با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نیایش دریا اثر خالد حسینی

دانلود و خرید کتاب نیایش دریا

۳٫۸ از ۵ نظر
۳٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نیایش دریا  نوشته  خالد حسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نیایش دریا

نیایش دریا تازه‌ترین اثر خالد حسینی، نویسنده افغانستانی رمان معروف بادبادک‌باز است. این اثر الهام گرفته از داستان آیلان کردی، پسر بچه‌ی سه‌ساله‌ی سوری است که در سپتامبر ۲۰۱۵ در تلاش برای رسیدن به امنیت در اروپا، در دریای مدیترانه غرق شد.

زمانی که جسم بی‌جان آیلان کردی در ساحل ترکیه پیدا شد، تصاویر دلخراش آن واکنش‌های جهانی را برانگیخت و این کودک را به نمادی تراژیک از بحران سوریه تبدیل کرد. از زمان مرگ این کودک خردسال، حداقل ۸۵۰۰ نفر دیگر در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند.

درباره کتاب نیایش دریا

مهاجری سوری که با همسر و کودکش در حال فرار از جنگ و مصیبت به سوی اروپاست، خانواده‌اش را با قایق از سوریه خارج کرده است و در واگویه‌های خود مدام دعا می‌کند که آب‌های وسیع دریا، فرزندش را ایمن نگه دارد.

این کتاب مصور همزمان با نسخه انگلیسی آن به سه زبان فارسی، پشتو و ازبکی منتشر شده است. خالد حسینی عواید حاصل از فروش جهانی اثر را به آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد اهدا کرده است.

خواندن کتاب نیایش دریا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به آثار خالد حسینی و دوست‌داران ادبیات داستانی را به خواندن این اثر تاثیرگذار و شاعرانه دعوت می‌کنیم.

بخش کوتاهی از کتاب نیایش دریا

ای کاش آنقدر کوچک نبودی.

محال بود خانهٔ روستایی،

دوده‌های دیوارهای سنگی‌اش،

نهری که من و عموهایت هزاران سد بچه‌گانه در آن ساخته بودیم را از خاطر ببری.

مروان ای کاش حمص را

همان‌گونه که من به خاطر دارم، به یاد داشتی.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
آرام
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

کوتاه بود خیلی کوتاه در عین حال بسیار هم عمیق ... به عمق یک اقیانوس ... از خوندنش غافل نشین, کاش می‌شد از تصاویر زیباش هم بریده گذاشت ... هر کدام برای خودشان داستانی و حرفی داشتند ♥

Sevda
۱۴۰۰/۰۸/۲۱

داستان خیلی کوتاهی الهام گرفته از مهاجرانی که برای فرار از جنگ ومصیبت ورسیدن به امنیت اروپا توی دریا غرق میشن.

Par.ya
۱۳۹۹/۰۷/۰۳

کوتاه با تصاویر زیبا ولی عمیق ... تو چند خط ویران شدن دنیای هزاران نفر رو بیان میکنه. به این فکر میکنم که وقتی من در کمال آرامش زیر یه سقف نشستم مردم دیگه تو جغرافیای دیگه دارن چه مصیبت

- بیشتر
کاربر ۲۳۴۱۱۹۳
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

این همون دعای دریاست فقط اسمش نیایش دریاست😡😡

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
نیایش دریا الهام گرفته از داستان آلان کردی، پسر بچهٔ سه سالهٔ سوری و پناهنده‌ای بود که در سپتامبر ۲۰۱۵ در تلاش برای رسیدن به امنیت در اروپا، در دریای مدیترانه غرق شد. در طی یک سال بعد از مرگ آلان ۴۱۷۶ نفر دیگر در تلاشی مشابه جان باخته یا مفقود شدند. این کتاب تقدیم به هزاران پناهنده‌ای‌است که برای فرار از جنگ و مرگ در دریا غرق شدند.
مادربزرگ علی💝
دعا کنم که پروردگار کشتی را به درستی هدایت کند، زمانی‌که خشکی‌ها از نظر پنهان می‌شوند و ما همچون بال مگس در میان موج‌های خیزان بالا و پایین و این‌سو و آن‌سو می‌شویم و به راحتی در کام آن کشیده می‌شویم.
📖
"آه، اما عزیز دلم اگر می‌دیدند. حتی نیمی از آنچه تو دیده بودی. اگر می‌دیدند. حتماً حرف‌های پر مهرتری به زبان می‌آوردند."
"یک رهگذر"

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۲۹-۶۹-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۲۹-۶۹-۹