با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بینایی

دانلود و خرید کتاب صوتی بینایی

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی بینایی  نوشته  ژوزه  ساراماگو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی بینایی

کتاب صوتی بینایی اثری از ژوزه ساراماگو، نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات است. این داستان که در ادامه داستان کوری نوشته شده است، درباره یک انتخابات است که به شدت شکست می‌خورد و این شکست، سبب تغییراتی در زندگی مردم می‌شود.

بینایی را اسدالله امرایی به فارسی ترجمه کرده است و نسخه صوتی آن را با صدای گرم و زیبای رضا عمرانی می‌شنوید.

درباره کتاب صوتی بینایی

ساراماگو، بینایی را در ادامه کتاب کوری نوشته است. همان کوری سمبلیک که در آن داستان مردم شهر را گرفتار خود کرده بود، حالا به یک بینایی نسبت به مسائل بدل شده است و مردم را از هویت خود آگاه کرده است. مردمی که به دنیا نگاهی نو دارند و همین آگاهی آنان را به دوباره به یک قرنطینه می‌برد. 

قرار است انتخاباتی برگزار شود و هوا بارانی است. در ابتدا کسی به حوزه اخذ رای مراجعه نمی‌کند اما ناگهان آدم‌هایی زیادی به آنجا می‌آیند و رای می‌دهند. بعد از شمارش آرا معلوم می‌شود که رای‌های ریخته شده به صندوق، اکثرا سفیدند. دولت مردم را دوباره به انتخابات دعوت می‌کند و انتخابات قبلی را باطل اعلام می‌کند. 

نتیجه انتخابات بعدی، به مراتب بدتر است و تعداد آرای باطله بیشتر. دولت که به تکاپو افتاده است تا ریشه‌های این جنبش را پیدا کند، مردم را دوباره به قرنطینه می‌فرستد. اینبار نه برای حفظ سلامتی بلکه برای به زانو درآمدن مردم در مقابل دولت...

کتاب صوتی بینایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی بینایی را به طرف‌داران رمان‌های اجتماعی و سیاسی پیشنهاد می‌کنیم. اگر داستان کوری را خوانده‌اید، حالا نوبت این کتاب است.

درباره ژوزه ساراماگو

ژوزه دی سوزا ساراماگو، نویسنده پرتغالی برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۹۸، در تاریخ ۱۶ نوامبر ۱۹۲۲ در آزیناگا دهکده‌ای کوچک در شمال لیسبون پایتخت پرتغال متولد شد. دو سال بعد از تولد همراه با خانواده به لیسبون رفت و تحصیلات دبیرستانی خود را برای امرار معاش نیمه تمام گذاشت و به شغل‌های مختلفی نظیر آهنگری، مکانیکی و کارگری روزمزدی پرداخت. اولین رمانش با شکست مواجه شد و او تصمیم گرفت رمان‌نوشتن را کنار بگذارد. اما بعدها با انتشار کتاب بالتازار و بلموندا به شهرت رسید.

ویژگی منحصربه‌فرد آثار ژوزه ساراماگو، عدم استفاده از نشانگان سجاوندی به صورت متداول و استفاده از جملات بسیار طولانی است، که گاه در درون آن زمان نیز تغییر می‌کند. او از میان علائم نگارشی تنها از نقطه و ویرگول استفاده می‌کند و از سایر علامات که مثلاً جمله سئوالی را مشخص می‌کند یا آن را در گیومه می‌گذارد و… مطلقاً می‌پرهیزد.

بسیاری ژوزه ساراماگو را در ردیف نویسندگان پیرو سبک رئالیسم جادویی قرار داده و آثار او را با نویسندگان اسپانیایی زبان آمریکای لاتین مقایسه می‌کنند اما او خود را ادامه دهنده ادبیات اروپا و تأثیرپذیری خود را بیشتر از گوگول و سروانتس می‌داند.

ساراماگو از سال ۱۹۶۹ به حزب کمونیست پرتغال پیوست و در سراسر عمرش، به آرمان‌های آن وفادار بود. اما این موضوع هیچگاه سبب نشد تا ادبیات را به خدمت ایدئولوژی در بیاورد. 

از کتاب‌های مشهور ژوزه ساراماگو می‌توان به کوری، بینایی، دفتر یادداشت، تکثیر شده و دخمه اشاره کرد. ساراماگو در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۰ در تیاس، لاس پالماس از دنیا رفت.

درباره اسدالله امرایی

اسدالله امرایی در اول اردیبهشت سال ۱۳۳۹ در شهر ری چشم به جهان گشود. 

او کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی است و از سال ۱۳۶۰ با مطبوعات همکاری دارد. او آثار بسیاری از نویسندگان مطرح دنیا، مانند گابریل گارسیا مارکز، ژوزه ساراماگو، ایزابل آلنده، ارنست همینگوی و هاینریش بل را به فارسی برگردانده است.

درباره رضا عمرانی 

رضا عمرانی، مشاور هنری و مدیر تیم تولید شرکت تولید کتاب صوتی ماه آوا، بازیگر تئاتر، کارگردان رادیو تئاتر، کارگردان و گوینده رادیو است. برادر او، علی عمرانی، هنرمند محبوب سینما و تلویزیون است. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۳ ساعت
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۲۳٫۵ مگابایت
زمان۱۳ ساعت
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۲۳٫۵ مگابایت