با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سمفونی مردگان

دانلود و خرید کتاب صوتی سمفونی مردگان

۴٫۲ از ۴۶۵ نظر
۴٫۲ از ۴۶۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سمفونی مردگان  نوشته  عباس معروفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سمفونی مردگان

کتاب صوتی سمفونی مردگان نه تنها معروف‌ترین اثر عباس معروفی که یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار ادبیات معاصر فارسی‌زبان در بیرون از ایران است.داستان زندگی اعضای خانواده‌ی اورخانی و رقابت آیدین و اورهان، دو برادر است که شخصیت‌های بسیار متفاوتی دارند.

این رمان جایزه بنیاد غیردولتی کگدوپ وجایزه سال ۲۰۰۱ از بنیاد انتشارات ادبی فلسفی سورکامپ را گرفته است. سمفونی مردگان را با صدای حسین پاکدل از انتشارات آوانامه بشنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی سمفونی مردگان

وقتی آدم یک نفر را دوست داشته باشد، بیش‌تر تنهاست. چون نمی‌تواند به هیچ‌کس جز به همان آدم بگوید که چه احساسی دارد؛ و اگر آن آدم کسی باشد که تو را به سکوت تشویق می‌کند، تنهایی تو کامل می‌شود…! این جمله‌ی معروف از کتاب سمفونی مردگان برای همه‌ی ما آشنا است. سمفونی مردگان داستان زندگی اعضای خانواده‌ی اورخانی است. آن‌ها در در ایران معاصر در حال گذار به مدرنیته زندگی می‌کنند. یک خانواده‌ای سنتی‌ که به سرنوشت عجیبی دچار می‌شوند. چهار فرزند خانواده هر کدام به نوعی نماینده یک تفکر خاص هستند. اما جدال بین آیدین و اورهان شدیدتر است. آیدین با تفکری مدرن جلو می‌رود و از خانواده طرد می‌شود. اورهان برادر دیگر که پایبند به سنت‌ها است، فرزند مورد علاقه‌ی پدر است.

عباس معروفی در کتاب صوتی سمفونی مردگان در حال توصیف تضادهای اجتماعی در سال‌های ۱۳۱۰ تا ۱۳۳۰ خورشیدی است. هر کدام از شخصیت‌های این داستان نماینده طبقه و بخشی از جامعه هستند و تعارض‌های میان آنان، بیانگر برخوردهای لایه‌های گوناگون اجتماع ایران آن روزگار است. سمفونی مردگان نیز مثل بخش‌هایی از کتاب خوشه‌های خشم ویلیام فاکنر، به صورت جریان سیال ذهن نوشته شده است. از همین رو این دو کتاب را با یکدیگر مقایسه می‌کنند.

کتاب صوتی سمفونی مردگان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

سمفونی مردگان به عقیده‌ی بسیاری مانند هفته نامه دی ولت سوئیس، یک شاهکار است. اگر دوست دارید با فضای زندگی و اجتماعی سال‌های ۱۳۱۰ تا ۱۳۳۰ خورشیدی آشنا شوید، کتاب صوتی سمفونی مردگان انتخاب خوبی برای شما است.

درباره‌ی عباس معروفی 

عباس معروفی در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۳۶ در تهران متولد شد. دانش‌آموخته دانشکده هنرهای زیبای تهران در رشته هنرهای دراماتیک است. او حدود یازده سال آموزگار ادبیات فارسی بوده ‌است. معروفی فعالیت ادبی خود را زیر نظر هوشنگ گلشیری و محمدعلی سپانلو آغاز کرد. از عباس معروفی، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه، رمان، نمایشنامه و مجموعه شعر منتشر شده است. بنیان‌گذاری سه جایزه ادبی به نام‌های قلم زرین گردون، قلم زرین زمانه و جایزه ادبی تیرگان را هم در کارنامه‌ی خود دارد. معروفی به خاطر فشار سیاسی از ایران خارج شد و اکنون ساکن آلمان است. کتاب‌های دیگر او مانند پیکر فرهاد، سال بلوا و فریدون سه پسر داشت هم در ایران مخاطبان خود را دارند. 

جملاتی از کتاب صوتی سمفونی مردگان

آیدین حس می‌کرد که این قیل و قال به خاطر اوست. چون حاضر نبود به حجره‌ی پدر برود و مثل او کاسب محترم و شریفی بشود. او می‌خواست بنویسد. بخواند و غرق در دنیای کتاب و شعر خودش باشد. وقتی اتاقش را عوض کردند و ناچار شد مثل آدم‌های تبعیدی در اتاق زیرزمینی زندگی کند، هیچ واکنشی نشان نداد. گذاشت که علنا سر به سرش بگذارند. گذاشت که پدر بهش بگوید: «الدنگ»، «بی‌رگ» و حتی وقتی دست‌نوشته‌ها و کتاب‌هایش را کنار حوض به آتش کشیدند، بیشتر مجذوب کار خود شد و تصمیم گرفت که از نو همه آن‌ها را به دست آورد.کاف .
۱۳۹۹/۰۹/۰۷

کتاب از نظر من واقعا کتاب زیبایی بود در عین حال که غم انگیز بود ولی من رو مشتاق به خواندن می کرد ... این کتاب را به شما توصیه میکنم ولی در نظر داشته باشید که موضوع و متن

- بیشتر
سروش م
۱۳۹۷/۱۰/۱۰

واقعا شاهکار بود .هم داستان هم راوی هم موزیکاش هم خوانی داشت.اثر ارزشمند و عمیقیه

mehshoa
۱۳۹۸/۰۴/۲۳

رنج سمفونی مرگان با روایت عباس معروفی و صدای حسین پاکدل بر گوشت و استخوانم نشست. دستمریزاد.

کاربر ۱۴۲۰۶۰۹
۱۳۹۸/۱۲/۲۶

باخوندن کتاب تمام وقایع وحتی مکانهادرذهن تصورمیشه،خیلی جذاب بودوخواننده دلش میخوادبدونه بعدش چی میشه،گویندگی آقای پاکدل بسیارقوی بود،من لذت بردم دلم میخوادشخصابه آقای معروفی بگم شایدهرشب چندقسمت ازاین کتابوباصدای خوب آقای پاکدل دوباره ودوباره گوش میکنم ولذت میبرم،فعلا هیچ کتابی انقدربه

- بیشتر
کاربر ۱۱۴۳۶۱۹
۱۳۹۸/۰۶/۰۵

عالی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۶
زمان۱۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۶۳٫۷ مگابایت
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۶
زمان۱۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۶۳٫۷ مگابایت