با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بی‌ترسی

دانلود و خرید کتاب بی‌ترسی

۴٫۳ از ۶ نظر
۴٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بی‌ترسی  نوشته  محمدرضا کاتب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بی‌ترسی

محمدرضا کاتب ( -۱۳۴۵ )، نویسنده و کارگردان است. «بی ترسی» با شرح زندگی فردی شروع می‌شود که در سطور اول رمان اذعان داشته هیچگاه نتوانسته در زندگی برای خود نامی داشته باشد. او یک روز صبح در مقابل آینه با یک «بی نام کننده» مواجه می‌شود. فردی که با شروع بیان قصه زندگی‌اش برای او مشخص می شود که در تمام عمرش با گرفتن نام افراد از آنها و گرفتار کردنشان به مصائب و بیماری‌هایی آنها را به انواع خودآزاری و دیگرآزاری‌ها دچار می‌کرده است. داستان کاتب در این رمان با بیان شرح زندگی این «بی‌نام کننده» شروع می‌شود و این شرح به سبک بیش‌تر داستان‌های کاتب، رمان را به فضاهایی سوررئال وارد می‌کند. «بی ترسی» این‌گونه روایت می شود: « ...همه عمر «بی‌نام» بودم... سال‌ها در آرزوی داشتن یک نام جنگیده بودم و وقتی به آن نام دیگر احتیاجی نداشتم، یک روز صبح که از خواب بیدار شدم، دیدم توی آیینه «نام کننده» بزرگی مقابلم ایستاده. نام کننده‌ای که خودش هنوز نامی نداشت و فقط زاد پدرش بود. نام‌کننده بی‌نامی که نامش چنان وحشتی تو دل‌ها می‌انداخت که قابل باور حتی برای خودش نبود... بازی پیرمرد از اینجا شاید شروع شده بود که گفته بود هیچ وقت اسمی نداشته و حالا هم نمی‌تواند اسمی روی خودش بگذارد و از من خواست یک اسمی برایش انتخاب کنم. خب آن موقع‌ها من یک پسر کم سال و بازیگوش بودم و فکر می‌کردم این یک‌جور بازی تازه است. خیلی خوشم آمده بود. چون تو عرض چند روز کلی اسم برایش پیدا کرده بودم. هر اسمی را می‌گفتم پیرمرد تو فکر می‌رفت و بعد می‌گفت با آن اسم یک‌جوری واضح می شود. من نمی‌دانستم واضح شدن یعنی چه، فقط می دانستم از آن خوشش نیامده...».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
soo
۱۳۹۶/۱۱/۰۱

یه کار خاص و خوب و خواندنی. من نسخه کاغذی رو مدتها پیش خوانده بودم

mostapha
۱۳۹۴/۱۰/۰۵

سلام. این نویسنده دوست داشتنی به نظر من ژوره ساراماگوی ماست.متاثر از ساراماگو نیست ولی مثل اون فضای داستانهاش رمزآلود و در عین حال ملموس ! محمدرضا کاتب همیشه برای قابل احترام هستش.

Azam
۱۳۹۸/۱۲/۲۳

لطفا در طرح تخفیهای این روزها قرار بدین

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰۷۴۲-۹
تعداد صفحات۱۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰۷۴۲-۹