با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب و آنگاه خدا عشق را آفرید اثر چارلز بوکفسکی

دانلود و خرید کتاب و آنگاه خدا عشق را آفرید

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب و آنگاه خدا عشق را آفرید  نوشته  چارلز بوکفسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب و آنگاه خدا عشق را آفرید

کتاب و آنگاه خدا عشق را آفرید، اثر چارلز بوکفسکی با ترجمه محمدصادق رئیسی، جلد ششم از مجموعه شعرهای جهان است. در این کتاب اشعاری را از نویسنده معروف و تاثیرگذار معاصر جهان می‌خوانیم که خالق آثاری چون عامه‌پسند و ساندویچ ژامبون است. 

کتاب و آنگاه خدا عشق را آفرید مجموعه اشعاری است که از چارلز بوکوفسکی به جا مانده است. او به دلیل اینکه در خانواده‌ای آمریکایی آلمانی بزرگ شده بود، از ساحت دو فرهنگی برخوردار است و دو جهان فکری متفاوت را می‌توان در آثار او دید. علاوه بر این، اشعار و آثار او شکل و فرم روایت و داستانی دارند. 

کتاب و آنگاه خدا عشق را آفرید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

تمام علاقه‌مندان به شعر جهان از خواندن کتاب و آنگاه خدا عشق را آفرید لذت می‌برند. 

درباره چارلز بوکوفسکی

هاینریش چارلز بوکوفسکی، در سال ۱۹۲۰ در شهر آندرناخ آلمان در خانواده هِنری کارل بوکوفسکی به دنیا آمد. او شاعر و داستان‌نویس آمریکایی آلمانی بود که امروزه به عنوان یکی از نویسندگان تأثیرگذارِ معاصر شناخته می‌شود و سبکش را تقلید می‌کنند. خانواده او بعد از فروپاشی اقتصادِ آلمان در پی جنگ جهانی اول، در سال ۱۹۲۳ به بالتیمور رفتند و بعد از پس‌انداز پول، خانواده به حومه لس‌آنجلس مهاجرت کردند، جایی که خانواده پدری بوکوفسکی زندگی می‌کردند.

در زبان آمریکایی، والدین بوکوفسکی او را به اسم «هِنری» صدا می‌زدند. در دوران کودکی بوکوفسکی، پدرش اغلب بیکار بود، و به عقیده بوکوفسکی بد دهن و بد رفتار بود. او بعد از فارغ‌التحصیل شدن از دبیرستانِ لس‌آنجلس، بوکوفسکی دو سال در دانشگاهِ شهر لس‌آنجلس بود و دوره‌های هنر، روزنامه‌نگاری و ادبیات را در آنجا گذراند. در ۲۳ سالگی، داستانِ کوتاه «عواقب یک یادداشت بلندِ مردود» بوکوفسکی در مجله داستان چاپ شد. دو سال بعد، داستان کوتاه «۲۰ تشکر از کاسلدان» منتشر شد. او مدتی را را به انجام کارهای موقتی و با حقوق کم پرداخت و بعد از مدتی با ناشری به نام Black Sparrow Press قرارداد بست.

او یکبار ازدواج کرد و دو سال بعد جدا شد. بعد از مدتی با فرانس اسمیت رابطه برقرار کرد اما هرگز ازدواج نکرد. حاصل این رابطه دختری به نام مارینا لوییس بوکوفسکی است.

بعد از قراردادی که با جان مارتین، صاحب انتشارات بسته بود، توانست کارش را رها کند و به نوشتن تمام وقت بپردازد. مدتی بعد در ۱۹۷۶، بوکوفسکی لیندا لی بِیلی را ملاقات کرد که صاحب یک رستوران بود. دو سال بعد، آن دو از شرق هالیوود، جایی که بوکوفسکی بیش از همه در آنجا زندگی کرد، به بندر «سن پدرو» و جنوب شهر لس‌آنجلس رفتند. بوکوفسکی و بِیلی در سال ۱۹۸۵ ازدواج کردند. لیندا لی بِیلی همان کسی است که در رمان‌های زنان و هالیوود، با نام سارا ایفای نقش می‌کند.

چارلز بوکوفسکی ۹ مارس ۱۹۹۴ در سن پدروی کالیفرنیا در سن ۷۳ سالگی، اندکی بعد از تمام کردن آخرین رمانش، به دلیل بیماری سرطان خون درگذشت. 

بخشی از کتاب و آنگاه خدا عشق را آفرید

مارش سربازان بدون تفنگ

گورها خالی‌اند

طاووس‌ها در باران می‌پرند

در زیرزمین صدای خنده مارش مردان بزرگ می‌آید

غذای کافی و اجارهٔ کافی و

زمان کافی

زمان ما بزرگ نمی‌شود

من پیر نخواهم شد

گدایان الماس‌ها بر انگشتان خود دارند

هیتلر با یک یهودی دست می‌دهد

بوی آسمان گوشت سرخ شده

من پرده‌یی سوخته‌ام

من آبی روان‌ام

ماری هستم، لبهٔ لیوانی که شکسته

من خون‌ام

من این حلزون آتشین‌ام

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
لینا نورمحمدی
۱۴۰۰/۰۴/۰۳

بخشید می تونید داستان نگاه خدارو برامون بزاری و رایگان باشه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
همیشه عده‌یی هستند که از حقیقت در خشم‌اند حتا اگر ادعا کنند باورش دارند.
pejman

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۷۱۸-۲۵-۴
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۷۱۸-۲۵-۴