دانلود کتاب صوتی جان کلام با صدای حامد عابدینی + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی جان کلام اثر گراهام گرین

دانلود و خرید کتاب صوتی جان کلام

نویسنده:گراهام گرین
انتشارات:رادیو گوشه
دسته‌بندی:
امتیاز:
۳.۰از ۴ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب صوتی جان کلام

کتاب صوتی جان کلام نوشتهٔ گراهام گرین و ترجمهٔ پرتو اشراق و با صدای حامد عابدینی است و رادیو گوشه آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی جان کلام

جان کلام در سال‌های جنگ جهانی دوم می‌گذرد و مکان آن سواحل غربی آفریقاست. این رمان از زندگی «اسکوبی» یک افسر پلیس و معاون کمیسر می‌گوید؛ شخص منضبط و قانونمندی که با وجود همهٔ صلاحیت‌هایش، جانشین کمیسر نمی‌شود. فردی جوان‌تر از او به این موقعیت دست پیدا می‌کند. این موضوع همسر اسکوبی را بیشتر از خود او ناراحت می‌کند؛ چون او برای سفر به پول احتیاج دارد. اسکوبی با قرض‌گرفتن مبلغی قابل‌توجه همسر ترش‌روی خود را به سفر می‌فرستد. در غیاب همسر، بیوهٔ جوانی به نام «هلن» در دل اسکوبی جا باز می‌کند. همهٔ این اتفاقات جزئی اسکوبی را به‌سمت سرنوشتی شوم سوق می‌دهند. نویسنده با توصیفات دقیق و قلم توانایش به‌خوبی از عهدهٔ انتقال درد و رنج شخصیت اصلی کتاب برآمده است.

این رمان در سال ۱۹۴۸ منتشر شده است. در این اثر هم مانند دیگر آثار گرین، شاهد فضاهایی عجیب و درعین‌حال ملموس هستیم. معمولاً در آثار این نویسنده مسائلی همچون شکست و گناه و جوامعی پر از فساد روایت می‌شوند. در این کتاب هم افسری درستکار را می‌بینیم که بین خواسته‌هایش مردد مانده و تردیدهای او بخش اعظم این رمان را تشکیل داده‌اند.

شنیدن کتاب صوتی جان کلام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب صوتی را به دوستداران داستان‌های خارجی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره گراهام گرین

گراهام گرین در ۲ اکتبر ۱۹۰۴ به دنیا آمد. او رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، منتقد ادبی و سینمایی و نویسندهٔ پرکار داستان‌های کوتاه انگلیسی بود. او نویسنده‌ای با اندیشۀ ضدآمریکایی بود و مدتی هم به کمونیسم گرایش داشت، اما از این ایدئولوژی دچار سرخوردگی شد و از آن بازگشت و دیگر به هیچ اندیشه سیاسی‌ای متمایل نشد. ماجراهای داستان‌های گرین، عمدتاً در متن وقایع سیاسی و اجتماعی قرن بیستم می‌گذرند. آثار گرین، طنز، ملال، اندوه، شاعرانگی، خیر و شر را با هم دارند. گرین، زیاد سفر می‌کرد تا بتواند زیستِ توده‌های دردکشیده را هم‌دلانه و هم‌دردانه تجربه کند. این تجربه‌ها و تجربه‌هایی چون تماشای خودکشی ۶ کارگر درمانده که در پرتگاه یک کانال دورافتاده، همه با همدیگر با دشنه خودکشی کرده بودند، روح بی‌آرام او را بی‌آرام‌تر می‌کرد.

این نویسنده را جمع اضداد می‌نامند؛ تضاد روح و رفتار او این بود که بسیار مرگ‌اندیش بود و درعین‌حال بسیار شوروشوق زندگی داشت. تضاد دیگر او این بود که فرهنگ را دست‌کم می‌گرفت، ولی کار فرهنگی خود را که البته فرهنگی نمی‌دانسـت و همهٔ آثارش را داستان‌های سادهٔ سرگرم‌کننـده به‌شمار می‌آورد، جدی می‌گرفت. او حتی در مصاحبه‌ای اقرار کرد که کلماتِ داستان‌های کوتاه یا بلندش را به‌دقت می‌شمرده است. گراهام گرین، در مصاحبه‌ای گفته است: «من می‌نویسم تا خودم تسکین یابم. تنها خواننده‌ام، خودم هستم.»

او ۶۴ کتاب، مشتمل بر ۲۸ داستان، ۸ نمایشنامه، ۵ فیلمنامه و ۲ «زندگی‌نامهٔ خودنوشت» نوشت؛ نخستین زندگی‌نامۀ او «نوعی زندگی» (۱۹۷۱) و دومی «راه‌های فرار» (۱۹۸۰) نام دارند؛ همچنین، از بیش از ۲ اثر او (بعضی فیلم‌نامه و بعضی داستان) برای تولید فیلم اقتباس شده است. جان فورد، کارگردان بزرگ امریکایی، فیلم «فراری» را با اقتباس از داستان «قدرت و جلال» ساخته است. گرین نه‌فقط در زندگی عادی و عرفی‌اش، بلکه در زندگی فکری‌اش هم اهل خطرکردن بود؛ گویی فقط بر لبهٔ پرتگاه بود که آرامش داشت.

گراهام گرین در ۳ آوریل ۱۹۹۱ درگذشت.

 بخشی از کتاب صوتی جان کلام

«ویلسون با دلتنگی کنار تختش در هتل بدفورد ایستاده بود و به کمربندش که مانند مار زخمی تاب می‌خورد نگاه می‌کرد. اتاق کوچکش بین اتاق‌های دیگر قرار گرفته بود و گرم بود. برای پنجمین بار از آن سوی دیوار صدای مسواک زدن هریس شنیده می‌شد. هریس به بهداشت دندان خیلی اهمیت می‌داد.»

معرفی نویسنده
عکس گراهام گرین
گراهام گرین

گراهام گرین در دومین روز اکتبر سال ۱۹۰۴ به دنیا آمد. پدرش چارلز هنری گرین و مادرش ماریون ریموند گرین عموزاده‌ی هم بودند. او چهارمین فرزند از شش فرزند خانواده‌ی گرین بود. خاندان قدرتمند و بانفوذ گرین صاحب کارخانه‌ی آبجوسازی گرین کینگ بودند. گرین مطالعه‌ را خیلی زود شروع کرد و با جدیت دنبال نمود. به گفته‌ی خود او، تابستان‌هایی که در کنار عمویش در کمبریج شایر می‌گذشته، اوقات طلایی او برای کتاب خواندن بوده است. گرین از سال ۲۰۱۰ وارد مدرسه‌ی شبانه‌روزی شد. او کودکی و نوجوانی دردناکی را گذراند، چراکه به شدت دچار افسردگی بود، تا آن‌جا که چند بار اقدام به خودکشی نمود. گراهام شانزده‌ساله در سال ۱۹۲۰ برای گذراندن دوره‌ی روان‌کاوی به لندن فرستاده شد، اتفاقی که در آن ایام چندان معمول نبود. گراهام پس از شش ماه حضور در لندن، برای ادامه‌ی تحصیلش به مدرسه بازگشت. کلود کاکبرن و پیتر کوئنل دو تن از هم‌شاگردی‌های گرین در آن ایام بودند که مثل او بعدها شهرت پیدا کردند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

زمان

۱۴ ساعت

حجم

۱ گیگابایت, ۸۹۹٫۲ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۱۴ ساعت

حجم

۱ گیگابایت, ۸۹۹٫۲ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۵۴,۰۰۰
تومان