با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سپیتمان

دانلود و خرید کتاب سپیتمان

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سپیتمان  نوشته  آرمان آرین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سپیتمان

کتاب سپیتمان نوشته آرمان آرین است.

آرمان آرین، زاده‌ی ۱۳۶۰ کارشناس ارشد سینما از دانشکده‌ی سینما تئاتر تهران است و اینک به‌طور تمام‌وقت به نویسندگی می‌پردازد. کتاب‌هایش همگی مضامین اسطوره‌ای، تاریخی، دینی و عرفانی دارند و نوشته‌های او تاکنون جوایز بسیاری را از آن خود کرده‌اند؛ از جمله: جوان‌ترین برنده‌ی کتاب سال ایران ۱۳۸۴ شورای کتاب کودک، IBBY دانمارک ۲۰۰۸، جوان ماندگار ادبیات ۱۳۸۷ جشنواره‌ی قابی برای جوانی، شاهنامه‌پژوه برگزیده و جوانِ سال ۱۳۸۹ بنیاد فردوسی و...

این کتاب هم در همان حال و هوای اسطوره‌ای نویسنده روایت می‌شود و داستانی جذاب را پیش روی مخاطب می‌گذارد.

خواندن کتاب سپیتمان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که از داستان‌های اسطوره‌ای هیجانی علاقه‌دارند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب سپیتمان

دُغدو، همسر پوروشسپ، دقایقی پیش سِپیتمان را به دنیا آورده بود و این تولد آن‌قدر تازه بود که مادر هنوز در اغمای پس از زایش به سر می‌برد.

نوزاد در آغوش پدر بود و همهٔ خانواده با حیرت به او که چشم‌هایش باز و درشت بود، می‌نگریستند!

نوزاد نگاه می‌کرد بر تمامی دورادورش و آن‌وقت که مادر به هوش آمد، در چشمان او خیره و لبانش به خنده گشوده شد!

هیچ همچون تازه‌متولدان دیگر نمی‌گریست و نه حتی از سر اتفاق، که حکیمانه می‌خندید!

صورتش سپید بود و لطیف؛ ابروانش سیاه بود و کم‌پشت. دهان کوچکش، بی‌دندان بود و لبانش سرخ و خندان. سیاهی درون چشمانش بیش از آن‌که معمول چشم آدمیان است درشت بود و جذاب.

پدر دستان نوزادش را که در سرخی نور آتش اجاق و در ابتدای آن شب خنک بهاری، در هم مشت شده بود، بوسید و بویید و گفت:

فدای خندیدنت بشوم پسر زیبای درشت‌چشم و خندان، نامت را از پیش انتخاب کرده بودیم... سِپیتمان!»

و نوزاد را به‌سوی مادر که بی‌حال در بستر دراز کشیده بود و لبخند می‌زد، سپرد.

مادر گنجش را در آغوش کشید بی‌آن‌که بداند کسی را به جهان آورده است که نام تمامی آن‌ها را در کاینات بلند خواهد کرد... کسی‌که نام سرزمینش و یاد حقیقت را در جهان برخواهد افراشت... و نام خدای را در سراسر هستی خواهد خواند و یادش را تا ابد بلند خواهد کرد. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
اِیْ اِچْ|
۱۳۹۹/۰۹/۱۹

سپیتمان یک داستان درباره یه شخصیت و یا شاید یک قهرمانه... قهرمانی که بر سایه‌ی سیاه پیروز میشه و نور رو به جهان هدیه میکنه... خوندنش تجربه دلنشینی هست به سبب اینکه نویدآور روزهای بهتر شدنه حال جهانه... حس خوب

- بیشتر
s
۱۳۹۹/۰۵/۱۲

کاش نسخه صوتی رو هم بذارین

kiana
۱۴۰۰/۰۴/۱۶

توی این کتاب من زرتشت رو میبینم من اعتقاد واقعی رو میبینم نه چیزی که امروز به خورد مردم میدن! من ایرانویج اصلی رو میبینم و درک میکنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
کاری می‌کنم تا هیچ دست‌نوشته‌ای از تو سالم به دست یاران آینده‌ات نرسد، آن‌وقت تو را آن‌گونه خواهند شناخت که هرگز آن‌گونه نبوده‌ای...»
اِیْ اِچْ|
چرا می‌باید چنین می‌بود که آدمیان همواره در دو جبهه رو در روی هم بایستند؟ چرا همیشه عده‌ای بالا و عده‌ای پایین بودند یا چرا جامعه از دل خود تبعیض را نمی‌زدود تا همگان در بهره‌هایشان از جهان یکسان و برابر باشند؟
kiana
نوزاد نگاه می‌کرد بر تمامی دورادورش و آن‌وقت که مادر به هوش آمد، در چشمان او خیره و لبانش به خنده گشوده شد! هیچ همچون تازه‌متولدان دیگر نمی‌گریست و نه حتی از سر اتفاق، که حکیمانه می‌خندید! صورتش سپید بود و لطیف؛ ابروانش سیاه بود و کم‌پشت. دهان کوچکش، بی‌دندان بود و لبانش سرخ و خندان. سیاهی درون چشمانش بیش از آن‌که معمول چشم آدمیان است درشت بود و جذاب. پدر دستان نوزادش را که در سرخی نور آتش اجاق و در ابتدای آن شب خنک بهاری، در هم مشت شده بود، بوسید و بویید و گفت: «فدای خندیدنت بشوم پسر زیبای درشت‌چشم و خندان، نامت را از پیش انتخاب کرده بودیم... سِپیتمان!»
kiana
مادر گنجش را در آغوش کشید بی‌آن‌که بداند کسی را به جهان آورده است که نام تمامی آن‌ها را در کاینات بلند خواهد کرد... کسی‌که نام سرزمینش و یاد حقیقت را در جهان برخواهد افراشت... و نام خدای را در سراسر هستی خواهد خواند و یادش را تا ابد بلند خواهد کرد.
kiana
اهریمن همان‌طور که در کنار سِپیتمان نشسته بود زمزمه کرد: «من راستین هستم. نه آن‌طور که خدای تو خیال می‌کند راستین است! نه! من به شیوهٔ خودم سرشار از حقیقت‌ها هستم.» سِپیتمان پایش را در آب فرو برد و رو به رودخانه نشست و گفت: «تو ازبین‌رفتنی هستی... پس حقایقِ تو نیز بی‌فایده‌اند! من انتخاب کرده‌ام... نه تو را؛ او را انتخاب کردم که می‌دانم به‌زودی با من سخن خواهد گفت!»
kiana
اما حالا من از تو می‌پرسم که تو آن یک خدای غیبی را از کجا اختراع کرده‌ای؟» سِپیتمان پایش را در هوا تاب داد و گفت: «من او را اختراع نکرده‌ام. اوست که مرا به‌وجود آورده، همین‌طور تو را و این صخره و رود و... حتی آن ماهیگیری را که آن پشت توی قایقش، گوش تیز کرده است!»
kiana
«این‌جا را مه گرفته و هیچ‌چیز پیدا نیست! پس آیا می‌شود وجود ساحل آن‌سوی رودخانه و یا خورشیدی که در آسمان است و ما آن‌ها را نمی‌بینیم، انکار کرد؟ سنگی که انداختم، افتادنش را ندیدی ولی صدای بر هم خوردن آب را بر اثر آن شنیدی...»
kiana

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۵۸-۵۰-۳
تعداد صفحات۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۵۸-۵۰-۳