با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ساختار روان شناختی فاشیسم

دانلود کتاب ساختار روان شناختی فاشیسم

۳٫۶ از ۷ نظر
۳٫۶ از ۷ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ساختار روان شناختی فاشیسم

«ساختار روان شناختی فاشیسم» اثر «ژرژ باتای» فیلسوف پساساختارگرا و پسامدرن فرانسوی است که در اوایل قرن بیستم زندگی می‌کرد.

فلسفه «ژرژ باتای» درواقع پاسخی در برابر فاشیسم زمانه‌اش و راهی برای نابودی هرگونه سلسله مراتب بالا به پایین بود. دیدگاه باتای از فاشیسم، با خوانش دست راستی و لیبرال پوپر، یا خوانش مارکسیستیِ کلاسیک پولانزانس از فاشیسم، تفاوت بسیار دارد.

با توجه به گرایش مارکسیسم ضداستالینیستی او در سال‌های ۱۹۳۱–۱۹۴۳ و همراهی‌اش با سازمان سیاسی «ضد حمله»، و چرخش او از مارکس به نیچه، عضویت در انجمن سرّی «آسِفال»، و چیزهایی از این دست می‌توان تعاریف زیادی از باتای داشت.

باتای در ایران کمابیش ناشناخته است؛ جز چند مقاله و آن هم بیشتر در حوزهٔ نظریهٔ ادبی و نیز شبه هنری، و آن هم در حاشیه. بدین جهت، کژفهمی و حرف‌های عجیب و غریب در مورد او کم نیست. این کتاب فرصتی را فراهم می‌کند تا به درستی با اندیشه‌های این فیلسوف آشنا شویم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
mandi
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

اصل کتاب عالی است. باید خواند اما ترجمه واقعا افتضاح. به گمانم با نرم افزار ترجمه می فرمودند بهتر بود. اما توصیه می کنم مطالعه کنید. جملات را روی کاغذ بنویسید و خودتان ساده و درستش کنید.

پوریا
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

ترجمه ش خیلی نامفهومه !

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۱
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۱