با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در باب حذف احزاب سیاسی

دانلود و خرید کتاب در باب حذف احزاب سیاسی

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در باب حذف احزاب سیاسی  نوشته  سیمون وی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب در باب حذف احزاب سیاسی

در باب حذف احزاب سیاسی مقاله‌ای از سیمون وی، فیلسوف و فعال اجتماعی فرانسوی است. سیمون وی این کتاب را در اواخر عمر کوتاهش و در سال ۱۹۴۳ نوشته و در آن درباره ماهیت احزاب سیاسی سخن گفته است.  

این مقاله برای اولین بار هفت سال بعد در ماهنامۀ میزگرد (شمارۀ ۲۶، فوریۀ ۱۹۵۰) منتشر شد که بلافاصله بزرگانی مثل  آندره برتون و آلن (امیل شارتیه، فیلسوف و معلم فلسفۀ سیمون وی) قرار گرفت. متن این مقاله سپس به صورت کتاب و در انتشارات گالیمار بازنشر شد.

خواندن کتاب در باب حذف احزاب سیاسی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

 علاقه‌مندان به علوم سیاسی و به‌ویژه بحث مکاتب سیاسی و احزاب این کتاب را بخوانند.

درباره سیمون وی

سیمون وی از اولین زنان دانس‌آموخته مدرسه مطالعات عالی پاریس بود که بین سال‌های ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۸ در مدرسه‌های استانی فلسفه درس می‌داد.

او سوسیالیست بود و مدتی در خط مونتاژ شرکت خودروسازی رنو هم کار کرد. در جنگ داخلی اسپانیا علیه فاشیسم حضور داشت و در سال ۱۹۳۸ به سمت مذهب کاتولیک گرایش پیدا کرد اما هرگز راضی به انجام غسل تعمید نشد.

 سیمون وی در سال ۱۹۴۲ از فرانسه به امریکا گریخت و آنجا به نشانه همبستگی به فرانسه اشغالی از مصرف خوراکش کاست تابه سوء تغذیه دچار شد و در اثر ابتلا به سل در ۳۴ سالگی درگذشت.

هیچکدام از نوشته‌های وی در زمان حیاتش چاپ نشدند و پس از جنگ جهانی دوم، مقالات پراکنده و دستنوشته‌‌های او به زبان‌های دیگر ترجمه و چاپ شدند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۱۰
تعداد صفحات۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۱۰