با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فانوس دریایی

دانلود و خرید کتاب فانوس دریایی

۳٫۵ از ۴ نظر
۳٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فانوس دریایی  نوشته  ویرجینیا وولف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فانوس دریایی

«فانوس دریایی» یا «به سوی فانوس دریایی» رمانی از نویسنده زن نام دار انگلیسی، ویرجینیا وولف است. ماجرا در سال های ۱۹۱۰ تا ۱۹۲۰ می‌گذرد. این رمان سه بخش دارد و در هر بخش برهه‌ای از زندگی یک خانواده به نام «خانواده رمزی» را روایت می‌کند. این خانواده رشد می‌کند۷ مصیبت می‌بیند، سرگردان می‌شود، مادر را که ستون خانه است از دست می‌دهد و دیگر بار خود را بازم‌ییابد و ترمیم می‌کند و آرام و قرار می گیرد.

نیمه نخست داستان، یک روز عادی از زندگی خانواده رمزی را روایت می‌کند که مهمان دارند. هرکدام از مهمانان وقایع را از دید خود تعریف می‌کنند اما خانم رمزی شخصیت اصلی این بخش است پس از ان با فاصله‌ای ده ساله رمان وارد جنگ جهانی او می‌شود. خانم رمزی می‌میرد، فرزندان او بزرگ می‌شوند و خانه قدیمی آنها که در بخش قبلی رونق داشت متروک می‌شود. اما در قسمت اخر داستان که فانوس دریایی نام دارد، قهرمانان به خانه قدیمی بازمی‌گردند. آقای رمزی و پسرانش به فانوس دریایی می‌روند و هرکدام از شخصیت ها به نوعی خود را بازمی‌یابند و درواقع خانم رمزی که واسطه شناخت انها از زندگی بود به آرزوی خود می‌رسد.

حال و هوای این رمان شاد و غمگین است ولی حس مصیبتی در آن جاری است که در قالب مبارزه هر فرد برای زنده ماندن، تأکید بر فردیت و اشتیاق برای عشق بی‌قید و شرط به تعادل می‌رسد. علم و منطق که مردان قهرمانان آنند، با احساسات غریزی زنان و هنر به چالش کشیده می‌شود و با موسیقی خاطرات و قطعاتی از اشعار یا بروز ناگهانی احساسات همراه می‌گردد.

ویرجینیا وولف با کاربرد تکنیک جریان سیال ذهن، چشم‌اندازی صمیمانه به رمان بخشیده و به این وسیله، افکار، احساسات و مشاهدات فوری ناشی از تجربیات انسانی شخصیت‌ها را بیان می‌کند، اما مسائلی که مطرح می‌شوند از تجربه‌ی فردی فراتر می‌روند و فلسفه، روان‌شناسی و جنسیت را نیز دربر می‌گیرند.

به سوی فانوس دریایی رمان بسیار دشواری است و در کنار «خانم دالاوی» و «موج‌های» ویرجینیاوولف از شاهکارهای ادبیات جهان به شمار می‌رود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۹/۰۵/۱۲

فمینیست کتاب «به سوی فانوس دریایی» اثر ویرجینیا وولف اولین زن فمینیست می‌باشد؛ که با داستان زندگی‌اش جرأت و شهامت خیلی از زنان را برای حضور بیشتر و مستمر در جامعه زمان خود برانگیخته کرد. ویرجینیا وولف را اولین زن فمینیست

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۱
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۱