیزی جذب نشود، رؤیاها نیز به تکرار می‌گرایند و منِ بیدار رفته‌رفته دچار رکود می‌شود. این مفهوم به اندازه کافی آشنا است.
مائده
«والد» راهنمای گرایشهای اخلاقی و تمایلات عالی است، «بالغ» با واقعیتهای عینی زندگی روزمره سر و کار دارد، و «کودک» برزخ و گهگاه دوزخی برای امیال قدیمی است.
مائده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۴۴۳-۵۱-۷
تعداد صفحات۴۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۴۴۳-۵۱-۷