با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هزار و یک شب (نسخه‌ کامل دفتر دوم)

دانلود و خرید کتاب هزار و یک شب (نسخه‌ کامل دفتر دوم)

۴٫۳ از ۸ نظر
۴٫۳ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هزار و یک شب (نسخه‌ کامل دفتر دوم)  نوشته  عبداللطیف طسوجی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هزار و یک شب (نسخه‌ کامل دفتر دوم)

دفتر اول از مجموعه «هزارویک شب» قبلا در طاقچه به صورت نسخه کامل منتشر شده است و کتاب حاضر نسخه کامل دفتر دوم از مجموعه هزارویک شب است که با همکاری نشر ارس منتشر شده است. شما می‌توانید این نسخه متنی و همچنین صوتی این دفتر را نیز مانند دفتر اول، از طاقچه دریافت کنید و منتظر دفترهای بعدی مجموعه هزارو یک شب هم باشید. پیشینه داستان‌های هزار و یک شب به هندوستان پیش از دوران هخامنشی بازمی‌گردد و قبل از یورش اسکندر به ایران، به فارسی باستان ترجمه شده است. بعدها در قرن سوم هجری که بغداد مرکز علم و ادب شد؛ این کتاب از پهلوی به عربی برگردانده شد و اصل پهلوی آن از میان رفت. نام ایرانی این اثر «هزار افسان» بوده است که در عربی به «الف خرافه» و سپس «الف لیلة» و در زمان خلفای فاطمی مصر به «الف الیلة و لیلة» درآمده است. هزارویک شبی که اکنون در دست ما است ترجمه ملا عبدالطیف تسوجی و مربوط به زمان محمدشاه قاجار است. در این داستان‌های شگفت و زیبا مضامینی همچون عشق، آزادی، عدالت، ایثار و جوانمردی در کنار آداب و سنن کهن ملل مختلف تصویر شده‌اند. ماجراهای هزارویک شب از آنجا آغاز می‌شوند که شهریاری هر شب زنی را با خود به بستر می‌برد و او را می‌کشد تا این که نوبت به شهرازد می‌رسد. دختری که از بیزاری پادشاه از زنان آگاه است. شهرزاد برای رهایی از قربانی شدن به دست شاه، هرشب برای او حکایتی تعریف می‌کند. قصه‌هایی شیرین و سرشار از نکته ‌های اخلاقی که در نهایت بیماری شهریار را درمان می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
sam
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

سلام ،وقت بخیر ؛ من دو کتاب اول و دوم گوش کردم ،بسیار فصیح و شنیدنی بود و خب داستان نصف کاره رها شد ،لطفا توضیح دهید نسخه بعدی کی در دسترس خواهد بود ،ممنون .

روژان
۱۳۹۷/۱۱/۲۶

خوب بود

Hamed Olia
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

همین دو تا دفتره یا بازم هست؟؟

هدهدسبا
۱۳۹۹/۰۵/۱۴

داستانهایی پر از درس. جلدهای بعدی‌ش رو کی میذارید؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۱۸
تعداد صفحات۲۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۱۸