با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دچارت شدم

دانلود و خرید کتاب دچارت شدم

۴٫۱ از ۸ نظر
۴٫۱ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دچارت شدم  نوشته  مریم‌السادات نیکنام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دچارت شدم

کتاب دچارت شدم نوشته مریم‌السادات نیکنام است. کتاب دچارت شدم داستان زندگی پسری به نام محمد است که مجبور است بعد از مرگ برادرش با همسر او ازدواج کند، ازدواجی که به اصرار پدرش است و خودش علاقه‌ای به آن ندارد.

درباره کتاب دچارت شدم

یاسمن زن جوانی است که همسرش را در یک تصادف از دست می‌دهد و این در حالی است که یک کودک چند ماهه دارد و پدرشوهرش حاج محسن اصرار دارد یاسمن به همسری پسر کوچکترش محمد دربیاید.

این بین هیچ علاقه و وجه اشتراکی بین یاسمن و محمد وجود ندارد، محمد همه‌ی تلاشش را به کار می‌گیرد تا این ازدواج صورت نگیرد و یاسمن که همچنان در سوگ همسر از دست رفته‌اش است، هیچ راهی ندارد جز این که محبت‌هایی که حاج محسن در حق خانواده‌اش انجام داده را به نحوی جبران کند و به این خاطر خودش را به زندگی با محمد راضی می‌کند. محمد جوانی مستقل، آزاد ولی اهل مراعات؛ یاسمن زنی محجوب، خود ساخته و صبور و همین محاسن او کافی است برای مبتلا کردن مردی که به زور او را به زندگی خود راه داده است.

محمد دچار می‌شود، دچار مهربانی‌های یاسمن، این کتاب روایت عشقی است که ناگهان و بی‌خبر می‌آید. 

خواندن کتاب دچارت شدم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به رمان‌های عاشقانه پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب دچارت شدم

چند تا رکاب بیشتر نصیبش نشد. حرف‌های احسان نیشتر به قلبش می‌زد و توانش را تحلیل می‌برد. اگه قرار بود به خواست حاجی جامع عمل بپوشاند باید از خواسته‌ی خودش می‌گذشت. یک دور چهره‌ی یاسمن را از نظر گذراند. هیچ حسی به این زن نداشت. یک دختر ساده‌ی بی‌آلایش که نفهمید برادرش چه طور عاشق همچین دختری شده بود. از همان اول هم زیاد به دلش ننشسته بود اما از آن جایی که هیچ بی‌احترامی از جانب او ندیده بود و از طرفی مورد تأیید حاجی به خصوص مسیح بود سعی می‌کرد به روی مبارکش نیاورد که همسر برادرش از آن دسته دخترهایی ست که هیچگاه در زمره‌ی ایده‌آل‌هایش نبوده و نیست. زیادی ساده و البته مبادی آداب بود. مقید بودنش که دیگر هیچ...

اصلا همین مقید بودن بیش از اندازه‌اش باعث شده بود که رفت و آمدهای او به خانه‌ی برادرش به صفر برسد. زن مسیح مقید بود و او را که جوانی پر شور بود معذب می‌کرد. یک سال با برادرش زندگی کرده بود و محمد یک بار هم نتوانسته بود دقیق در صورت او نگاه کند. آهش را در سینه خفه کرد. برادرش... برادر جوان مرگش... اگر بود اکنون او هم مجبور به تحمل این همه فشار نبود. مدتی بود که از چند طرف محاصره شده بود. در خانه، حاج محسن بغل گوشش روضه می‌خواند و در محل کار، احسان که دست پرورده‌ی حاج محسن بود، همان جمله‌ها را زیر گوشش دیکته می‌کرد. این وسط مادرش بود که با او هم عقیده بود. که البته باز هم تأثیری روی کم شدن فشارهایش نداشت. مادرش از ابتدا با ازدواج مسیح و یاسمن موافق نبود تا همین حالا که جریان ازدواج او با یاسمن مطرح شده بود. هر چند افکار و نظر مادرش را هم نمی‌پسندید. اگر یاسمن را نمی‌خواست دلایل خودش را داشت نه دلایل بی‌منطق مادرش که می‌گفت:

این دختر از اولم شوم بود. بد قدم بود... من گفتم حاجی و مسیح گوش ندادن... دیدید که چه طور بچه‌ام رفت گوشه‌ی قبرستون خوابید.

چه قدر افکار مادرش ابتدایی و آمیخته به خرافات بود. به هر حال این افکار صد و هشتاد درجه با افکار خودش فرق می‌کرد. خودش که هنوز هم عزادار برادرش بود. آخر چه طور می‌توانست به کسی که مدتی زن برادرش بوده است، به چشم دیگری نگاه کند آن هم دختری که هیچ تفاهمی از نظر فرهنگی و اعتقادی با او نداشت. دخترکی که روزی یکی از دانشجوهای ممتاز برادرش بود و مدتی بعد عشقشان به شروع یک زندگی انجامید. از این فکر حس خیانت به او دست می‌داد. اویی که اگر مقید نبود، خائن هم نبود!

رکاب‌ها را رها کرد و عصبانی قدم روی زمین گذاشت. سعی کرد تیر نگاهش احسان را هدف نگیرد

. - کجا داداش... تازه سوار شده بودی؟

بی‌آنکه نگاهش کند جواب داد

- میرم تا از شر تو خالص شم!

احسان بلند شد و به دنبالش روان شد

: - ناراحت شدی؟

قدم زنان سمت سرویس بهداشتی رفت و به تمسخر گفت

- نه الان دارم با دمم گردو می‌شکنم...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
گل شب بو
۱۴۰۰/۰۶/۱۶

عالیه

کاربر ۱۰۶۸۲۱۸
۱۴۰۰/۰۶/۱۸

نثر روان و گیرایی داشت، داستان جالب بود و شروع خوبی داشت ،کم کم با شخصیت ها آشنا میشیم، خیلی به جزئیات نپرداخته بود برای همین خسته کننده نبود، ما از این زنان مطیع و رام و سازشکار زیاد داریم ولی

- بیشتر
a
۱۴۰۰/۰۶/۲۲

واقعا که من از خواندن این کتاب کیف کردم خیلی عالی بود داستانی با جذابیت فراوان و پر از حس قشنگ و عاشقانه که خواننده این عشق را دریافت میکرد و انگار داخل کتاب این داستان رو می بیند و پایانی قشنگ منتظر رمان

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۶۸۷-۴-۱
تعداد صفحات۳۷۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۶۸۷-۴-۱