با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رقص مردگان

دانلود و خرید کتاب رقص مردگان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رقص مردگان  نوشته  راینر  ماریا ریلکه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رقص مردگان

«مرا هیچ وطنی نیست و

نیز چیزی را از کف نداده‌ام،

مادرم مرا در این دنیا بزاد،

هم اکنون، در این جهان‌ام و

همواره درگذرم

و پیوسته فرومی‌شوم به ژرفای جهان

با شادی‌ها و رنج‌هایم

و هر یک به تنهایی.» راینر ماریا ریلکه

«رقصِ مردگان» مجموعه داستان‌های کوتاه نوشته راینر ماریا ریلکه(۱۹۲۶-۱۸۷۵) نویسنده و شاعر اتریشی است. بسیاری از منتقدین اشعار ریلکه را از حیث ادبی جز غنی‌ترین آثار آلمانی زبان به حساب آورده‌اند. کتاب حاضر شامل یازده داستان کوتاه از ریلکه است.

در بخشی از داستان «رقص مردگان» می‌خوانیم:

روزی از روزهای آگوست، با نور طلایی خود در جنگل، از زیر پای من می‌گذشت، من در میان خزه‌های درخشنده‌ی وحشی بودم و آن را تماشا می‌کردم. دیدم که چگونه بازتاب نور سبز برشن سفید نقره فام پرتو افشانی می‌کرد، مثل نوری که سنگ سبز بلورین دورخودش پخش کند. صدای گام سبکش را آرام شنیدم، قدمی که گلها را به خوابی آرام و ظریف می برد، شگفت‌زده‌ام کرد و به من جانی دیگر داد. دست‌های خود را کاملا باز کردم. نگاهی به شاخه‌های بزرگ و پهن کاج انداختم، که به آرامی به این سو و آن سو تاب می‌خوردند. انگار که دارند آسمان آبی را می‌خراشند و پاک می‌کنند. آسمان اما کاملاً هشیار بود باز بر چشم‌هایم پولک‌های نقره‌ای می‌بارد، متراکم، متراکم‌تر، تا اینکه آنها کاملاً می‌درخشیدند. اینجا بود که پلک‌ها را بستم. نور درون جانم بود، عطر جنگل را آرام و عمیق و با تمام قدرت تنفس کردم... آنجا که شاخه‌ها شکست حرکتی نکردم. اما برایم این مسئله نامفهوم بود...

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
مرا هیچ وطنی نیست و نیز چیزی را از کف نداده‌ام، مادرم مرا در این دنیا بزاد، هم اکنون، در این جهان‌ام و همواره درگذرم و پیوسته فرومی‌شوم به ژرفای جهان با شادی‌ها و رنج‌هایم و هر یک به تنهایی.
مریم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۳/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۸۳۷-۰۹-۰
تعداد صفحات۹۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۳/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۸۳۷-۰۹-۰