با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سنگ صبور

دانلود و خرید کتاب سنگ صبور

۴٫۴ از ۱۰ نظر
۴٫۴ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سنگ صبور  نوشته  عتیق رحیمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سنگ صبور

«سنگ صبور» نوشته عتیق رحیمی(-۱۹۶۲)، نویسنده فرانسوی-افغان و برنده جایزه کنگور ۲۰۰۸ است. این کتاب نگاهی داستانی دارد به زندگی زنان افغانستان در دوران حکومت طالبان. در سال ۲۰۱۲ بر اساس این کتاب فیلمی به همین نام توسط کشور افغانستان و فرانسه ساخته شد که نماینده این کشور در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان در مراسم اسکار بود. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: او نفس می‌کشد، جلوتر می‌رود و دولا می‌شود تا چشم‌هایش را بهتر ببیند. آن‌ها باز هستند. غبار سیاه بر آن‌ها نشسته، با گوشه‌ی آستین آن‌ها را تمیز می‌کند، قطره را برمی‌دارد و در چشم‌ها می‌چکاند: یک، دو. یک، دو. به آرامی صورت مرد را لمس می‌کند تا دوده‌ها را تمیز کند. سپس بی‌حرکت سر جای خود می‌ماند. در حالی‌که اضطراب بر شانه‌هایش سنگینی می‌کند، با همان آهنگ نفس‌های مرد و مثل همیشه نفس می‌کشد. صدای سرفه‌های خشک و پی‌درپی زن همسایه، سکوت سپیده‌دم خاکستری را می‌شکنند. زن سرش را به سوی آسمان زرد و آبی پرده می‌گرداند. بلند می‌شود و در حالی که خرده شیشه‌ها زیر پایش خرد می‌شوند به سوی پنجره می‌رود. از میان روزنه‌های پرده، در پی زن همسایه است. فریادی بلند از سینه‌اش جدا می‌شود. با عجله به سوی در می‌رود و از راهرو خارج می‌شود اما صدای کرکننده‌ی یک تانک مانع از حرکت او می‌شود. سرگردان و حیران بازمی‌گردد. «... در حیاط خراب شده! دیوارهای همسایه...» صدای وحشت‌زده‌اش در میان صدای زنجیر تانک گم می‌شود. نگاهش دوباره اتاق را جستجو می‌کند و روی پنجره خیره می‌ماند. نزدیک پنجره می‌شود، گوشه‌ی پرده را کمی کنار می‌زند و با ناله می‌گوید: «نه، نه، این دیگه نه!» صدای تانک محو می‌شود و باز هم صدای سرفه‌های شدید پیرزن همسایه به گوش می‌رسد. زن بر روی خرده شیشه‌ها می‌نشیند. با چشمانی بسته و صدای خفه با التماس می‌گوید: «خدایا... یا ارحم‌الرحمین. من مال...» با صدای گلوله‌ به اجبار سکوت می‌کند. گلوله‌ی دوم شلیک می‌شود. سپس فریاد یک مرد بلند می‌شود: «الله اکبر.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
vihan
۱۳۹۶/۰۳/۱۷

عالی

مهدی
۱۳۹۵/۱۰/۱۱

کتاب خوبیه. فضا سازی و شخضیت پردازی خوبی داره. از روی این کتاب فیلمی با همین نام ساخته شده وه گلشیفته ی فراهانی بازی میونه.

کاربر ۱۲۳۵۷۵۱
۱۳۹۹/۰۸/۱۶

عالی بی نظیر ....تک....خاص....جذاب...واقعی...بهترین کتابی که تا به حال خواندم....لذت بردم

امیر حسین
۱۳۹۵/۱۰/۰۸

کتابه جالبیه که ادم و درگیر میکنه و مجبورت میکنه که تا اخره داستان ادامه بدی...نویسنده خوب تونسته فضایه زندگیه یه زن افغان رو ترسیم کنه...با سنن و اداب و رسوم و اعتقاد و دینشون....

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
هیچ وقت نمی‌شه روی کسی که لذت اسلحه را شناخته حساب باز کرد!»
میمی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۲۲۶-۱-۳
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۲۲۶-۱-۳