با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کوه دوم

دانلود و خرید کتاب کوه دوم

در جست‌وجوی یک زندگی اخلاقی

۴٫۱ از ۱۶ نظر
۴٫۱ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کوه دوم  نوشته  دیوید بروکس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کوه دوم

کتاب کوه دوم نوشته دیوید بروکس که با ترجمه امید کرم‌پور منتشر شده است دو جلوه از زندگی انسان را بررسی می‌کند اول جهان‌بینی فردگرایانه انسان و دیگری جهان‌بینی رابطه‌گرایانه ما که در اجتماع نمود پیدا می کند.

درباره کتاب کوه دوم

گاهی افرادی را می‌بینیم که سرشار از احساس خوشی هستند، آدم‌هایی که انگار نوری درخشان از درونشان بر دیگران می‌تابد. آن‌ها مهربان، آرام، از لذت‌های کوچک سرمست و از خوشی‌های بزرگ سپاس‌گزار هستند. وقتی با چنین افرادی ملاقات می‌کنید، خیلی زود در‌می‌یابید که خوشی فقط یک احساس نیست بلکه می‌تواند یک چشم‌انداز باشد. نوعی خوشی دائمی وجود دارد که باعث می‌شود افرادی که مدام مشغول به خودشان نیستند و در عوض ذهن خود را رها کرده‌اند، به نوعی از شعف برسند. در این کتاب من از دو کوه سخن گفته‌ شده که این تلاشی است برای تببین روایت تضاد بین دو جهان‌بینی اخلاقی متفاوت. کوه اول یک جهان‌بینی فردگرایانه است که خواسته‌های نفس را در مرکز قرار می‌دهد. کوه دوم همان چیزی است که شما ممکن است آن را جهان‌بینی رابطه‌گرایانه بدانید و رابطه، تعهد و خواسته‌های قلب و روح را در مرکز قرار می‌دهد. استدلال اصلی نویسنده این است که ما در رواج جهان‌بینی فردگرایانه زیاده‌روی کرده‌ایم. ما با نگاه به خودمان به‌عنوان ماهیتی خودمختار، جامعه را تکه تکه کرده‌ایم و خود را در معرض بروز شکاف و قبیله‌گرایی قرار داده‌ایم و به جایی رسیده‌ایم که جایگاه فردی و خودبسندگی را تقدیس می‌کنیم و آن‌چه را که در قلب و روح هر انسان از همه چیز زیباتر است، می‌پوشانیم.

خواندن کتاب کوه دوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب کوه دوم به خواننده کمک می‌کند خودش را در دو بستر بررسی کند اول زندگی فردی و دیگر زندگی اجتماعی و تعامل با دیگران پس برای هر فردی که نیاز به شناخت خودش دارد مناسب است.

درباره دیوید بروکس نویسنده کتاب کوه دوم

دیوید بروکس نویسنده، منتقد و تحلیل‌گر تحسین­‌شده‌ای است که عموماً به خاطر سابقۀ طولانی­‌اش در نوشتن برای نیویورک­‌تایمز، وال­ استریت ژورنال، واشنگتن تایمز و نیوزویک و نیز مواضع راست میانه‌­اش شهرت دارد. در کتاب کوه دوم، بروکس در ادامه رویکردی که در کتاب پیشین خود (جادۀ شخصیت) در پیش گرفته است، تلاش دارد تا در دنیای سرشار از دعوت به فردگرایی و اهمیت به فضائل و دستاوردهای شخصی، صدایی متفاوت ارائه بدهد و در جست‌وجوی یک زندگی اخلاقی جمعی باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
آبی آسمانی
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

این کتاب مافوق فوق العادست. تنها کتاب غیر داستانی هست که پشت سر هم دوست داشتم فصل هاش رو بخونم. اگه می خواید متوجه باورهای اشتباه جامعه ، خودتون و اطرافیانتون بشید حتما این کتاب رو بخونید. مطالب این کتاب بر روی بسیاری

- بیشتر
ناسا
۱۳۹۸/۱۲/۰۹

عالیه که کتابای بی پلاس رو می‌گذارید👍

كاربر ١٣٩١٢٢٢
۱۳۹۹/۰۵/۱۳

متن ، موضوع و ترجمه عالی ،، 👏🏻👌🏻 در اجتماعی که به سرعت به سمت خود' خواهی می تازد و شتاب در رسیدن به آزادی های فردی را بدون در نظر گرفتن انسانیت و زیر پا گذاشتن حقوق دیگران به

- بیشتر
rahil
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

این کتاب اصلاً در حد تعریف های دوستان نبود. اولش خوب و جذاب شروع میشه ولی بعد از ۱۰۰ صفحه جذابیتش را از دست میده و اصلا از انسجام کافی برخوردار نیست و حتی از موضوع تا حد زیادی دور

- بیشتر
tahere jaberi
۱۴۰۰/۰۱/۰۶

کتابیه که جهان بینیش متفاوت و گاهی حتی متضاده با چیزی که معمولا میشنویم و میخونیم۔ قسمتهای اول کتاب (صرفنظر از ترجمه افتضاح)، برای من کاملا لذت بخش، جدید، عالی و خیلی معنادار بود۔ اما نیمه دوم کتاب، بیشتر از

- بیشتر
محمد
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

کتاب خوبیه اما ترجمه اش ضعیفه. بعضی قسمت ها صرفا تحت اللفظی ترجمه شده و آدم رو یاد گوگل ترنزلیت میاندازه.

منصوره
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

کتتب جذابیه

یگانه
۱۳۹۹/۰۳/۲۵

از اون کتاباییه که میدونم بعدا هم بش برمیگردم.نوعی جهان بینی درش دیده میشه که کمتر ما توی روزمره بشون توجه میکنیم.همینطور حقیقت هایی که اگه بخوایم وارد زندگیمون کنیم گاها تلخ و سخته.و پیشنهاد میشه زیاد

Rasoul Baradaran
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

این کتاب فوق العاده است Z98EEGREAVETR 20 درصد تخفیف اشتراک 3 ماهه ممنونم طاقچه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
«کار، جایی است که در آن گم کردن خودتان از پیدا کردن خودتان می‌تواند راحت‌تر باشد.»
kara
شادی فقط یک احساس نیست، بلکه می‌تواند یک چشم‌انداز باشد.
Hossein Razzaz
هلن کلر بر این باور بود: «در فراموشی خویشتن، شادی وجود دارد؛ بنابراین من سعی می‌کنم نوری که در چشم دیگران هست را خورشید خود بپندارم، موسیقی‌ای که در گوش دیگران هست را سمفونی خویش و لبخندی که بر لب دیگران نقش می‌بندد را شادی خویش ببینم.»
^f4/rib/4^
شوری که به‌طور طبیعی در ما هست به ما یاد می‌دهد که به دنبال راضی کردن دیگران باشیم، به دیگران بگوییم بله؛ اما اگر به‌هیچ‌وجه به هیچ چیزی نه نگویید و از هیچ‌چیزی چشم‌پوشی نکنید، احتمالاً هرگز نمی‌توانید خود را در یک چیز مشخص غرق کنید. زندگی متعهدانه به معنای هزاران بار نه گفتن تنها به خاطر چند بلهٔ ارزش‌مند است.
kara
بهترین توصیه‌ای که من برای افراد در جست‌وجوی رسالت شنیده‌ام این است که به همه‌چیز بله بگویید. به هر فرصتی که پیش می‌آید بگویید بله زیرا هرگز نمی‌دانید که به چه چیزی منجر خواهد شد. نسبت به عمل‌کردن تعصب و جانبداری داشته باشید. خودتان را یک ماهی تصور کنید که به امید گرفته شدن هستید. به قلاب‌ها متصل شوید تا از جایی که هستید بیرون بروید.
zhaleh golestaneh
وقتی کل یک جامعه بر اساس مشغولیت به خود بنا نهاده می‌شود، اعضای آن از یکدیگر جدا و نسبت به هم منزوی و بیگانه می‌شوند؛ و این چیزی است که برای ما اتفاق افتاده است. ما در پایین دره هستیم. زوالی که در سیاست ما دیده می‌شود، ناشی از یک پوسیدگی در پایه‌های اخلاقی و فرهنگی ماست – شکلی که ما با یکدیگر پیوند می‌یابیم، در نحوه‌ای از زندگی که در آن خودمان را از یکدیگر جدا می‌کنیم، در ارزش‌های فردی که گویی به آبی تبدیل شده‌اند که در آن شنا می‌کنیم. حالا دیگر ثابت‌شده که فرهنگ کوه اول هرگز برای ما کافی و اقناع‌کننده نبوده است.
631390
کفش‌هایی که برای پایمان کوچک هستند راه می‌رویم. روزهای خود را صرفاً در تلاش برای جلب موافقت عده‌ای انگشت‌شمار و یا کسب پیروزی‌های ناچیز در عالم حرفه‌ای صرف می‌کنیم؛ اما یک روش سرشار از خوشی وجود دارد که صرفاً اندکی بهتر از شیوهٔ زندگی ما نیست، بلکه به طرزی اساسی بهتر است، با یک دنیا فاصله. زندگی بسیاری از ما به گونه‌ای است که انگار که همه در حال رقابت هستیم تا به یک لامپ خورشیدی نزدیک شویم. درحالی‌که اگر برخیزیم و به شیوه‌ای متفاوت زندگی کنیم، می‌توانیم در نور آفتابی حقیقی غرق شویم. هنگامی که با مردمی روبه‌رو می‌شوم که زندگی‌هایی سرشار از تعهدی عمیق دارند، این حقیقت نظرم را جلب می‌کند؛ شادی، واقعی است.
631390
برای شش دهه پرستش و ستایش خود که دغدغهٔ اصلی فرهنگ ما بوده است - در آوردن خود به شکل قالب‌های از پیش تعیین شده، سرمایه‌گذاری روی خود و بیان خود. سرمایه‌داری، شایستگی و علوم اجتماعی مدرن، خودخواهی را به امری عادی و طبیعی تبدیل کرده است. به نظر می‌رسد که تنها انگیزهٔ انسانی حقیقی، علاقه‌مندی افراد به خود است- میل به پول، جایگاه و قدرت. این امور در سکوت این پیام را مخابره می‌کنند که مراقبت، عشق و بخشندگی شبیه به چیزی مانند خامهٔ روی کیک جامعه است.
631390
جامعهٔ ما به توطئه‌ای بر ضد خوشی تبدیل شده است. جامعه اکنون تأکید بیش‌ازحدی بر بخش فردگرایانهٔ ضمیر ما نشان می‌دهد – قدرت استدلال فردگرایانه- و تأکیدی بسیار اندک بر بخش‌های پیوندخواهانهٔ وجودمان، یعنی قلب و روح از خود به نمایش می‌گذارد. ما شاهد یک افزایش تکان‌دهنده در بیماری‌های روانی، خودکشی و بی‌اعتمادی بوده‌ایم. ما بیش‌ازحد به شناخت بر پایهٔ عقلانیت وابسته شده‌ایم درحالی‌که باید بیشتر از این عاطفی باشیم. بسیار عمل‌گرا و محاسبه‌گر شده‌ایم، در شرایطی که باید از یک لنز اخلاقی بهره ببریم. بیش‌ازحد فردگرا شده‌ایم، درحالی‌که باید اجتماعی‌تر باشیم.
631390
بنابراین چه در قالب فرد و چه به‌عنوان یک جامعه، باید کوه دوم خود را پیدا کنیم. این به معنای رد کردن چیزهایی که در اولین کوه به‌دست آورده‌ایم نیست-چیزهایی مثل شغل خوب، خانهٔ خوب و برخورداری از لذت یک زندگی راحت- همهٔ ما به زندگی روزمرهٔ خود نیاز داریم؛ اما یک نیاز به تغییر در فرهنگ، تغییر در ارزش‌ها و فلسفه، بازنگری در مورد ساختار قدرت در جامعه حس می‌شود. موضوع، تغییر یک طرز تفکر به طرز تفکری دیگر است. مسئله، یافتن اخلاقیاتی است که تعهد را کانون و محور تمام امور دیگر بداند.
631390

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۰/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۶۷-۷۶-۴
تعداد صفحات۴۱۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۰/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۶۷-۷۶-۴