با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قهرمان عصر ما اثر ماریو  بارگاس یوسا

دانلود و خرید کتاب قهرمان عصر ما

۴٫۶ از ۱۰ نظر
۴٫۶ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قهرمان عصر ما  نوشته  ماریو  بارگاس یوسا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قهرمان عصر ما

«قهرمان عصر ما» رمانی از ماریو بارگاس یوسا، نویسنده مشهور اهل پرو و برنده نوبل ادبی ۲۰۱۰ است. شهرت یوسا با نخستین رمانش، زندگی سگی آغاز شد. رمانی که در آن به تجربه‌های سختش در خدمت نظامی پرداخت. بدین ترتیب جهان خیلی زود با دورهٔ طلایی ادبیات آمریکای لاتین، که Boom نام دارد آشنا شد. این دوره از دههٔ پنجاه و شصت قرن پیش آغاز شد و توجه جهانیان را به این قاره و ادبیاتش جلب کرد و در این دوره نویسندگان بزرگی از قبیل مارکز و فوئنتس و کورتاسار در کنار یوسا به چشم می‌خورند. از آثار دیگر یوسا می‌توان به «سور بز»، «گفتگو در کاتدرال»، «جنگ آخرالزمان»، «دختری از پرو»، «مرگ در آند» و «تازه‌کارها» اشاره کرد. حوادث «قهرمان عصر ما» در جامعه معاصر کشور پرو رخ می‌دهد، فلیسیتو یاناکه، مالک شرکت ترابری ناریوالا یک روز صبح که مثل همیشه آماده رفتن به شرکت است، پشت در خانه اش پاکت نامه ای پیدا می کند که شبیه احضاریه یا برگه جریمه است. نویسنده ناشناسی در این نامه مشکوک او را از خطرهای زیادی که شرکت موفقی مانند ناریوالا را تهدید می‌کند آگاه کرده و پیشنهاد داده است که حاضر است در ازای پرداخت ماهیانه مبلغ ۵۰۰ دلار از مایملک و خانواده او محافظت کند. پای نامه هم مهری عجیب و عنکبوتی‌شکل خورده است. یاناکه فکر می‌کند کسی قصد شوخی با او را دارد غافل از این که نامه خبر از دردسرهای بزرگی می‌دهد. یوسا در این اثر علاوه بر داستان یاناکه، روایت موازی دیگری هم درباره یک پسر که با رابطه مرموزش با مردی عجیب خود را دچار درسر کرده است، دارد. این دو روایت در پایان به هم می‌رسند اما هریک از سویه اجتماعی خاصی برخوردارند. مضمون عمده رمان‌های یوسا جدال بر سر قدرت و اعمال این قدرت در آمریکای لاتین است. قهر و خشونت مردانی که سودای سالاری را در سر دارند . یوسا در این رمان بیش از همیشه در صدد ساده‌گویی و واقع‌نمایی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
شیوا
۱۳۹۸/۱۲/۱۱

یوسا همیشه فوق العاده است... همیشه. این کتابش هم مثل کارهای دیگرش عالیه.

mahsa
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

به نظر من عالی بود... زندگی بدون کتاب نشدنیه مخصوصا این روزا... بخونید خالی از لطف نیست...🙂 فقط بین آثار یوسا جای‌ ِ مقاله‌ی چرا ادبیات؟ خیلی خیلی خالیه... کاش طاقچه این کتاب رو هم اضافه کنه...

Behrooz
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

کتابی بسیار جذاب و خواندنی توصیه میکنم

nasim
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

فوق العاده بود

pooya0068
۱۴۰۰/۰۸/۱۳

کتاب زیبایی بود ولی کشش زندگی سگی رو نداشت.ولی شخصیت پردازی ها عالی بود

یونا
۱۳۹۹/۱۲/۲۰

سال‌های سگی‌اش را بیشتر دوست داشتم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
چرا به دنبال علاقه و استعدادتان نرفتید؟» دون ریگوبرتو سر تکان داد و پیش از پاسخ دادن به فکر فرو رفت. در آخر زیرلب گفت: «چون آدم ترسویی هستم پسرم. چون به خودم ایمان نداشتم.
Morteza Rahmani
آدم گاه در کتابخانه‌ها زیادی از دنیای روزمره و مردم عادی دور می‌شود.
Morteza Rahmani
یک‌روز اعتقادم را از دست دادم و هرگز بازنیافتم. گمان می‌کنم با شروع به تعقل و تفکر، آن را از دست دادم. حفظ ایمان با تفکر میانه‌ای ندارد
Morteza Rahmani
«هرگز نگذار کسی بهت زور بگوید، پسرم.»
Morteza Rahmani
«همهٔ این‌ها را پشت‌سر گذاشتم و سعی می‌کنم فراموششان کنم. نمی‌خواهم زندگی‌ام را تلخ و زهرآلود کنم.
Morteza Rahmani
روابطی که هرگز بیش از یک شب دوام نداشت. هم‌آغوشی با گرترودیس همیشه یک نیاز جسمی و راهی برای کاهش اضطراب بود
Morteza Rahmani
«چی شده ریگوبرتو؟ مردی که تنهایی بخندد حتما به کارهای بدش فکر می‌کند.»
Morteza Rahmani
به نظرش می‌آمد گرترودیس طی سال‌ها به بخشی از مبل و اثاث خانه تبدیل شده بود و دیگر یک آدم زنده نبود. روزها می‌گذشت و به هم فقط صبح بخیر و شب بخیر می‌گفتند و کلامی میانشان ردوبدل نمی‌شد.
Morteza Rahmani
آنچه گفتم شاید خوشایند نبود، ولی آیا دروغ گفتم یا مبالغه کردم، گروهبان لیتوما؟ شاید ظالمانه بود، اما حقیقت محض بود.
Morteza Rahmani
«می‌خواهم آخرین سال‌هایم را خوش و آسوده بگذرانم، و امیدوارم با سلامتی. همراه همسرم از زندگی لذت ببرم. دیر، بهتر از هرگز است ریگوبرتو. تو بهتر از هر کسی می‌دانی که تا حالا فقط برای کارم زندگی می‌کردم.»
Morteza Rahmani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۲۱۱-۴
تعداد صفحات۴۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۲۱۱-۴