با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تیفوس

دانلود و خرید کتاب تیفوس

۲٫۷ از ۳ نظر
۲٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تیفوس  نوشته  ژان پل سارتر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تیفوس

فیلم‌نامه «تیفوس» اثر نویسنده و فیلسوف فرانسوی، ژان پل سارتر است. تیفوس در مالزی همه‌گیر شده و مردم در حال مرگ اند. پرستار جوانی به نام نلی برای مراقبت از بیماران بیمارستانی داوطلب می‌شود. او در رفت‌و امد به بیمارستان با ژرژ دکتری که تبدیل به ولگردی خیابانی شده است، آشنا می‌شود. با اندکی جستجو می‌فهمد که پزشک به دلیل اشتباهی که در گذشته کرده است از طبابت دست کشیده و دچار سرخوردگی است اما شرایط ایجاب می‌کند که او پزشک را به طبابت برگرداند. این کتاب علاوه بر داشتن پرداختی گزنده و تأثیرگذار، به مسائل نژادی و استعمار، داستان عاشقانه‌ای پرفراز و نشیب و همچنین، حکایتی هستی‌گرایانه درباره ارزش‌ها و ضدارزش‌های اخلاقی می‌پردازد و شاباهت‌های زیادی با «طاعون» آلبر کامو دارد: (صحرایی سنگی. نما از بالا. راهی به زحمت کشیده شده در دل صحرا. اتوبوس، خیلی کوچک، در حال پیش‌آمدن، در انتها دیده می‌شود. (نما از خیابانی خلوت. خانه‌های کوچک کم‌ارتفاع کاه‌گلی. دوربین تا وسط خیابان پیش می‌رود. تمام درها به اتاق‌هایی تاریک و خالی باز هستند. دوربین به یکی از خانه‌های کوچک نزدیک می‌شود که درش بسته به‌نظر می‌رسد. در ناگهان از داخل هل داده می‌شود، به دیوار می‌خورد، سگی زوزه‌کشان از خانه فرار می‌کند.) (عوعوِ سگ. این عوعوها سبب می‌شوند سگ‌های دیگری از جاهای مختلف شهر، یک‌صدا به آن‌ها پاسخ دهند.) (بازاری پوشیده از جگن. آفتاب از لای جگن‌ها و تاک‌ها می‌گذرد، لکه‌های آفتاب روی زمین. دوربین در بازار پیش می‌رود. میوه‌ها زمین را پوشانده‌اند. پارچه‌های درهم‌وبرهم روی یک بساط. یک بساط دیگر: کوهی از انجیرهای وحشی. یک گربهٔ خیلی لاغر روی بساط از پشت میوه‌ها می‌گذرد. ریزش کوه انجیر. میوه‌ها از روی بساط می‌ریزند و روی زمین می‌غلتند. دوربین یکی از میوه‌ها را که از کنار بساطی غرقِ تاریکی می‌غلتد، دنبال می‌کند. کاملاً نزدیک جایی که میوه از حرکت باز مانده، یک پای برهنه و بی‌حرکت. نما از پای برهنه.)
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
همه دوستم دارند. وقتی از من بچشند، مثل مادهٔ مخدر است، دیگر نمی‌توانند از من بگذرند.
پویا پانا
از کسانی که مؤدب نباشند بیزارم، آن‌ها من را از خود بی‌خود می‌کنند. می‌بینی، داری یک‌اشتباه بزرگ می‌کنی: من را عصبانی می‌کنی، آن‌وقت دیگر اختیار از دستم در می‌رود.
پویا پانا
کسی به آدم غمزده احتیاج ندارد.
پویا پانا
شما آدم‌های اهل خوبی باید به‌نحو ابلهانه‌ای خودپسند باشید.
pejman
زن‌های خوب این‌طورند! جلوِ مردها خودشان را مهم می‌گیرند، ولی جلوِ سگ‌ها نه.
پویا پانا
آدم‌ها هیچ‌وقت به‌قدر کافی با هم مهربان نیستند.
pejman
باید بدانید که انسان وقتی از گرسنگی می‌میرد هیچ‌چیز نمی‌تواند بخواهد.
pejman

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۳۲۶-۵
تعداد صفحات۲۳۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۳۲۶-۵