با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب متغیر منصور (مجموعه داستان) اثر یعقوب یاد علی

دانلود و خرید کتاب متغیر منصور (مجموعه داستان)

۳٫۵ از ۸ نظر
۳٫۵ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب متغیر منصور (مجموعه داستان)  نوشته  یعقوب یاد علی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب متغیر منصور (مجموعه داستان)

«متغیر منصور» مجموعه داستانی از یعقوب یادعلی نویسنده خوش‌فکر امروز است. داستان‌های یادعلی در این کتاب و دو کتاب قبلی‌اش، «حیاط» و «آداب دنیا» همگی به دنبال جست‌وجوی روایت‌هایی هستند که بتواند مخاطب را با تردیدها و شکاف‌های عمیق در واقعیت‌ها روبه‌رو کند. شش داستان این مجموعه حاصل چند سال داستان کوتاه نویسی این نویسنده باحوصله است که هر کدام زبان و تکنیک خود را دارند. یادعلی بین داستان‌های این مجموعه ارتباط‌هایی ایجاد کرده که روح کتاب را می‌سازند. سوژه‌های این داستان‌ها بکر و عجیب‌اند، از درک یک دوست کوبایی با اخلاقی عجیب گرفته تا روایت جنگ برای به دست آوردن گوری برای مرده‌ای که روی زمین مانده است. یادعلی قصه‌هایش را ساده شروع می‌کند ولی ناگهان شما را در وضعیتی قرار می‌دهد که بفهمید حقیقت کاملا مخدوش شده است. متغیر منصور فضایی نو در داستان کوتاه این روزهای ادبیات فارسی است و بی‌شک برای مخاطب خود غافل‌گیری‌هایی جدی دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
بهزاد
۱۳۹۸/۰۳/۲۵

به نسبت کتابهای قبلی آقای یادعلی متفاوت بود اما ارزش خوندن داره واقعا ، از یادعلی حالات در حیاط رو حتما بخونید !

فرناز.ر
۱۴۰۱/۰۱/۱۰

شش داستان شش سبک. متن بسیار روان و شیوا بود مخصوصا توی داستان سمیره‌ها.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
دارد به چشم‌های نازی نگاه می‌کند، طوری که اولین‌بار باشد ببیندشان. چه‌طور می‌تواند برای اولین‌بار به چشم‌های زنش نگاه کند، جوری که تازه باشد و دلش را به تپش وادارد؟ می‌شود بعد از نُه سال؟ باید بتواند. به خاطر تصمیمی که گرفته. تغییر همین است دیگر. این‌که برای اولین‌بار به چشم‌های زنش نگاه کند و معجزه ببیند؛ یا چیزی مثل معجزه که دلش تازه بشود، دوست داشته باشد لبخند بزند، چروک‌های ریزِ صورتِ تازه‌بیدارشده و آرایش‌نکردهٔ اول صبحش را ندیده بگیرد و همچنان لبخند بزند. این شروعِ صبحی قشنگ است؛ شروعِ یک تغییرِ قشنگ.
sadafi
که ما اغلب شورِ احترام را درمی‌آوریم و به حد لوس و گاه مزورانه‌ای تعارف می‌کنیم.
کاربر ۱۱۵۱۷۵۶

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۸
شابک۹۷۸۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰
تعداد صفحات۱۱۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۸
شابک۹۷۸۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰