با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
‏‫بازی عروس و داماد

دانلود و خرید کتاب ‏‫بازی عروس و داماد

۳٫۳ از ۵۴ نظر
۳٫۳ از ۵۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ‏‫بازی عروس و داماد  نوشته  بلقیس سلیمانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ‏‫بازی عروس و داماد

بلقیس سلیمانی، ‌نویسنده‌ای است که داستان‌نویسی‌اش را دیر شروع کرد، اما تبدیل شد به یکی از چهره‌های ادبی مهم همین سال‌های پراتفاق و حاشیه‌ای که در آن‌ها نفس می‌کشیم. خانم سلیمانی در چهارمین دهه‌ی عمرش آن‌قدر به مرگ ‌و شوخی‌های آن فکر می‌کند که گاهی آدم را به این گمان می‌اندازد، در زندگی‌اش چه‌قدر با ابعاد آن برخورد داشته است. خانم نویسنده در داستان‌های کوتاه این کتاب برای فاصله‌ی میان «جدی بودن» و «جدی نبودن» زندگی‌های امروزی شهری آدم‌هایی را پیدا کرده که هر روز، شاید، ‌ از کنارشان رد می‌شویم و سعی می‌کنیم شانه‌مان به آن‌ها برخورد نکند. بلقیس سلیمانی از این آدم‌ها نوشته، از همان‌هایی که قرار است روزی برای مُردن‌شان آگهی‌های کوچک تسلیت به روزنامه بدهیم و فکر کنیم.، «خب، این هم از وظیفه‌ی اخلاقی‌مان!» نویسنده‌ی این داستان‌ها زنی است میان‌سال، ‌ منتقدی کهنه‌‌ کار و نویسنده‌ای جدی که سعی دارد، برای دنیای تلخ دوربرمان خط و نشان بکشد... خانم داستان‌نویس با این نگاه نه قرار است و نه می‌خواهد دنیا را عوض کند، سلیمانی با ما شوخی دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۸)
F Hashemi
۱۳۹۶/۰۳/۲۴

کتابی است با داستانهای کوتاه، خسته کننده و مسخره ،بطوریکه از خواندن آن لذت نبردم و تقریبا یک سوم آنرا مطالعه کردم. بنظر من ارزش وقت گذاشتن و مطالعه ندارد.

h.s.y
۱۳۹۹/۰۵/۱۳

قلم و نگارش خوبی بود اما محتواش رو دوست نداشتم خیلییی سیاه بود و مرگ و کشتن و کشته شدن تو بیشتر داستان ها وجود داشت

mr.s
۱۳۹۷/۰۵/۲۱

نثر خوب، داستان های آزاردهنده!!!

El
۱۳۹۸/۰۱/۲۰

اصلاً خوشم نیومد. زبان نویسنده خیلی جنسیت‌‌زده‌ است‌.

mohajer
۱۳۹۵/۱۰/۲۵

نوشته هاش واقعا تلخه .من کتاب شب طاهره رو هم خوندم اصلا خوشم نیومد

sh.sh
۱۳۹۵/۰۵/۱۶

عااااااالی بود

ماری کوری
۱۳۹۵/۰۶/۳۱

هر چند بعضی جاها مبهم بود اما کلا قشنگ بود

maedeh
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

جذابیت نداشت.

مینو
۱۳۹۹/۰۷/۲۳

داستان های کتاب بیشتر شبیه اخبار حوادثن !!!!!تلخو غم انگیز . بیشتر داستانا درباره مرگ و خودکشی و قتل .....اما من دوست داشتم

صبا
۱۳۹۹/۰۹/۱۷

فقط چندتا از داستانکهاش جالب بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
دوازده سالگی خواهر بزرگم در هفده سالگی ازدواج کرد و در سی ‌و دو سالگی مرد. او دو دختر دوقلوی هشت‌ساله داشت که کاملاً شبیه خودش بودند. خواهر دومم در بیست ‌و هفت سالگی ازدواج کرد و در چهل سالگی مرد. او یک پسر و یک دختر داشت. خواهرم می‌گفت: دخترش خیلی شبیه من است. من در دوازده سالگی مردم، وقتی هنوز خواهرهایم ازدواج نکرده بودند.
نازنین عظیمی
ارقام رئیس‌جمهور از تلویزیون، درآمد ناخالص ملی را با احتیاط تمام اعلام کرد. رئیس بانک مرکزی روی دسته‌ی مبل کوبید و گفت باز هم اشتباه کرد، هشت سال است اشتباه می‌کند. زن از آشپزخانه داد زد: خودت را ناراحت نکن! مگر این هشت سال کسی فهمیده یا اعتراض کرده؟ رئیس بانک مرکزی گفت: حرفِ این چیزها نیست، باید تمام ارقام را دوباره عوض کنیم.
Mahdi Hoseinirad
دکتر به پیرمرد گفت که تنها شش ماه فرصت دارد. مرد می‌دانست، شش ماه برای کاری که در پیش دارد کم است، پس یک‌سال ‌و نیم عمر کرد. کارش که تمام شد، یک هفته بعد مُرد.
نازنین عظیمی
دلش برای تهران‌ خواب‌هایش تنگ شده بود.
نازنین عظیمی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۶۲-۳۵۰-۰‬
تعداد صفحات۱۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۶۲-۳۵۰-۰‬