با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست اثر مو یان

دانلود و خرید کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست

۳٫۷ از ۱۶ نظر
۳٫۷ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست  نوشته  مو یان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست

کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست نوشته مو یان با ترجمه مهدی غبرایی و سحر قدیمی منتشر شده است. مو یان از نویسندگانی است که بعد از دوران فشار مائو ظهور کردند و توانستند جایگاه خودشان را در بین نویسندگان چینی پیدا کنند.

درباره کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست

مو یان متولد روستا است و تاریخ کشورش را از دیدگاه روستایی خودش می‌بیند و در همان فضا داستان را تعریف می‌کند. او زبان و قواعد نوشتن چینی می‌داند. مویان ضمن دفاع از فردیت انسان حقیقت را با طنز و شوخی مخلوط می‌کند. او با زبان کنایه و استعاره به حاکمان وقت و فساد و دورویی و ریا و جلافت و رذالت و حرص و آز و جاه‌طلبی حمله می‌کند و واقع‌گرایی داستانش را در لایه‌ای از خیال و وهم و افسانه و خرافات مخلوط می‌کند. داستانش ظاهری شبیه به هزار و یک شب دارد و می‌گذارد خیال و توهم در واقعیت مخلوط شود و دنیای خاص و عجیب خودش را بسازد. اثر او ترکیبی از فاکنر و مارکز را در درون خودش حل کرده است.

خواندن کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی جهان پیشنهاد می‌کنیم

بخش‌هایی از کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست

برادرم به سان توله‌ببر گفت شیپور فراخوان را بزند: شیپور شورای عمومی را بزن! راستش شیپور لازم نبود، چون هرکس که در ده قادر به راه رفتن بود، تا به حال خودش را رسانده و دور تراکتور جمع شده بود. فقط تماشای این غول قدرتمند بس نبود؛ همهمه جمعی تند و سرسام‌آور بود. یکی از دهاتی‌ها که لاف می‌زد خبره کار است، اظهارنظر کرد: بالا یک برجک جوش بده و توپی بهش اضافه کن، آن‌وقت می‌شود تانک! آسمان رو به تاریکی بود؛ خورشید در غرب به خون نشسته بود، دسته‌ای ابر سرخ از برف فردا خبر می‌داد. برادرم دستور فوری صادر کرد که چراغ‌های گاز را روشن کنند و آتش برافروزند. معلوم نبود می‌خواهد خبر خوشی بدهد. دستور که داد، خم شد تا با گارد سرخی قدیمی صحبت کند. هوان هوجو به طرف خانه دوید تا به مادر بگوید چندتا تخم‌مرغ برای برادرم و مردی که با او حرف می‌زد و راننده تراکتور که هنوز تویش نشسته بود، نیمرو کند. آن دوتا مرد مؤدبانه دعوت رفتن به خانه را رد کردند و حتی نپذیرفتند بروند تو دفتر و خودشان را گرم کنند. اما وو چیوشی‌ینگ که بهتر می‌دانست، با کاسه‌ای تخم‌مرغ نیمرو که بخار از آن بلند می‌شد از خانه درآمد و هوان هوجو پشت سرش بود. عین خون‌آشام‌های تو فیلم‌ها قل می‌خورد می‌آمد. آن گارد سرخ با انزجار پیشنهاد را رد کرد. جینلُن زیر لب غر زد: چه کار می‌کنید؟ برش گردانید تو خانه!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
hft
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

این کتاب هیچ نظری براش ثبت نشده ولی دومین کتاب توی رده بندی محبوب ترین ها در طاقچه س😑 اینطوری کتاب معرفی میکنین؟😶

mandi
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

طنز تلخ. فضای آشنای جامعه تنگ نظری ها آدم های رنگ عوض کرده آدم های بد رنگ

زهرا۵۸
۱۴۰۰/۰۳/۲۸

خطر اسپویل . . هنوز کتاب رو نخوندم ستاره ها رو برحسب همین اطلاعات و موقتی دادم و طبق گفته های مهدی غبرایی که درباره کتاب گفته دادم و توجه شما رو هم به اون جلب میکنم . . رمان «طاقت زندگی

- بیشتر
(:bahar:)
۱۴۰۰/۰۳/۲۹

طنز های تلخ ی دارع ولی قشنگه ولی نظر زیادی ازش نیست چه جوری محبوبه اخع؟:(

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
. همه این‌طورند: از خطاهای ناچیز و غرابت‌های حقیر نفرت دارند، اما گناه‌های بزرگ و شنیع را می‌پسندند
Raha1300
شادی بی‌نهایت غم به بار می‌آورد؛ فواره که به اوج رسید، سرنگون می‌شود.
kimphaestus
به سی چهل سال پیش که نگاه می‌کنیم، باید بفهمیم یک چیز باعث شده تا حالا دوام بیاوریم: لازم نیست با دیگران کنار بیاییم، بلکه باید با خودمان کنار بیاییم.»
Raha1300
انقلاب‌ها جوامع را اصلاح می‌کنند، زن‌ها مردها را
Raha1300
مال‌اندوزی دشمن به بار می‌آورد و پخش کردن مال خوشبختی. تا می‌توانی از زندگی لذت ببر، هرجا توانستی کیف کن و ثروتت که به باد رفت، بخت بهت لبخند می‌زند
kimphaestus
مهم نیست درد و رنج چقدر عمیق باشد؛ در مقابل التیام‌بخش بزرگ زندگی یعنی زمان، روزی همه زخم‌ها بهبود می‌یابند.
Raha1300

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۸۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۰۵-۲۸۶-۳
تعداد صفحات۷۸۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۰۵-۲۸۶-۳