با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سفینه زندگی

دانلود و خرید کتاب صوتی سفینه زندگی

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سفینه زندگی  نوشته  فریاد موسویان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سفینه زندگی

کتاب صوتی سفینه زندگی نوشته هرمان هسه است که با ترجمه محمد بقایی و صدای گرم فریاد موسویان منتشر شده است. این کتاب که نخستین اثر هسه است درون‌مایه اصلی‌ای که بعدا مرکز آثار او قرار می‌گیرد را می‌شنوید.

درباره کتاب سفینه زندگی

کتاب سفینه زندگی اولین اثر هرمان هسه نویسنده مشهور آلمانی است که در سال ۱۹۰۴ میلادی با عنوان پیتر کامنتزیند منتشر شد. در این کتاب هسه برای نخستین بار به نقش هنر، طبیعت و تلاش انسان را در شکل دادن هویت فردی و در مسایل روحی و حتی مادی زندگی بررسی می‌کند. پیترکامنتزیند نام شخصیت اوّل داستان است؛ جوانی که آرزو دارد بتواند سفر به دور دنیا را تجربه کند.پیتر در کودکی مادرش را از دست داده است، او حالا با پدر بی‌رحمش زندگی می‌کند و آرزو دارد جهان را بگردد. به دانشگاه می‌رود او در دانشگاه با پیانیستی به اسم ریچارد آشنا می‌شود اما این دوستی طولانی نمی‌شود و او ریچارد را از دست می‌دهد همین موضوع آغازگر سفر او می‌شود.

شنیدن کتاب سفینه زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی جهان پیشنهاد می‌کنیم

درباره هرمان هسه

هرمان هسه در ۲ ژوئیه ۱۸۷۷ در آلمان متولد شد. پدرش مدیر انتشارات مبلغان مذهبی بود و مادرش فرزند یک هندشناس معروف. پدر هسه مدیریت مؤسسه انتشارات مبلغان پروتستان را بر عهده داشت و مادرش دختر هندشناس معروف، «هرمان گوندرت» و مدیر اتحادیه ناشران کالو، بود. کتابخانه بزرگ پدربزرگ و شغل پدر، اولین باب آشنایی هرمان هسه جوان با ادبیات بود.

از طریق پدر و مادرش که مبلغان مذهبی در هندوستان بودند به جهان‌بینی و تفکرات فلسفی هند دست یافت.

هرمان هسه زندگی پر فراز و نشیبی را از سر گذراند. او به دلیل تضادهایی که با خانواده و محیط مدرسه‌اش احساس می‌کرد از آنجا فرار کرد. مدتی افسردگی داشت و یکبار دست به خودکشی زد. مدتی او را به آسایشگاه مراقبت از کودکان عقب‌مانده‌ی ذهنی فرستادند. بعد از آن کارهای مختلفی مثل کتاب‌فروشی، باغبانی، نقاشی با آبرنگ و ... را انجام داد.

گرایش به رومانتیسم و طبیعت‌گرایی از نمودهای چشمگیر آثار قدیمی‌تر هسه است. این سبک در یکی از اولین رمان‌هایش به نام «پیتر کامنسیند»، که با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو شد، به چشم می‌خورد.

او به طور جدی به مشکلات انسان‌ها و روابط بین آ‌نها و همچنین نقش هنرمند در جامعه پرداخته و در رمان‌های «گرترود» و «رُسهالده» این معضل را به شیوه هنرمندانه‌ای مطرح می‌کند.

عمده آثار هرمان هسه، که به‌عنوان پرخواننده‌ترین نویسنده اروپایی قرن بیستم شناخته شده، به فارسی ترجمه شده ‌است.

هرمان هسه در سال ۱۹۴۶ نوبل ادبیات را از آن خود کرد. از مشهورترین آثار او می‌توان به دمیان، سیذارتا و گرگ بیابان اشاره کرد. او در ۹ اوت ۱۹۶۲ در سوئیس چشم از دنیا فروبست.

درباره فریاد موسویان

فریاد موسویان متولد ۱۳۶۵ شاعر، ترانه‌سرا و گوینده کتاب‌های صوتی است. او لیسانس روان‌شناسی بالینی خود را از دانشگاه خوارزمی گرفته است و مقطع کارشناسی ارشد زبان‌شناسی را در دانشگاه علامه طباطبایی تحصیل کرده است. ده‌ها کتاب شعر و داستان و روان‌شناسی و ... را با صدایی گرم و لحنی گیرا صوتی کرده است. صدای او بسیار قوی است و همین موضوع طرفداران خاص خود را در بین علاقه‌مندان به کتاب صوتی دارد. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۶ ساعت و ۴۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۶۴٫۱ مگابایت
زمان۰۶ ساعت و ۴۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۶۴٫۱ مگابایت