با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باهوش‎تر، سریع‎تر، بهتر

دانلود و خرید کتاب باهوش‎تر، سریع‎تر، بهتر

رمز و رازهایی بهره‌وری در زندگی و کسب و کار

۴٫۴ از ۸ نظر
۴٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باهوش‎تر، سریع‎تر، بهتر  نوشته  چارلز داهیگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب باهوش‎تر، سریع‎تر، بهتر

کتاب باهوش‌تر، سریعتر، بهتر، از چارلز داهیگ (دوهیگ)، رمز و رازهایی بهره‌وری در زندگی و کسب و کار  ارائه می‌دهد. داهیگ در این اثر درباره قدرت دگرگون کننده بهره‌وری حقیقی با شما صحبت می‌کند.

درباره کتاب باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر

آیا برای شما اتفاق افتاده که برای آغاز یک پروژه جدید، احساس هیجان می‌کنید ولی شور و اشتیاقِ انجامِ پروژه، با گذشت زمان از بین رفته باشد؟ انتخاب‌های شما می‌توانند انگیزه‌تان برای بهره‌مندی از پروژه، تیم و خودتان را حفظ کرده، یا حتی افزایش دهند. وقتی فردی کنترل بیشتری بر یک پروژه دارد، انگیزه بیشتری پیدا می‌کند. وقتی افراد تصمیم به انتخاب بیشتری می‌گیرند، اشتیاق بیشتری پیدا کرده و احساس مسئولیت و کنترلِ آن کمک می‌کند تا از پس مشکلات خود را بربیایند.

نویسندهٔ این کتاب، چارلز داهیگ از دانشکدهٔ کسب‌وکار هاروارد مدرک ام‌بی‌ای خود را گرفته و برندهٔ جایزهٔ پولیتزر در روزنامه‌نگاری است که شاید نثر زیبای این اثر به استعداد روزنامه‌نگاری‌اش برمی‌گردد. به گفتهٔ خودش این کتاب نتیجهٔ پژوهش‌هایش در زمینهٔ سازوکار بهره‌وری و نیز حاصل تلاشش برای فهمیدن دلیل بهره‌وری بالاتر برخی افراد و شرکت‌ها نسبت به بقیه است. برای نوشتن این کتاب تحقیقات و مصاحبه‌های زیادی انجام داده است و در این مصاحبه‌ها به رهیافت‌های عملی زیادی رسیده است.

 او در این کتاب سعی دارد به شما بفهماند اگر بتوانید انگیزهٔ بیشتری پیدا کنید، تمرکز بهتری داشته باشید، بهتر هدف تعیین کنید و تصمیم‌های بهتری بگیرید، می‌توان گفت بیشتر مسیری را که به بهره‌وری بیشتر ختم می‌شود، طی کرده‌اید. برای هر یک از این گزینه‌ها فصلی در این کتاب اختصاص داده است.

داهیگ همچنین در کتاب باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر به شما آموزش می‌دهد چگونه اهداف خود را بسط دهید و از رویاهای خود نترسید، افراد دارایِ اهداف بلندتر و بزرگتر، از دیگران خلاق‌تر هستند و با پیش‎بینی حواس‌پرتی‌های احتمالی، می‌توانید بر اهداف خود متمرکز باقی بمانید.

خواندن کتاب باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به کتاب‌های حوزه موفقیت علاقه دارید، خواندن این اثر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 بخشی از کتاب باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر

از یک ساعت پیش از شروع نمایش، مخاطبین پشت در صف می‌بندند. آن‌ها کارگردانان، انیماتورها، تدوینگران و نویسندگان هستند. همه از کارکنان دیزنی هستند و مشتاق‌اند نسخهٔ اولیهٔ فیلمی را که همه دربارهٔ آن صحبت می‌کنند، تماشا کنند.

در صندلی‌هایشان می‌نشینند و نور چراغ‌ها کم می‌شود. دو خواهر روی پرده ظاهر می‌شوند؛ پشت سرشان منظره‌ای از یخ است. آنا، شخصیت کم‌سال‌تر، خیلی زود خودش را به‌عنوان شخصیت رئیس‌مآب و مضطرب تثبیت می‌کند. حواسش فقط به مراسم ازدواجش با شاهزاده هانس خوش‌تیپ است که به زودی برگزار می‌شود و او نیز ملکه می‌شود. السا، خواهر بزرگ‌ترش، حسود و بدطینت و نفرین‌شده است. به هر چه دست می‌زند تبدیل به یخ می‌شود. چون این قدرت را دارد، تاج را به او ندادند و حالا او از دست خانواده‌اش می‌گریزد و به کاخی یخی که در بالای کوهستان است می‌رود. کینه‌اش رو به فزونی است. می‌خواهد انتقام بگیرد.

با نزدیک‌تر شدن روز ازدواج آنا، السا همراه با یک مرد برفی بدعنق به نام اولاف نقشه می‌کشند تا السا تاج را از آن خود کند. آن دو می‌کوشند آنا را بدزدند ولی شاهزاده هانس که فکی مربعی و صورتی زیبا دارد و خوش‌تیپ است نقشهٔ آن‌ها را نقش بر آب می‌کند. السا، خشمگین و کلافه، به ارتشی از هیولاهای برفی دستور می‌دهد تا به شهر حمله و آن را نابود کنند. مردم متجاوزین را پس می‌رانند ولی وقتی گرد و غبار درگیری فرو می‌نشیند، آسیب‌های وارده مشخص می‌شود: السای بدطینت قسمتی از قلب خواهرش شاهدخت آنا را منجمد کرده و شاهزاده هانس مفقود شده است.

نیمهٔ دوم فیلم به آنا می‌پردازد که در جست‌وجوی شاهزاده‌اش است و امید دارد بوسهٔ شاهزاده، قلب آسیب‌دیده‌اش را درمان کند. هم‌زمان،‌ السا آماده می‌شود تا دوباره حمله کند و این بار با مخلوقات بدجنس برفی مثل سیل بر سر شهر فرود می‌آید. ولی هیولاها خیلی زود از کنترل او خارج می‌شوند و همه از جمله خود السا را تهدید می‌کنند. آنا و السا می‌فهمند یگانه راه نجات‌شان این است که نیروهایشان را با هم متحد کنند. با همکاری همدیگر، آن موجودات را شکست می‌دهند و خواهران یاد می‌گیرند که همکاری بهتر از تقلای جداگانه است. با هم آشتی می‌کنند. قلب آنا بهبود می‌یابد. صلح بازمی‌گردد. همه چیز به خیر و خوشی تمام می‌شود.

اسم فیلم سرمای خفته است و هجده ماه دیگر روی پردهٔ سینماها می‌رود.

اغلب وقتی نمایش فیلمی در دیزنی پایان می‌گیرد، همه دست می‌زنند و اغلب فریاد شادی سر می‌دهند. اغلب در اتاق نمایش شرکت دیزنی جعبه دستمال کاغذی راحت پیدا می‌شود زیرا گریهٔ زیاد نشانهٔ موفق بودن فیلم است.

این بار هیچ کس نمی‌گرید. هیچ‌کسی فریاد شادی سر نمی‌دهد. کسی دست به دستمال کاغذی‌ها نمی‌زند. همه موقع خروج خیلی ساکت‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
محمد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰

توصیفات این کتاب، مثل کتاب عادت ها، خیلی جذابه قشنگ معلومه ژورنالیست هست توصیفش از هواپیمای ایرباس واقعن ،تکان دهنده (شاکینگ )بود، به علاوه نوشتن در مورد مدل های ذهنی، برام جالب بود و اینکه در مورد کار تون و‌اتفاقاتی که ممکنه رخ بدن،قصه

- بیشتر
آیناز ر
۱۴۰۰/۰۴/۰۲

خلاصه ای که طاقچه از کتاب گذاشته بیشتر شبیه داستان میاد تا موفقیت خودیاری

کاربر ۲۲۰۲۶۰۵
۱۳۹۹/۰۹/۰۳

سلام هزینه پیک تا اسلامشهر چقدر است ببینم ایا میصرفه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۳)
کسانی که می‌توانند به خودشان انگیزه بدهند بیشتر از همتایان‌شان درآمد کسب می‌کنند، بیشتر شادند و از خانواده، شغل و زندگی‌شان رضایت بیشتری دارند.
M.Taha
برای اینکه خودانگیزشی را راحت‌تر به خودمان بیاموزیم باید یاد بگیریم انتخاب‌هایمان نه تنها نشانهٔ کنترل‌مان بر اوضاع‌اند بلکه تأییدی بر ارزش‌ها و اهداف‌مان هستند.
کاربر ۲۳۴۶۷۰۹
این واقعیت «اصل حذف رقیب» گفته می‌شود. اگر محیط دچار آشفتگی نشود، قوی‌ترین گونه‌ها همه جا را اشغال می‌کنند و بقیه نمی‌توانند رقابت کنند. به همین ترتیب، اگر آشفتگی‌های بزرگ و فراوان رخ بدهند، فقط قوی‌ترین گونه‌ها می‌توانند از نو رشد کنند. ولی اگر آشفتگی‌های متوسط رخ دهد، آنگاه گونه‌های فراوانی شکوفا می‌شوند و ظرفیت خلاق طبیعت محقق می‌شود.
Anahid
ماکون می‌گوید: «حالا که گوگل و اینترنت و این همه اطلاعات هست، می‌تونین در عرض چند ثانیه دربارهٔ تقریباً همه چیز داده جمع‌آوری کنین. اما آوندال جنوبی نشون می‌ده که بین پیدا کردن پاسخ و فهم معنای اون تفاوت هست».
Anahid
آدم‌هایی هستند که در ظاهر بهره‌وری بالایی دارند و رزومه‌شان تحسین‌برانگیز است ولی کم‌کم می‌فهمید بزرگ‌ترین استعدادشان بازاریابی خودشان است. و کسانی هم مثل گاوانده هستند که به نظر می‌رسد روشی کاملاً متفاوت برای انجام کارها دارند. مقالاتش هوشمندانه و جذاب بودند، از هر نظر جراحی بااستعداد به حساب می‌آمد، به بیمارانش تعهد داشت و پدری دلسوز بود. همیشه در تلویزیون ظاهری آرام و متفکر داشت.
Anahid
عصب‌شناسانی که عملکرد انگیزه در مغز انسان را مطالعه می‌کنند بیشتر و بیشتر متقاعد شده‌اند که دلیل از دست رفتن انگیزه افرادی مثل رابرت این نیست که ظرفیت خودانگیزشی را از دست داده‌اند. بلکه بی اشتیاقی آن‌ها ناشی از اختلال عملکرد عاطفی است.
کاربر ۲۱۴۴۷۳۴
نویسنده نمی‌خواد تدافعی یا مغرور به نظر برسه، زیرا دیگران هم پیشنهادهای خودشون رو دارن و شغل نویسنده اینه که ایده‌های بقیه رو یکپارچه کنه. ولی کارگردان کنترل امور رو در دست داره. بنابراین وقتی کارگردان شدم، احساس کردم باید با دقت بیشتری به حرف‌های دیگران گوش بدم زیرا حالا دیگه شغل من اینه.
Anahid
تمرکز اصلی کلاس آقای ادواردز بر روی یک سیستم تصمیم‌گیری بود که به «فرآیند طراحی مهندسی» معروف است و دانش‌آموزان را وادار می‌کند دوراهی‌های دشوارشان را بشناسند، داده‌ها را جمع‌آوری کنند، برای یافتن راه‌حل‌ها طوفان ذهنی برگزار کنند، رویکردهای مختلف را با هم مقایسه کنند و آزمایش‌های مکرر انجام دهند
Anahid
بر اساس این تحقیق، موفق‌ترین تفنگداران کسانی هستند که، «مرکز کنترل درونی» نیرومندی دارند، یعنی باور به اینکه می‌توانند از طریق انتخاب‌هایشان بر سرنوشت خود اثر بگذارند.
کاربر ۲۱۴۴۷۳۴
آنی به من گفت: «بخش مهمی از پوکر شانسه. درست مثل زندگی. آدم نمی‌دونه کارش به کجا می‌کشه. وقتی در سال دوم خودم رو در بیمارستان بستری کردم، اصلاً نمی‌تونستم حدس بزنم که آخرش یه پوکرباز حرفه‌ای می‌شم. ولی آدم باید با این حقیقت کنار بیاد که معلوم نیست زندگی دقیقاً چه بازی‌هایی سرمون دربیاره. این طوری بود که تونستم بر اضطرابم غلبه کنم. یگانه کاری که می‌تونیم بکنیم اینه که گرفتن بهترین تصمیم رو یاد بگیریم و به اون اعتماد کنیم. در درازمدت، احتمالات به نفع ما خواهند بود».
Anahid

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۵۰۴۴-۱
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۵۰۴۴-۱