با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی سر و ته یک کرباس اثر محمدعلی جمالزاده

دانلود و خرید کتاب صوتی سر و ته یک کرباس

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سر و ته یک کرباس  نوشته  محمدعلی جمالزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سر و ته یک کرباس

کتاب صوتی سر و ته یک کرباس نوشته محمدعلی جمالزاده است. این کتاب بخشی از خاطرات نویسنده است که با زبانی جذاب نوشته شده است و با صدای میلاد فتوحی منتشر شده است.

درباره کتاب سر و ته یک کرباس

بسیاری از منتقدان جمالزاده را پدر داستان کوتاه زبان فارسی و آغازگر سبک واقع‌گرایی در ادبیات فارسی می‌دانند. این کتاب که بخشی از خاطرات نویسنده است دو قسمت دارد. ابتدا جمالزاده از کودکی‌اش در زادگاهش اصفهان و خاطراتی که از این شهر دارد داستان‌هایی روایت می‌کند در قسمت دوم هم به ماجرای دیدن یک دوست را می‌گوید، دوستی قدیمی که سرگذشت آشنایی‌اش با یک شیخ را تعریف می‌کند بیشتر داستان به بخش دوم مربوط است.

خواندن کتاب سر و ته یک کرباس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره محمدعلی جمالزاده

سیدمحمدعلی جمالزاده رشتیانی، نویسنده، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ادبی معاصر در ۲۳ دی ۱۲۷۰ در اصفهان متولد شد. پدر محمدعلی، یک واعظ و روحانی بود و او را در نوجوانی برای تحصیل به بیروت فرستاد. در همین دوران، انقلاب مشروطه رخ داد و تحولات اجتماعی و سیاسی همراه با آن زندگی جمالزاده را نیز تحت تاثیر قرار داد. در حالی‌که جمالزاده جوان در بیروت با ابراهیم پورداود و مهدی ملک‌زاده (فرزند ملک‌المتلکین، از شهیدان مشروطیت)، هم‌دوره و هم‌درس بود، پدرش به دست عوامل دولتی دستگیر و کشته شد.

محمدعلی جمالزاده، برای ادامه تحصیل به سوئیس رفت و مدتی بعد با آغاز جنگ جهانی اول، به دعوت گروهی از ایرانیانی که در برلین انجمنی برای مقابله با نفوذ روس و انگلیس در ایران، تشکیل داده بودند به این شهر رفت و تا سال ۱۹۳۰ در آلمان ماند.

جمالزاده در همین زمان مدتی با مجله کاوه همکاری کرد و پس از تعطیلی مجله کاوه به خدمت سفارت ایران در آمد و سرپرستی دانشجویان ایرانی به او واگذار شد. حدود هشت سال در این جایگاه بود. سپس از سال ۱۹۳۱ به دفتر بین‌المللی کار وابسته به جامعه ملل پیوست و در سال ۱۹۵۶ بازنشسته شد. جمالزاده سپس به ژنو مهاجرت کرد و تا پایان عمر در این شهر بود.

محمدعلی جمالزاده هرچند از عمر طولانی ۱۰۶ ساله خود، تنها چیزی در حدود سیزده سال را در ایران سپری کرد، همواره به ایران می‌اندیشید و درباره زبان فارسی و فرهنگ ایرانی می‌نوشت و پژوهش می‌کرد.

جمالزاده را در کنار صادق هدایت و بزرگ علوی از پایه‌گذاران داستان‌نویسی معاصر و مدرن فارسی می‌دانند و داستان کوتاه «فارسی شکر است» از او به عنوان نخستین داستان کوتاه فارسی به سبک غربی شناخته می‌شود.

جمالزاده در ۱۷ آبان ۱۳۷۶ در یک خانه سالمندان در ژنو سوئیس درگذشت و در همین شهر به خاک سپرده شد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۴ ساعت و ۳۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۹۸٫۷ مگابایت
زمان۱۴ ساعت و ۳۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۹۸٫۷ مگابایت