با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نیلوفر و مرداب

دانلود و خرید کتاب نیلوفر و مرداب

هنر دگرگون کردن رنج‌ها

۴٫۳ از ۲۹ نظر
۴٫۳ از ۲۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نیلوفر و مرداب  نوشته  تیچ نات هان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نیلوفر و مرداب

کتاب نیلوفر و مرداب نوشته تیچ نات هان است که با ترجمه علی امیرآبادی منتشر شده است. این کتاب هدفش ایجاد شادی و آزادی جمعی در وجود انسان‌ها است.

درباره کتاب نیلوفر و مرداب

نویسنده کتاب نیلوفر و مرداب، تیچ نات هان، راهب بودایی و مبارز صلح‌طلب ویتنامی است. در توصیف او همین بس که مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش حقوق مدنی سیاه‌پوستان آمریکا، چنان تحت تأثیر افکارش قرار گرفت که او را شایسته دریافت جایزه صلح نوبل سال ۱۹۶۷ دانست. آموزه‌های او در این کتاب به‌طور همزمان سویه‌هایی فردی، اجتماعی و سیاسی دارد و درعین‌حال قابل تعمیم به تمام انسان‌ها، فارغ از تنوع تیپ شخصیتی، سن، محیط، ژنتیک، ارزش‌های عقیدتی و اخلاقی‌شان است.

ما همه می‌خواهیم شاد باشیم و کتاب‌ها و معلم‌های بسیاری در دنیا هستند که می‌کوشند به مردم کمک کنند تا شادتر باشند. بااین‌همه، ما همچنان در حال رنج‌کشیدنیم. این کتاب کمک می‌کند تا همه شادی را پیدا کنند.

خواندن کتاب نیلوفر و مرداب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال آزادی و شادی هستند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب نیلوفر و مرداب

رنج و شادی از هم جدا نیستند.

هنگامی که رنج می‌کشیم ناخودآگاه تمایل داریم که فکر کنیم در آن لحظه فقط رنج وجود دارد و شادی متعلق به زمان و مکان دیگری است. افراد بیشتر اوقات می‌پرسند: «چرا باید رنج بکشم؟» همان‌قدر که تصور «سمت چپ» بدون «سمت راست» اشتباه است، تصور زندگی خالی از هرگونه رنج نیز اشتباه است. و همچنین تصور زندگی بدون هرگونه شادی. کاملاً بی‌معناست اگر «سمت چپ» به «سمت راست» بگوید: «تو باید از اینجا بروی! دیگر تو را نمی‌خواهم!» چون اگر «سمت راست» نباشد، «سمت چپ» هم در کار نخواهد بود. [به تعبیری، راست و چپ در کنار هم معنا می‌یابند و به همین ترتیب،] هرجا که رنج نباشد شادی هم وجود ندارد، و برعکس.

اگر‌ یاد بگیریم حضور رنج و شادی را در کنار هم ببینیم و ماهرانه از آنها بهره ببریم، آنگاه بیش از پیش در مسیر لذت از زندگی گام برمی‌داریم. هر روز، در این مسیر، کمی جلوتر می‌رویم و به‌تدریج درک می‌کنیم که رنج و شادی از هم جدا نیستند.

اگر به اندازهٔ کافی لباس گرم نپوشیده باشید، هوای سرد می‌تواند آزاردهنده باشد. اما هنگامی که بیش از حد گرم شده باشید یا هنگامی که با لباس کافی قدم می‌زنید، احساس فرح‌بخش هوای سرد می‌تواند سرچشمـهٔ لذت و سرزندگی باشد. رنج یک منبع خارجی و عینی ایجاد درد و فشار روحی نیست. ممکن است چیزهایی مانند موسیقی با صدای بلند یا چراغ‌های پُرنور که باعث رنج شما می‌شود موجب لذت دیگران باشد. [و در مقابل،] چیزهایی هستند که موجب لذت شما می‌شوند اما دیگران را به ستوه می‌آورند. بارانی که برنامهٔ شما را برای گردش خراب می‌کند برای آن کشاورزی که مزرعه‌اش خشک شده، نعمت و مزیت است.

شاد‌بودن همین الان، همین امروز، هم ممکن است اما شادی نمی‌تواند بدون رنج باشد. برخی افراد فکر می‌کنند که برای شاد‌بودن باید از تمام رنج‌ها دوری کنند و به همین دلیل دائماً هوشیار و نگرانند که مبادا با رنجی مواجه شوند. آنها با این نگرانی، آزادی و خودانگیختگی و لذتشان را از بین می‌برند. این شیوهٔ درستی نیست. اگر بتوانید دردهایتان را شناسایی کنید و بپذیرید و از مواجه‌شدن با آنها فرار نکنید، درمی‌یابید که هرجا درد باشد، به‌طور هم‌زمان، لذت هم هست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
anjel
۱۳۹۹/۰۸/۰۲

آقااااااا😭من عاشق این کتاب شدم ،شاید چون توی بهترین موقعیت خوندمش تایمی که روزهای سختی داشتم عالیه عالی حتما بخونین

Ali
۱۳۹۹/۰۹/۱۰

این کتابی است که پس از خواندن خواهید گفت: ای کاش چند سال زودتر آن را خوانده بودم.

نیلوفر
۱۳۹۹/۱۲/۲۰

تو نیلوفرشدی من اشک مهتاب عالی و خوش خوان و کلی حال خوب کن

الهه
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

کتابی لذت‌بخش و تاثیرگذار. «هر روز زندگی یک موهبت است. هر لحظه از آن یک جشن کوچک است؛ نشستن‌مان، برخاستنمان، نفس کشیدنمان و گام برداشتنمان اگر با ذهن‌آگاهی همراه باشد باعث لذت و شادمانی است. ذهن‌آگاهی یعنی زیست در همین‌جا

- بیشتر
kordelia
۱۴۰۰/۰۳/۰۴

کتاب خوبی در باب اینکه رنج در زندگی اجتناب ناپذیره اما میشه جور دیگه‌ای رنج کشید و آروم رنج رو با شادی جایگزین کرد...حرف‌های تازه ای داشت که برام جالب بود؛ اینکه رنجی که ما میکشیم فقط متعلق به ما

- بیشتر
کاربر ۲۶۵۷۴۹۷
۱۳۹۹/۱۲/۲۴

خیلی کتاب خوبیه و حتما تو زندگی به دردتون میخوره چون همه ما به نوعی رنج هایی داریم

Ali Rastegar
۱۴۰۰/۰۱/۱۴

50% درصد از تفکرات من در مورد چگونه زیستن بر اثر مطالعه این کتاب دگرگون گردید! دوستانی که به دنبال راهی برای شاد و صالح زیستن هستند، حتما و قطعا این کتاب را مطالعه کنند.

shbi
۱۴۰۰/۰۴/۰۱

موضوع کتاب که روشنه.‌چطوری باید با رنجامون کنار بیایم.یه جاش نوشته بود:اونایی که شما رو عذاب میدن از عمد خودشونم دارن رنج میکشن و قربای رنج های خودشونن! جالب بود برام! قسمت های اخر کتاب اگر تمرین هایی که گفته

- بیشتر
MasihReyhani
۱۴۰۰/۰۲/۱۲

مطالعه‌ی این کتاب شیرین و جذاب رو به همه توصیه می‌کنم. قطعا بعد از مطالعه‌ی کتاب حس خوشایندی رو تجربه خواهید کرد... 😊

brightstar
۱۴۰۰/۰۴/۲۸

این تیپ نوشته ها از سبک کتاب های انرژی جذب و نقاشی آرزوها رو کشیدن و منتظر موفقیت شدن و تصور اینکه رنجی در دنیا نیست بهتره. اما نمی دونم ذهن آگاهی که در کتاب بیان شده و استفاده از

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۶۳۳۹-۱
تعداد صفحات۱۳۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۶۳۳۹-۱