با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی یک عاشقانه آرام اثر نادر ابراهیمی

دانلود و خرید کتاب صوتی یک عاشقانه آرام

۴٫۲ از ۱۰۲۹ نظر
۴٫۲ از ۱۰۲۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی یک عاشقانه آرام  نوشته  نادر ابراهیمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی یک عاشقانه آرام

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام اثر نویسنده محبوب معاصر، نادر ابراهیمی، درباره زندگی یک زوج است. مردِ داستان با نوشتن نامه‌های عاشقانه به همسرش سعی می‌کند تا زندگی‌شان دچار روزمرگی نشود. این کتاب در ۴۰ سال اخیر جزء کتاب‌های پرمخاطب نادر ابراهیمی بوده است.

شنیدن یک عاشقانه آرام با صدای پیام دهکردی و آهنگسازی کریستف رضایی لذت دیگری دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی یک عاشقانه‌ی آرام

این کتاب داستان زندگی گیله‌ مردی معلم‌ و عاشق‌ را روایت می‌کند که در سفر به آذربایجان عاشق دختری زیبا می‌شود که هردو درمورد فعالیت‌های سیاسی باهم هم‌عقیده هستند. نادر ابراهیمی در این شاهکار می‌خواهد به ما بگویید برای لذت بردن از زندگی نیاز به معجزخ نداریم و فقط باید زندگی را دوست داشته باشیم و آن را با چیزهایی که از آن‌ها لذت می‌بریم پر کنیم. نادر ابراهیمی در این کتاب از هنرش برای نوشتن جملاتی احساسی برای بیان آنچه در درونش بوده است استفاده کرده. او در این کتاب سعی کرده است مخاطب خود را بارها با چهره‌های متفاوتی از عشق آشنا کند، هرچند که شاید همه‌ی آن‌ها درست نباشد و شما همه‌ی آن‌ها را نپذیرید. نویسنده سعی دارد به مخاطبش بفهماند عشق، نوعی گفتن است، و به قول نویسنده، عشق قیام پایدار انسان‌های مقتدر در برابر ابتذال است.

کتاب صوتی این اثر با صدای آقای پیام دهکردی موجود است و او در این کتاب، با استفاده از تجربه و توانایی‌اش و فقط با استفاده از صدایش، دو شخصیت حقیقی این داستان را برای ما اجرا می‌کند. داستان یک عاشقانه آرام در سال‌ ۵۷ و در بحبوحه انقلاب ایران اتفاق می‌افتد. مردی اهل گیلان و اهل سیاست عاشق یک دختر آذری به نام عسل می‌شود که او هم یک انقلابی پرشور و هیجان است. این مرد یک معلم ادبیات است و به دلیل فعالیت‌های سیاسیش، مجبور می‌شود زندگی خانه به دوشی را تحمل کند و از همین‌جا داستان زندگی پر تلاطمش شروع می‌شود و تا اخر داستان بر پایه‌ی روابط عاشقانه این دو پیش می‌رود. یک عاشقانه آرام برای اولین بار در سال ۱۳۵۷ چاپ شد و دلیل محبوب بودن این کتاب رمان -شعر بودن آن است. تعداد کمی از افراد هستند که می‌توانند به این سبک کتاب بنویسند.

این کتاب به‌گونه‌ای نوشته شده که بتوانیم خودمان را به‌جای شخصیت‌های اصلی بگذاریم و به‌جای آن‌ها زندگی کنند با این کار می‌توانیم از آن‌ها درس بگیریم و زندگی عاشقانه خودمان را پیش ببریم.

چرا باید کتاب یک عاشقانه آرام را مطالعه کنیم؟

این داستان سرگذشت کسانی را برای ما مشخص می‌کند که با رژیم مخالف بودند و همواره مجبور به فرار از جایی به جای دیگر بودند. با خواندن این کتاب حال و هوای آن فضا را می‌توانیم درک کنیم.

خواندن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

این کتاب به‌خاطر بیان مفاهیم عمیق و زیبا در قالب شعر و نامه‌های عاشقانه، کتابی عمیق است. اگر دنبال کتابی با این ویژگی‌ها هستید، قطعا این کتاب می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

درباره نادر ابراهیمی

نادر ابراهیمی در 14 فروردین 1315 در تهران متولد شد. او علاوه بر اینکه در نوشتن رمان و داستان کوتاه فعالیت می‌کرد در زمینه‌های فیلم‌سازی و ترجمه، نیز فعالیت داشته است. ابراهیمی، همراه بهرام بیضایی و ابراهیم گلستان، از معدود سخنوران ایرانی به‌شمار می‌رود که هم در سینما و هم در ادبیات کار کرده و شناخته شده بوده‌اند.

نادر ابراهیمی آنقدر در مشاغل مختلف فعالیت داشته که نمی‌توانیم همه‌ی آن را به تفکیک توضیح دهیم. برای مثال او کارهایی مانند کارگری در یک چاپخانه یا کارهای فرهنگی چون مترجمی و ویراستاری و نقاشی را انجام داده است. نادر ابراهیمی کارنامه‌ی پرباری در زمینه‌ی کارهای هنری دارد، که می‌توان آن را به دسته‌های مختلف مانند، ادبیات کودک و نوجوان، ادبیات بزرگسال، نمایشنامه و حتی شعر تقسیم کرد.

سه گانه عاشقانه نادر ابراهیمی باعث شهرت او شد، در این بین کتاب یک عاشقانه آرام بیشتر از بقیه شناخته می‌شود، در حالی‌که او بیشتر از 30 جلد کتاب در زمینه های مختلف نوشته است. او با انتشارات روزبهان همکاری‌های زیادی داشته و اولین کتاب خود را با اسم خانه‌ای برای شب در سال 1342 در همین چاپ کرد. بیشتر فعالیت‌های فرهنگی نادر ابراهیمی در بخش کودکان و نوجوان است. او بیشتر از 50 اثر برای کودکان و نوجوانان نوشته است. او همچنین، دو کتاب آدم آه‍نی و از پ‍ن‍ج‍ره ن‍گ‍اه ک‍ن را نیز ترجمه کرده است. نادر ابراهیمی گاهی به کار تصویرگری نیز می‌پرداخته و تصویرگر چندین کتاب مختلف کودک و نوجوان بوده است.

نادر ابراهیمی تنها به تالیف و ترجمه کتاب برای کودکان اکتفا نکرد. او با کمک همسرش یک موسسه همگام با کودک و نوجوان را تاسیس نمود. این بنیاد فعالیت‌های زیادی در حیطه‌ نگارش، چاپ و پخش کتاب، نقاشی، عکاسی داشته است.

نادر ابراهیمی دو مجموعه تلویزیونی با نام آتش بدون دود و سفرهای دور و دراز هامی و کامی در وطن را نوشته است و کارگردانی آن‌ها را نیز انجام داده است. او همچنین چندین فیلم مستند را کارگردانی کرده است. نادر ابراهیمی یک شاعر نیز است و ترانه مشهور به نام ای وطن را سروده که علی خدایی خواننده و آهنگساز آن است.

فرزانه منصوری همسر نادر ابراهیمی متولد آبان سال 1323 در تهران است. او مترجم و معلم بود. نادر ابراهیمی توسط بستگان خود به فرزانه منصوری معرفی شد و پس از کمی آشنایی به صورت سنتی تصمیم به ازدواج گرفتند. فرزانه منصوری در مجموعه تلویزیونی آتش بدون دود نقش شخصیت مارال را ایفا کرد.

سرانجام زندگی پرفراز ونشیب نادر ابراهیمی در سال 1387 به پایان رسید. او پس از آنکه 9 سال با بیماری لاعلاج خوددست و پنجه نرم کرد، سرانجام در سن 73 سالگی دار فانی را وداع گفت.

فهرست کتاب صوتی یک عاشقانه آرام

فصل اول: پیش از آن واقعه بزرگ

فصل دوم: در قلب آن واقعه

فصل سوم آن سوی واقعه

بخش‌هایی از کتاب یک عاشقانه آرام

مگذار که عشق، به عادت دوست داشتن تبدیل شود! مگذار که حتی آب دادن گل های باغچه، به عادت آب دادن گل های باغچه تبدیل شود! عشق، عادت به دوست داشتن و سخت دوست داشتن دیگری نیست، پیوسته نو کردن خواستنیی‌ست که خود پیوسته خواهان نو شدن است و دگرگون شدن. تازگی، ذات عشق است، و طراوت، بافت عشق. چگونه می‌شود تازگی و طراوت را از عشق گرفت و عشق همچنان عشق بماند؟

delaram
۱۳۹۹/۰۹/۱۰

هیس ...کمی آرام تر فقط فاصله است که بلندای صدا را تعیین میکند من این کتاب رو مدت ها قبل خوندم و این چمله ای بود که تا امروز به یادم مونده یک عاشقانه ی واقعا آرامه و الان که با

- بیشتر
ترمه🍁
۱۳۹۹/۰۷/۲۸

تاب آوردم و سر فرونینداختم ، تاب آوردم ، چرا که جرمم فقط خواستن بود و به این جرم ، بَد می کُشند ؛ اما آنکه کشته می شود، سرافکنده کشته نمیشود. * آذری، با آن صدای بی گذشت پرسید: عاشقش شده

- بیشتر
فائزه
۱۳۹۹/۰۲/۰۴

من چند سال پیش این کتاب رو شنیدم و هنوز صدای گوینده و متن جذاب داستان تو ذهنم هست. حتما توصیه میکنم گوش کنید

alireza k
۱۳۹۹/۰۲/۱۴

مگر میتوان عشق را توصیف کردو نظر داد راجع به آن که حالا بخواهیم راجع به این متن که سطر به سطر ، واژه به واژه و لحظه به لحظه اش آغشته به عطر مست و اغواکننده عشق است را

- بیشتر
مستورع
۱۳۹۹/۰۲/۳۱

اولین و آخرین رمان ایرانی ک عاشق تک تک کلمه های عاشقانه ش شدم حس خعلی خوبی بهم داد :))

مینا
۱۳۹۸/۰۸/۱۳

من این کتاب رو در ابتدای هر روز، در مسیر گوش میدادم و حس زیبا و لطیف و دلنشین و آرامش بخش اش تا پایان روز همراهم بود:) "هیچ قله ای آخرین قله نیست راه بهتر از منزلگاه است، برویم بی آن

- بیشتر
Maryam
۱۳۹۸/۰۹/۰۸

کتاب خوبیه عاشقانه آرام است صدای گوینده خیلی خوبه و خیلی زیبا میخونه ب نظر من رمان نیست بیشترش شعرها و احساسات لطیف نویسنده هست،و باید با هندزفری کنار جوی آب زیر یک درخت با وزش باد ملایم با عطر گلهای

- بیشتر
atiehm82
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

هی کاش صدای زن و مرد رو جدا میگردید

Hamid_R_khani
۱۳۹۹/۰۱/۳۰

کتاب یه داستان عاشقانه زیباست با توصیفات زیبا و متن زیبا و همینطور گویندگی عالی گه از روستا میان تهران و کتاب فروشی باز میکنند و جو انقلاب و بعدم تا حدودی داستان از آب و تاب می‌افته تنها نکته

- بیشتر
zahra
۱۳۹۹/۰۳/۱۱

بی نظیر⁦♥️😍

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۸ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۸۸٫۸ مگابایت
زمان۰۸ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۸۸٫۸ مگابایت