با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اختراع قوم یهود

دانلود و خرید کتاب اختراع قوم یهود

۳٫۲ از ۱۱۵ نظر
۳٫۲ از ۱۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اختراع قوم یهود  نوشته  احد علیقلیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اختراع قوم یهود

«اختراع قوم یهود» کتابی است به قلم نویسنده یهودی ساکن اسرائیل، شلومو زند، درباره تاریخ ملت تبعیدی و سرزمین وعده‌داده شده یهود.

در این کتاب درباره این قوم مطالب بسیاری خواهید خواند. از نژاد و ملیت آنها گرفته تا مهاجرت‌ها و تبعیدهایشان، خاستگاه‌هایشان در آسیا و اروپا و در نهایت سیاست و هویت در اسرائیل.

در فصل انتهایی کتاب به مسایلی همچون وراثت در صهیونیسم، نژادپرستی این قوم، تاسیس کشور قومی، مسئله دموکراسی قومی و قوم‌سالاری در عصر جهانی نیز پرداخته شده است.

بخشی از کتاب:

در ۱۹۴۷ مجمع عمومی سازمان ملل با رأی اکثریت تصمیم به تأسیس یک «کشور یهودی» و یک «کشور عربی» در سرزمینی که پیشتر «فلسطین/ ارض اسرائیل» شناخته می‌شد گرفت. در آن زمان هزاران یهودی آواره در اروپا سرگردان بودند و جامعه کوچکی که طرح اسکان صهیونیستی آن را ایجاد کرده بود قرار بود آنها را در خود بپذیرد. ایالات متحده که پیش از ۱۹۲۴ بسیاری از یهودیان یدیش‌زبان را پذیرفته بود اکنون از باز کردن درها به روی بازمانده‌های در هم شکسته قتل‌عام بزرگ نازی‌ها خودداری می‌کرد. دیگر کشورهای ثروتمند نیز چنین کردند. سرانجام برای این کشورها آسان‌تر این بود که مسأله دردسرزای یهودیان را با دادن سرزمینی دوردست که مال آنها نبود حل کنند.

دولت‌هایی که به این قطعنامه رأی دادند به معنای دقیق اصطلاح «یهودی» نپرداختند و تصور نمی‌کردند که با تحکیم کشور جدید این اصطلاح چه معنایی خواهد یافت. در آن زمان نخبگان صهیونیست ــ که آرزوی حکومت مستقل یهودی را داشتند و در راه آن مبارزه می‌کردند ــ نمی‌توانستند به روشنی تعریف کنند یهودی و غیریهودی کیست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۸)
منمشتعلعشقعلیمچکنم
۱۳۹۸/۰۲/۱۲

من خیلی این آیه رو دوست دارم.مخصوصا اونجایی که میگه هر وقت این قوم یهود آتش جنگی بر افروختند خداوند آن آتش را خاموش کرد.مثالش همین جنگهای 33 روزه و ....." ویهود گفتند دست خدا بسته است دستهای خودشان بسته

- بیشتر
Unknown
۱۳۹۹/۰۹/۲۵

این کتاب بیش از این‌که مشخصا ضدصهیونیستی یا به برداشت بعضی بزرگواران یهودستیز، ضدیهودی باشه، در نقد قومیت گرایی و ملی‌گرایی‌ه. خیلی مواردی که در مورد هویت ملی در توضیحات ابتدای کتاب گفته شده می‌تونه تصورات ما از قوم آریایی یا

- بیشتر
کاربر X
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

این کتاب علاوه بر اثبات ناسیونالیزم جعلی رژیم صهیونیستی و اینکه یهودیان نژاد خالصی نیستند و این یه افسانس و حتی فلسطین خاستگاه مشترک و تاریخی و قدیمی اونا نیست اثبات میکنه که فلسطین متعلق به همون ساکنین عربشه و

- بیشتر
کاتب
۱۳۹۹/۰۵/۰۳

با سلام. خب دوستان نظرات کافی و خوبی دادند راجع به کتاب؛ اما بنده یک نکته‌ای رو اضافه کنم اینکه، عزیزانی که زیاد مباحث تئوری و خشک تاریخی براشون جذاب نیست بهتره بخش دوم این کتاب رو که به بررسی

- بیشتر
▪︎ sᴀʟᴠᴀᴅᴏʀ
۱۳۹۸/۰۲/۱۲

خدایی این چه کتابیه رایگان گذاشتید؟ یه چند تا کتاب خوب رایگان کنید چند تا کتاب جذاب از نویسنده های معروف خارجی ...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۴)
ملت ... گروهی از افراد است که اشتباهی مشترک درباره نیاکان‌شان و نفرتی مشترک از همسایگان‌شان آن‌ها را متحد کرده است.
fateme.gbi
در یکی از روزهای سرد دسامبر ۱۹۳۹ شولک سه یهودی را دید که در خیابان مرکزی ووچ به دار آویخته شده بودند ــ شیرین‌کاری چند سرباز آلمانی که در یک آبجوفروشی در آن نزدیکی مشروب خورده بودند.
mahla{یک کنکوری}
با یاد آنان که به این خاک پناه آوردند و آنان که از این خاک رانده شدند.
mahla{یک کنکوری}
تاریخ با لبخندی کنایه‌آمیز به سرنوشت آنها نگاه می‌کر
حــق پرســت
ملت ... گروهی از افراد است که اشتباهی مشترک درباره نیاکان‌شان و نفرتی مشترک از همسایگان‌شان آن‌ها را متحد کرده است
Alireza
گمان نمی‌کنم که کتاب بتواند دنیا را تغییر دهد، اما هنگامی که دنیا شروع به تغییر می‌کند به دنبال کتاب‌هایی متفاوت می‌گردد.
حــق پرســت
متأسفانه، معدودی از همکارانم ــ معلمان تاریخ در اسرائیل ــ وظیفه خود می‌دانند که رسالت آموزشی خطرناک افشای دروغ‌های مربوط به گذشته را بر عهده بگیرند. من بی نوشتن این کتاب نمی‌توانستم به زندگی در اسرائیل ادامه دهم. گمان نمی‌کنم که کتاب بتواند دنیا را تغییر دهد، اما هنگامی که دنیا شروع به تغییر می‌کند به دنبال کتاب‌هایی متفاوت می‌گردد. شاید ساده‌لوح باشم، اما امیدم این است که کتاب حاضر یکی از آن‌ها باشد.
Mr.Sep
در اسرائیل احساس می‌کرد که دارد سرزمین مردمان دیگر را می‌دزدد؛ گرچه در این مورد تقصیری نداشت، همچنان آن را دزدی به شمار می‌آورد.
حــق پرســت
گیره محکم افسانه‌های ملی دیرزمانی است که شل شده است. نسل جوان روزنامه‌نگاران و منتقدان دیگر خصلت‌های جمعی والدین‌شان را بازتاب نمی‌دهند و به دنبال الگوهای اجتماعی پرورش‌یافته در لندن و نیویورک می‌گردند.
حــق پرســت
اسرائیل را نمی‌توان کشوری دموکراتیک توصیف کرد آن هم وقتی که خودش را کشور «مردم یهود» می‌داند نه پیکره‌ای که نماینده همه شهروندان درون مرزهای شناخته‌شده آن (به‌جز سرزمین‌های اشغالی) است.
کتاب خوب بخوانیم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۲۳
تعداد صفحات۵۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۲۳