اعتراف

دانلود و خرید اعتراف

۴٫۲ از ۷۵ نظر
۴٫۲ از ۷۵ نظر

برای خرید و دانلود   اعتراف  نوشته  لئو تولستوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

نظرات کاربران

Mohammad Rahimi
لئو تالستوی نویسنده شهیر روسی، وقتی که به اوج شهرت و ثروت می‌رسه دچار یاس فلسفی میشه و از خودش می‌پرسه "که چی؟". شروع می‌کنه به مطالعه جهانبینی‌های متفاوت و در این کتاب این سرگشتگی‌ها و تحقیقاتش رو با ما در میان میذاره. چقدر قلم تولستوی خارج از رمان هم عالی و ستودنیه و همچنین کتاب ترجمه عالی‌ای داره. خیلی از ما‌ها دچار پرسش‌های فلسفی در مورد معنای زندگی شدیم، بعضیامون به نتیجه رسیدیم، خیلیامون بیخیال شدیم و خیلیامون هم... این کتاب اگرچه نقدهای زیادی از لحاظ محتوا بهش وارده و میشه ساعتها در موردش بحث کرد اما در کل فارغ از نتیجه‌ای که خود تولستوی به آن رسیده، سوالات مهم و حیاتی‌ای رو برامون مطرح می‌کنه.
🌵🍁 cactus
اعتراف اثر تولستوی: شما تغییرات اعتقادی تولستوی رو مطالعه می کنید. در نوجوانی از دین زده میشه. در بزرگسالی، ثروت، شهرت، خانواده، قدرت و ظاهرا خوشبختی رو به دست میاره، اما سوالی برای ایشون پیش میاد:«که چی؟!» فکر می کنه زندگیش بیهوده است پس به دنبال فلسفه و علم میره اما تنها پاسخی که دریافت می کنه:«هیچ!» هست... . احساس بیهوده زندگی کردن باعث میشه شب و روز به خودکشی فکر کنه، اما چرا؟! هنوز دلیلی پیدا نکرده تا جان عزیزش رو فدا کنه! بنابراین سرگردان به دنبال راه نجاتی می گرده که به یاد دین میفته.. با انزجار و اطمینان از این که هرگز با سخنی حقیقی مواجه نمیشه، به سمت آخرین راه نجات میره. اما برخلاف تصورش دین به همه سوالاتش پاسخ درستی میده و او رو از سرگردانی نجات میده. ولی.. نیمه خالی لیوان رو هم میبینه.. متوجه انجام جنایت ها و قتل ها به اسم دین میشه اما در نهایت به این نتیجه میرسه که نیمی از دین کذب و نیمی دیگر حقیقت هست و دوباره تمام تکالیف دینی خودش رو تمام و کمال انجام میده... ___________________ فکر می کنم تولستوی توان و جسارتِ ادامه دادن به این راه رو نداشت. نمی تونست این حجم از پرسش رو تحمل کنه و دانش و ارادهٔ پیدا کردن پاسخ هارو هم به دست نیاورده بود. فقط به دنبال پناهگاهی میگشته چون به قول خودش مثل جوجه ای دور افتاده از آشیانه بوده.. . دین هم به جای خود درسته، اما نباید محدود به دین شد. «جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند[حافظ]» بخشی از کتاب: «در طول آن سال که تقریبا هر دقیقه از خود می پرسیدم:«چرا با طناب و گلوله به زندگی ام خاتمه ندهم؟»، تمام این مدت در کنار آن جریان های اندیشه و مشاهداتم که ذکرشان رفت، احساس آزارنده ای قلبم را می فشرد. بر این احساس نمی توانم نامی بگذارم جز خداجویی. گفتم که این خداجویی احساس بود و نه استدلال عقلی، زیرا از جریان اندیشه های من سرچشمه نمی گرفت (و حتی دقیقا با آن در تضاد بود)، بلکه از قلبم برمی خاست. این احساس ترس بود، احساس یتیم بودن، تنهایی در میان جهانی که سراسر بیگانه است، و امید به یاری کسی دیگر.» _____________________ ترجمه عالی بود و متن روانی داشت. تا به حال دو ترجمه از آبتین گلکار مطالعه کردم و هر دو بسیار عالی بودن. این کتاب مطلقا هیچ جذابیتی نداره اما بهتون پیشنهاد می کنم که بخونید. چون باعث میشه در اعتقاداتتون شک کنید و این خیلی خوبه.
🌵🍁 cactus
سلام جناب سنایی فرمایش شما درست هست. اگر کتاب رو مطالعه کرده باشید، متوجه ترس تولستوی از این سردرگمی و خودکشی میشید. دوچیزی که این نویسنده، ناگزیر بوده یکی از اون‌ها رو انجام بده. و اوایل کتاب هم، کاملا نسبت به دین نفرت و انزجار خودش رو اعلام می‌کنه. اما درپایان به همون سمت و میره و به آرامش میرسه. منظور بنده این بود که تولستوی جسارت فرای «آدم» بودن رو نداشت. :) توانایی پیدا کردن پاسخِ پرسش‌هایی که تنها ذهن تعداد کمی از انسان‌ها رو به خودش مشغول می‌کنه. هرچند که باید عرض کنم، تولستوی حتی در فلسفه و علم هم به دنبال اون پناهگاه و آشیانه می‌گرده اما پیدا نمی‌کنه. از ابتدا هم صرفا دنبال آرامش بودن، و از نظر بنده، چنین چیزی از اسرار هستی طلب کردن، کار بیهوده و اشتباهی هست. :) «عشق از اول چرا خونی بود؟ تا گریزد آن‌که بیرونی بود![مولوی]»
محمد حسین سنایی
بر عکس تو فکر میکنم تولستوی پر جسارت‌ترین نویسنده‌ایه که میشناسم چه در خلق آثارش و چه در همین سرگذشت عجیبش که نهایت جسارت یک انسان رو میرسونه چجوری میتونی این همه حماسه رو به بی جسارتی قضاوت کنی و معنایی که اون برای زندگیش پیدا می‌کنه چیز خیلی عمیق و با عظمتیه که نمیشه به این راحتی ها یه دفعه از نا کجا آباد یکی جسارت نداشت .
🌵🍁 cactus
تولستوی فقط راجع به دین مسیحیت صحبت کردن، مگه نفرمودید «دین مسیحیت» تحریف شده کاربر علی؟
بهزاد
فوق العاده اس. این زندگی نامه خودنوشت از دو جنبه مهمه: 1. اگر قصد خوندن آثار داستانی تولستوی به خصوص آناکارنینا و جنگ و صلح رو دارید، کمک زیادی به درک مضامین اونا میکنه. 2. اگر قصد خوندن آثار تولستوی رو ندارید هم این کتاب شما رو به خوبی با تکاپوهای طاقت فرسا و تحقیقات یک ذهن حقیقت جو و با نحوه فکر کردن و نحوه طرح پرسش های هستی شناسانه از سوی کسی که برخی اونو بزرگ ترین رمان نویس تاریخ دونستن آشنا میکنه.
ali
ایکاش می‌تونستم بگم کتاب خوبی برای من بود در ابتدا جالب به نظر می‌رسید و همه اش به این فکر بودم که آیا حرفی برای گفتن هم دارد که داشت ولی برای من کارگر نیفتاد با آقای تولستوی یک سفر رو در سیر افکار ایشون طی کردم و دیدگاه های ایشون در مراحل مختلف زندگی رو دیدم ولی انتها ی این سفر همان آغاز آن بود با این فرق که نویسنده دیدگاه متفاوتی نسبت به آنچه در ابتدا داشت دارد . من احتمال رو بر نادانی خودم میگذارم شاید این اثر خیلی خوب و روشنگر باشد و من نمی‌توانم به خواسته های خودم از مطالعه‌ی این اثر برسم.
0
ali bashardoost
واقعا لذت بردم. کتابی بود برای اثبات لزوم دین در زندگی اونم با قلم شیوای نویسنده حاذق روس تولستوی بزرگ. توصیه میکنم حتما کتابو مطالعه کنین به خصوص برای اون دسته از افراد که مثل خودم به بحران معنوی در زندگی دچار شده اند. واقعا دیدگاهمو به دیانت و زندگی که ارتباط تنگاتنگی با هم دارند عوض کرد. ممنون از وقتی که گذاشتید. یا حق
neda
این کتاب را به پیشنهاد دکتر مجتبی شکوری خواندم و برای فهم آن قسمتهایی را بارها و بارها تکرار کردم. بسیار عالی و اثرگذار بود
Raskolnikov
من این کتاب یک بار ترجمه جناب گلکار و صوتی راوی رضا عمرانی خوندم هر دو بار لذت بردم هر چند ترجمه نسخه صوتی جالب نبود ولی لازمه خواندن این کتاب. 🔥
sonya
دوگانگی نویسنده رو کاملا درک میکنم. این کتابو دوست داشتم چون حرف دلم رو میزد.
kimistry
در این کتاب به بنیادی ترین سوال هر انسانی میپردازه که معنای زندگی چیه و رسالت ما در این زندگی چیه؟ شنیدم این ترجمه بهترین ترجمه بود و تجربه ای که داشتم هم بهم ثابت کرد. با اینکه یک اتوبیوگرافی بود ولی به شدن حذاب بود و گیرا.خیلی کتاب مهم و تاثیر گذاری بود.
amir
کتاب جالبیه مخصوصا راجع به تحول ایمان در یک فرد شناخته شده و مشهور و متفکر