با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب پانن برگ؛ الهیات تاریخی اثر مراد فرهادپور

دانلود و خرید کتاب پانن برگ؛ الهیات تاریخی

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پانن برگ؛ الهیات تاریخی  نوشته  مراد فرهادپور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پانن برگ؛ الهیات تاریخی

از دو راه می‌توان با نام ولفهارت پانن‌برگ آشنا شد: از طریق مطالعهٔ آثار الهیات مسیحی‌ به‌ویژه الهیات پروتستان دههٔ ۱۹۶۰ به بعد؛ یا از رهگذر قرائت کتاب‌ها و مقالات با موضوع هرمنوتیک‌، به‌ویژه هرمنوتیک فلسفیِ متأثر از آرای هایدگر و گادامر. کتاب حاضر به راه نخست تعلق دارد. آلن داگلاس گالووی در این اثر می‌کوشد توصیفی فشرده و جامع از الهیات پانن‌برگ به‌دست دهد. انسان‌شناسی کلامی، وحی به مثابه تاریخ، پس‌زمینه آخرزمانی، رخداد و معنای رستاخیز و مباحث هستی‌شناسانه‌ای از این دست، در این کتاب مطرح شده‌اند. این کتاب جزئی از «مجموعهٔ متفکران دینی معاصر» است که هدف اصلی آن، به‌گفتهٔ پروفسور ه. د. لویس، ویراستار کل مجموعه، ارائهٔ ارزیابی و سنجشی انتقادی از آثار برخی متفکران دینیِ برجسته و بانفوذ روزگار ما است. طبیعتاً بخش مهمی از مطالب و مضامین کتاب‌های این مجموعه به بحث دربارهٔ مفاهیم، مناسک، اصول اعتقادی و آموزه‌های مسیحی اختصاص دارد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
در فلسفهٔ یونان، انسانْ عالم صغیر یا بازتابی از ساختار کیهانی تلقی می‌شد. امروزه آدمی خود را موجودی می‌داند که می‌کوشد راه تسلط بر کیهان را فرا گیرد. او اکنون الگوهایی از کیهان می‌سازد که صرفاً ابزار علم و تکنولوژی اویند، و هر زمان که این الگوها دیگر به کارش نیایند، آن‌ها را دور انداخته و الگوهای جدیدی می‌سازد. ولی موفقیت آدمی در جدایی از طبیعت و تسلط بر آن، پرسشی حادّ را پیشِ روی او می‌نهد: انسان به‌راستی چیست یا کیست؟ آنچه در وهلهٔ نخست آدمی را از باقی طبیعت جدا و متمایز می‌کند «گشودگی او به جهان» است. حیوان فقط جزئی از محیط زیست خود است. تنها آدمی است که در جهان به‌سر می‌بَرَد. حواس و سیستم عصبی پیشرفتهٔ انسانْ پایهٔ زیست‌شناختیِ این تفاوت است. شیوهٔ ادراک آدمی غنی‌تر و پیچیده‌تر و سازمان‌یافته‌تر است، ولی این صرفاً بخشی از تفاوت است. ادراک محیط به‌منزلهٔ جهانْ دستاوردی زیست‌شناختی و همچنین فرهنگی است.
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شابکundefined
تعداد صفحات۱۹۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۲۲