با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پسری که از دخترها فراری بود

دانلود و خرید کتاب پسری که از دخترها فراری بود

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پسری که از دخترها فراری بود  نوشته  کورت ونه‌گات  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پسری که از دخترها فراری بود

«پسری که از دخترها فراری بود» مجموعه داستان‌های کوتاه کورت ونه‌گات است که منتقد ادبی و دوست قدیمی او، پروفسور پیتر رید از گروه انگلیسی دانشگاه مینه‌سوتا آنها را جمع‌آوری کرده‌است. بخشی از داستان «دیلماج فلک‌زده» را می‌خوانید: یکی از روزهای سال ۱۹۴۴، در بین جهنم خط مقدم جبهه با تعجب متوجه شدم مترجم یا به عبارتی دیلماج یک گردان شده بودم و قرار است در خانه‌ی یک شهردار بلژیکی در میان آتش‌بار خط زیگفرید ساکن شوم. تا آن زمان به فکرم هم نرسیده بود که می‌توانم نقش دیلماج را به عهده بگیرم. زمانی برای احراز این مقام با صلاحیت تعیین شدم که در انتظار انتقال از فرانسه به خط مقدم جبهه بودم. در دوران دانشجویی، بند اول دی لوره لای اثر هاینریش هاینه را طوطی‌وار از یکی از هم‌اتاقی‌های دانشکده یاد گرفته بودم و به طور اتفاقی هنگامی که در گوش‌رس فرمانده‌ی گردان کار می‌کردم، آن سطرها را پشتِ سر هم دکلمه می‌کردم. سرهنگ (کارآگاه هتل، اهل موبایل) از افسر معاونش (خشکبارفروش، اهل ناکسویل) سؤال کرد این شعر به چه زبانی ست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مهدی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱

آثار کورت ونه گات به‌خصوص سلاح خانه شماره 5 توصیه می کنم قلم شیرین و صادقانه ای دارد. من از خواندن آثارش لذت بردم به شما دوستان توصیه می کنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
اصول مقدماتی نویسندگی خلاق: ۱- جوری وقت آدمی کاملاً غریبه را بگیرید که او احساس نکند زمانش از دست رفته است. ۲- به خواننده حداقل شخصیتی را معرفی کنید تا بتواند با او هم‌ذات پنداری کند. ۳- هر شخصیت داستانی باید چیزی بخواهد حتی اگر آن چیز یک لیوان آب باشد. ۴- هر جمله‌ای باید یکی از دو کار زیر را بکند: آشکار کردن شخصیت یا جلو بردن قصه. ۵- تا جایی که ممکن است نزدیک به پایان آغاز کنید. ۶- دیگر آزار باشید. هر قدر هم که شخصیت‌های اصلی شما خوب و معصوم باشند باید کاری کنید که سختی‌های وحشتناکی را تجربه کند- تا خواننده متوجه شود چند مرده حلاج هستند. ۷- جوری بنویسید که فقط یک نفر راضی شود. اگر پنجره‌ای را باز کنید و به تمام دنیا عشق بورزید، داستان شما ممکن است سرما بخورد. ۸- همه‌ی اطلاعات را در کم‌ترین زمان به خواننده‌ی خود نشان دهید. بهتر است خواننده درک کاملی از وقایع، کجایی و چرایی ماجرا داشته باشد تا خودش بتواند داستان را به پایان برساند حتی اگر شده سوسک‌ها چند صفحه‌ی آخر را بخورند.
رئوف
درست است قبل از تلویزیون رادیو داشتیم ولی رادیو نمی‌تواند زیاد توجه فرد را جلب کند و نمی‌تواند تأثیری بر احساسات ما داشته باشد مگر در زمان جنگ. رادیو نمی‌تواند ما را مجبور به بدون حرکت نشستن کند و بر خلاف اثر چاپی و فیلم سینمایی و لامپ تصویر، رادیو فکری برای چشمان بی‌قرار ما نمی‌کند. گوش کنید: بعد از جنگ جهانی دوم و هنگام برگشتن به وطن، جوانی بیست و دو ساله با درجه‌ی پرافتخار گروهبانی بودم و قصد نداشتم داستان‌نویس شوم. با عشق دوران کودکیم، جین مری هاکس که او هم اهل ایندیانا پولیس بود که الان در بهشت است ازدواج کردم. بعد از آن به دانشکده‌ی انسان‌شناسی دانشگاه شیکاگو در مقطع کارشناسی ارشد وارد شدم هرچند باز هدفم این نبود که انسان‌شناس شوم. فقط دلم می‌خواست درباره‌ی انسان‌ها بیشتر بدانم و قصد داشتم روزنامه‌نگار شوم!
توایلایت اسپارکل

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۳۴۹-۰۵-۱‬‬
تعداد صفحات۳۵۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۳۴۹-۰۵-۱‬‬