با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
منم ملاله

دانلود کتاب منم ملاله

۴٫۴ از ۵۵ نظر
۴٫۴ از ۵۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب منم ملاله

«بیایید کتاب‌ها و قلم‌هایمان را برداریم. این‌ها قدرتمندترین سلاح‌های ما هستند. یک کودک، یک معلم، یک کتاب و یک قلم می‌تواند دنیا را تغییر دهد.»

«منم ملاله» نوشته ملاله یوسفزی(-۱۹۹۷) است. این کتاب داستان واقعی دختری است که از حق تحصیل زنان دفاع کرد و طالبان او را به گلوله بست. ملاله یوسف‌زی، که به هنگام چاپ کتابش ۱۵ سال داشت، کم‌سن‌ترین فرد در طول تاریخ است که موفق به کسب نوبل ادبیات شده است.

ملاله یوسف‌زی، دختر نوجوان پاکستانی‌ای است که در شهر سوات زندگی می‌کند. او در سال ۲۰۰۹ آغاز به وبلاگ‌نویسی می‌کند و شرایط زندگی در شهری که تحت تسلط طالبان است را در قالب نوشته‌های وبلاگی‌اش مطرح می‌کند. دو سال بعد هویتش افشا می‌شود و از آن به بعد، به صورت علنی برای حق تحصیل زنان در شهرش مبارزه می‌کرد. این مبارزه علنی دشواری‌هایی را برای این نوجوان به همراه می‌آورد اما ملاله و دوستانش دست از مطالبه خود برنمی‌دارند...

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

بعد از سخنرانی، پیام‌های پشتیبانی زیادی را از سرتاسر جهان دریافت کردم، ولی کشور خودم غالباً در سکوت بود، بجز اینکه در تویتر و فیس‌بوک برادران و خواهران پاکستانی خود را می‌دیدم که علیه من سخن می‌گویند. آن‌ها مرا متهم می‌کردند به "نوجوانی که تشنه‌ی شهرت است. " یک نفر گفت: "تصویر کشورت را فراموش کن، مدرسه را فراموش کن، او نهایتاً چیزی را که به دنبالش بود به‌دست آورد، یک زندگی مرفه در خارج. "

اهمیتی نمی‌دهم. من می‌دانم مردم این حرف‌ها را می‌زنند زیرا درکشور ما رهبران و سیاستمدارانی را دیده‌اند که قول‌هایی را می‌دهند و هرگز سر قولشان نمی‌مانند، در عوض همه چیز در پاکستان هر روز بدتر می‌شود. حملات تروریستی بی پایان تمام ملت را شوکه کرده است. مردم اعتماد خود را به همدیگر از دست داده‌اند ولی دوست دارم همه بدانند برای خودم نیاز به حمایت ندارم، من حمایتی می‌خواهم که برای آرمانم، صلح و آموزش باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۸)
Fatemeh Pakseresht
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

پیشنهاد میکنم بخونید، پر مفهوم و جالب بود. شخصیت ملاله قابل تحسینه که برای حقش جنگید! ولی چرا ما با پسر ها فرق داریم؟؟؟ من که اصلا برای کسانی که برای دختران و زنان ارزش قائل نیستند ارزش قائل نیستم.

- بیشتر
یاور قائم
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

زنان قهرمان در کنار مردان دلاور تاریخ را چه زیبا رقم می زنند

فئودور میخائیلوویچ داستایفسکی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

متاسفانه کتاب یه ویراستاری حسابی میخواد. همین کتاب با ترجمه هانیه چوپانی توی طاقچه موجوده و میتونین بدون زجر کشیدن بخونینش.

Hessam Shahbazi
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

کتاب جالبی بود توصیه میکنم که حتما خانواده ن تنها دخترا بخونن تا درک کنن که جنسیت چه دختر چه پسر هردو بااموزش بهترینن با حمایت والدین و درک خانواده از بچه میتونن بدرخشن نمونه کوچک اون ملاله بود

کاربر ۹۴۸۷۶۸
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

خیلی برایم جذاب بود .ملاله خانم موفق باشی. امیدوارم ریشه ظلم توسط حضرت مهدی از جهان برداشته بشه. وهمچنین امیدوارم مردم عزیزم قدر امنیت را زیرسایه نایب برحق ایشان بدانند.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۹۲۴-۷‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۳۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۹۲۴-۷‬‬