با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هرآنچه دوست داری از دست خواهید داد و سه داستان دیگر

دانلود و خرید کتاب هرآنچه دوست داری از دست خواهید داد و سه داستان دیگر

۳٫۳ از ۴ نظر
۳٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هرآنچه دوست داری از دست خواهید داد و سه داستان دیگر  نوشته  ماندانا قهرمانلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هرآنچه دوست داری از دست خواهید داد و سه داستان دیگر

«هرآنچه دوست داری از دست خواهی داد» مجموعه چهار داستان کوتاه نوشته استیون کینگ(-۱۹۴۷) داستان‌نویس و فیلمنامه‌نویس آمریکایی است. او نویسنده‌ی بیش از پنجاه اثر است که همگی آثارش در اکثر کشورهای جهان جزو پرفروش‌ترین کتاب‌هاست. این کتاب شامل چهار داستان کوتاه و نقدهای آن‌هاست. این چهارداستان عبارتند از «هر آنچه دوست داری از دست خواهی داد»، «مرگ جک همیلتون»، «در قتلگاه» و «احساسی که فقط به زبان فرانسه قابل بیان است».

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

الفی گوشی تلفن را گذاشت و دوباره اسلحه‌اش را برداشت. پیش از این‌که لوله‌ی اسلحه را درون دهان‌اش قرار دهد، چشم‌اش به دفترچه یادداشت‌اش افتاد. اخم‌کنان اسلحه را کنار گذاشت. صفحه‌ی آخر دفتر باز بود و چهار جمله‌ی انتهایی در معرض دید قرار داشتند. اولین چیزی که مردم پس از شنیدن صدای گلوله می‌بینند، جسد من است- جسدی ولو شده بر روی تختِ نزدیک دست‌شویی ... سَرِ آویزان‌شده‌ای که قطرات خون از آن جاری شده و بر روی قالیچه‌ی سبزرنگ فرو می‌چکد- و دومین چیز هم، دفترچه‌ی اسپیرال است که صفحه‌ی آخرش باز است.

الفی در ذهن خود پلیسی را تصور کرد، پلیس‌محلی‌ای نبراسکایی که در وصف او روی هیچ دیوار توالت عمومی‌ای قطعه و قصیده‌ای سروده نشده! پلیس‌محلی جملات انتهایی دفترچه را می‌خواند، شاید هم با نوک خودکار خودش دفترچه‌ی پاره‌پوره را به‌طرف خودش برگرداند؛ ابتدا سه جمله‌ی اول را می‌خواند- «آدامس تروجان»، «یهودی‌های روسی را نجات بده»- و به‌عنوان جملاتی احمقانه چندان اعتنایی به آن‌ها نمی‌کند. سپس جمله‌ی آخر را می‌خواند، «هر آن‌چه را که دوست داری، از کف خواهی داد»، و به این نتیجه می‌رسد که من پیش از ارتکاب به خودکشی، با ته‌مانده‌ی عقل و منطق‌ام جمله‌ای در رابطه با خودکشی‌ام نوشته‌ام، جمله‌ای تا حدی معنادار. الفی دل‌اش نمی‌خواست مردم فکر کنند که او خل شده و زده به سرش.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
alikazemi7
۱۳۹۹/۰۴/۰۳

دو داستان "مرگ جک همیلتون" و "در قتلگاه" رو خیلی دوست داشتم. توصیفات تصویری فوق العاده ای داشتن.

Fateme
۱۳۹۶/۱۰/۲۳

فقط داستان دومش خوب بود.‌‌..

کتابخوان_پردیس
۱۳۹۹/۰۳/۳۰

فقط داستان اول رو خوندم چون اصلا جذبم نکرد ادامه ندادم!

Rose water
۱۳۹۸/۰۵/۰۷

عالی بدون این کتاب برخلاف سایر کتاب ها ی استون کینگ تو سبک دلهره آور و ترسناک نیست ولی روایت داستان گیر و پرکشش بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
شلیک گلوله در دهان، بسیار راحت‌تر از ایجاد دگرگونی و تغییر در زندگی بود.
A~Rahin
«به نظرت به کجا خواهیم رفت؟ چی نصیب‌مان می‌شود؟ می‌دانی که منظورم چیست، بعداً... بعد از... مرگ... بعد از ایفای کامل نقش‌مان در نمایش؟» و بیل هم پاسخ داده بود: «احتمالاً به همان جایی می‌رویم که باورمان است، احتمالاً همان چیزی نصیب‌مان می‌شود که باورمان است، اگر باور جری لی لوییس بر این بوده که به‌خاطر نواختن جاز تند، راهی جهنم می‌شود، احتمالاً الان باید در جهنم باشد. بهشت، جهنم، یا برزخ همه به انتخاب خود آدم بستگی دارد- شاید هم به انتخاب کسانی که آدم را وادار به پذیرش یک‌سری عقاید و باورها کرده‌اند- به نهایی‌ترین و مؤثرترین و کاری‌ترین حربه و حقه‌ی جادویی ذهن خود آدم: درک و دریافت عینی جاودانگی در مکانی که همواره انتظار نیل به آن را می‌کشیم.»
A~Rahin
برای فرار، هیچ اتومبیلی بهتر از فورد نیست.
Hamid Adibzadeh
از آن‌دسته آدم‌هایی که وقتی می‌خواهند از پنجره به‌طرف بیرون بشاشند، یادشان می‌رود اول بازش کنند
Hamid Adibzadeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۳/۲۲
شابک‬‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۲۸۳۷-۷۱-۷
تعداد صفحات۲۱۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۳/۲۲
شابک‬‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۲۸۳۷-۷۱-۷