بادبادک‌باز

دانلود و خرید بادبادک‌باز

۴٫۷ از ۱۶۸ نظر
۴٫۷ از ۱۶۸ نظر

برای خرید و دانلود   بادبادک‌باز  نوشته  خالد حسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

نظرات کاربران

🅳︎.🅼︎🅰︎🅻︎🅵︎🅾︎🆈︎
بنازم داستان پردازی و قلم نویسنده رو... من با این کتاب زندگی کردم ⁦(。♡‿♡。)⁩
mohsen
بادبادک باز،کتابی که تا همیشه تو ذهنتون خواهند موند، سرگذشت دردناک و تراژدیک پسری از افغانستان که با ناراحتی هاش گریه میکنید و برای خوشحالی هاش ذوق میکنید، کشش داستان شما رو رها نمیکنه و تمام شخصیت ها تو ذهنتون جون میگیرن، پرداخت جزییات و تصویرسازی عالیه! بعد از خوندن این رمان درک بهتری از تاریخ و فرهنگ مردم افغانستان پیدا میکنید. شخصا درک بهتری از جنایت های طالبان در افغانستان پیدا کردم و بسیار متاسف شدم. ازون معدود کتاب هایی هست که میشه گفت باهاش زندگی کردم.
masi.jalili
این کتاب واقعاعالیه، نظر منو هم ب مردم افغانستان عوض کرد و تحت تاثیر قرار داد منو
Dentist
قبل از خوندن این کتاب جبهه گیری های ذهنی بد و ناخواسته ای نسبت به مردم افغان داشتم و برای مدت خیلی زیادی رغبت نمیکردم این کتابو شروع کنم. ولی کتاب به قدری جذاب بود که دو کتاب بعدی خالد حسینی رو هم با ولع تمام بلعیدم! این کتاب عالیه. حقیقت زندگی مردمی که سالهاست کشورشون درگیر جنگه و رنگ آرامش رو ندیدن. آمیخته ای از ترس و وحشت و عذاب وجدان که تصویرای بی رحمی از زندگی رو به تصویر میکشه: جنگ، تجاوز، سنگسار و ... و مردمی که دارن تاوان قدرت طلبی دیگران رو پس میدن. این کتاب واقعا دیدگاهمو نسبت به مردم افغان تغییر داد و اون حس نژادپرستی مسخره رو از بین برد. آدمایی که استعدادای فوق العاده ای دارن و قطعا جنگ و ویرانی کشورشون انتخاب خودشون نبوده!
بلال محمودی
مردم افغان نه، مردم افغانستان؛ چون افغان هویت قومی است نه ملی. ممنون!
عشق کتاب
منم دقیقا مثل شما متحول شدم
الهام رحیمی
منم همینطور دیدگاهم خیلی تغییر کرد. عالی بود. من نسخه صوتی رو گوش دادم.
Nino
نسخه ی چاپی این کتاب رو وقتی نوجوون بودم خوندم،یادمه برای «حسن و افغانستان» خیلی گریه کردم ...😔متن جذاب،داستان عالی و ترجمه بسیار خوب بود.
kazem
فوق العاده بود و اینکه چقدر احساسات درگیر خودش میکنه
S
خالد حسینی در این کتاب،عواطف و احساسات خواننده را هدف قرار داده بود. جدای از اینکه جاهایی از داستان اغراق آمیز بود و بعضی اوقات توصیفات بیش از حد اماکن، اشیا و افراد، خسته کننده می شد ولی باید اعتراف کرد که نمی شد این داستان را نیمه کاره رها کرد زیرا نویسنده بخوبی توانسته بود از ابتدا تا انتها، خواننده را قلاب و وادار به همزادپنداری با شخصیت ها کند. داستان در مورد دو نوجوان افغان است که یکی برای آن دیگری فداکاریهای بیش از حد انتظار انجام می دهد! و همیشه پله ای برای صعود نفر دوم می شده و فرد دوم بعد از سالها سکوت و بی تفاوتی در بزرگسالی تصمیم می گیرد تا با سفر به زادگاهش و جستجو برای گمشده ای کمی از عذاب وجدانش بکاهد. یکی دیگر از مزیت های این کتاب ترجمه عالی و روان آن بود.
|•N•|
خالد حسینی خبر نگار نبود🤔
هدیه
در دل داستان گم شدم!چهره ی شخصیتها تمام وقت در ذهنم مجسم میشوند... نگاهم نسبت به مردم افغان تغییر کرد و اما یک نکته: خدایا هیچ ملتی ویرانی مملکتشو نبینه
MAEDEHSALEHI
این کتاب عالیه ترجمه خوبی هم داره و خانم گنجی تونستن حس کلمات رو به خوبی منتقل کنن البته من فقط همین یه ترجمه‌رو خوندم و خداروشکر راضی بودم با خوندن این داستان با تموم سلول های بدنم مظلومیت و سختی های مردم افغان عزیز رو حس کردم و بارها با لحظات غمگینش اشک ریختم😔
کاربر ۲۰۰۳۲۹۱
رمان داستان درد و رنج و اوضاع نابسامان مردمی بود که چه خوشمان بیاید یا نیاید روزگاری جزئی از کشور و فرهنگ ما بوده اند. جالبه که در کتاب از شاعران و کشور ایران با احترام یاد میشه اما در نقطه مقابل این موضوع، متاسفانه هنوز هم مردم افغان در بین اغلب ایرانیان احترامی ندارند. یه مشکلی که این کتاب داشت از نظر من این بود که تهش مثل فیلم هندی تموم شد. اصرار نویسنده بر به تصویر کشیدن تمام وقایع دردناک افغانستان امیر رو روبروی آصف قرار داد تا بتونه سنگدلی طالبان رو کاملا به تصویر بکشه، اما از طرفی میخواست داستان رو خوب تموم کنه چون همونجوری که در صفحات پایانی کتابش هم اشاره کرده بود "در افغانستان پایان داستان(فیلم) تنها چیز مهم بود" و برای پایان خوش ناچار بود قصه رو به سمتی ببره که توجیهی جز معجزه نمیشد واسش داشت. مثلا قسمتی که امیر با این همه جراحت و فاصله ش تا بیمارستان به طرز معجزه آسایی نجات پیدا میکنه و همین طور مسائلی که مربوط به اتفاقات غم انگیز سهراب بود... اما خوشبختانه داستان اونقدر گیرا بود که پایان ضعیفش در من حس بدی ایجاد نکرد و از خوندنش پشیمون نشدم و آنچه جذابیت داستان رو برام بیشتر می کرد قلم ساده و روان و اطلاعات خوبی بود که از افغانستان در اختیار خواننده قرار میداد.
Shiva.ef71
فوق العاده...بسیار زیبا وگیرا بود این کتاب.اولین کتابی که از خالد خوندم و باعث شد سراغ باقی آثارش برم و از تک تک لحظاتی که باهاش وقتم رو گذروندم لذت ببرم. جوری شما رو با حسن و امیر دو کودک افغان همراه میکنه که شما حس میکنید دوباره به ایام کودکی تون برگشتید و به طرز عجیبی از افغانستان روایت میکنه بطوریکه شما مستندی از افغانستان قدیم تماشا میکنید با ذکر جزییاتی که خسته نمیشید... پسرک لب شکری داستان و "هزار بار جانم به فدایت"گفتنهاش به شدت تاثر برانگیزه👌
صفحه قبل۱۲...۱۱صفحه بعد