با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نسل چهارم بازاریابی

دانلود و خرید کتاب نسل چهارم بازاریابی

حرکت از بازاریابی سنتی به دیجیتال

۴٫۲ از ۱۷ نظر
۴٫۲ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نسل چهارم بازاریابی  نوشته  فیلیپ  کاتلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نسل چهارم بازاریابی

فیلیپ کاتلر به همراه ایوان ستیاوان و هرماوان کارتاجایا در کتاب نسل چهارم بازاریابی درباره حرکت از بازاریابی سنتی به دیجیتال صحبت می‌کنند. فیلیپ کاتلر، از استادان بنام علم بازاریابی، همواره کوشیده است تا پارادایم‌های اساسی در حوزهٔ بازاریابی را بیان کند و کتاب‌های بسیاری دراین‌باره نوشته است.

امروز مشتریان به جای اعتماد به تبلیغات به نظرات همتایان خود در شبکه‌های اجتماعی درباره محصولات اعتماد می‌کنند، و به نوعی صدای مشتری رساتر از قبل شده است و میزان نفوذ آن در دیگران و قدرت تأثیر آن بر شرکت‌ها بیش از گذشته شده است. فروشندگان و صاحبان برندهای معروف در بازار امروزه باید دغدغه نشان دادن شخصیت واقعی برندشان را بیش از مورد پسند وامشتری واقع شدن داشته باشند . آنها باید به علایق و حیطه اجتماعی مشتریانشان توجه کنند و بیاموزند که چگونه صادقانه و متناسب با نیاز مشتری و شرایط عمل کنند. در حقیقت آنها باید بازاریابی نسل چهارم را که همان بازاریابی دیجیتال است بیاموزند.

درباره کتاب نسل چهارم بازاریابی

در نسل چهارم بازاریابی، به مسائلی مانند تولید محتوا و بازاریابی محتوا، بازاریابی همه‌کاناله، و مدیریت ارتباط با مشتری اجتماعی پرداخته می‌شود. کتاب نسل چهارم بازاریابی، علاوه بر کمک به خواننده برای درک اهمیت تغییر بازارهای امروزی و ضرورت تحول بازاریابی سنتی به بازاریابی دیجیتال، پارادوکس و الزاماتی را بیان می‌دارد که چشم مخاطب را به روی روند پیش رو باز می‌کند و درنهایت، با ارائهٔ نمونه‌هایی، چگونگی اجرای این پارادایم نوین را آموزش می‌دهد.

خواندن کتاب نسل چهارم بازاریابی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

تمامی صاحبان کسب وکارهای کوچک و بزرگ، صاحبان برندها و فعالان در حوزه بازاریابی را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم.

بخشی از کتاب نسل چهارم بازاریابی

شرکت‌ها باید بدانند که تعداد بالای نقاط تماس با مشتری و حجم بالای پیام‌ها ضرورتاً تأثیرگذاری را افزایش نمی‌دهند. شرکت‌ها نیاز دارند تا در میان انبوه شرکت‌ها برجسته شوند و با مشتریان فقط در تعداد کمی از نقاط تماس حساس متصل شوند. درواقع، فقط یک لحظه شادمانی و دل‌خوشی غیرمنتظره از برند همهٔ آن چیزی است که برای تبدیل مشتری از مشتری ساده به مدافع برند نیاز است. برای توانایی انجام دادن چنین کاری، شرکت‌ها باید نقشهٔ مسیر خرید مشتری را طراحی کنند و نقاط تماس مشتری را در سراسر مسیر بفهمند و در چند نقطهٔ تماس انتخابی دخالت کنند. آنان باید تلاش‌های خود -یعنی شدت بخشیدن ارتباطات، تقویت حضور کانال و بهبود واسط مشتری- را بر بهبود نقاط تماس حساس و نیز ارائهٔ تمایزی قدرتمند متمرکز کنند.

به‌علاوه، شرکت‌ها باید از قدرت اتصال و دفاع مشتری استفاده کنند. امروزه، گفت‌وگوی فردبه‌فرد در میان مشتریان مؤثرترین شکل رسانه است. باتوجه‌به این عدم اعتماد، ممکن است شرکت‌ها دیگر نتوانند به مشتریان هدف دسترسی مستقیم داشته باشند. چون امروزه مشتریان به همتایان خود بیش از هر زمان دیگری اعتماد می‌کنند، بهترین منبع برای تأثیرگذاری در مشتریانْ ارتشی از مشتریانی است که به مدافع تبدیل شده‌اند. بنابراین، هدف نهاییْ خرسند کردن مشتریان و تبدیل آنان به مدافعانی وفادار است.
نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
کاربر ۸۷۰۹۱۶
۱۳۹۹/۰۱/۰۸

کتاب برای کسایی مناسب هست که تو حوزه بازاریابی مطالعات قبلی داشتن. مطالبش کاملا علمی و معتبره و اصلا مثل کتاب های عامیانه بازاریابی نیست. به شدت دنبال همچین کتابایی هستم. اگر کتابای کاتلرو خوندین اینو هم حتما باید بخونین.

- بیشتر
Iman Miri
۱۳۹۹/۰۱/۰۸

کتاب خوبی است که البته ماهیت آموزشی کمرنگی دارد، لذا برای آموختن بازاریابی نمیتواند موثر باشد، اما با برخورداری از دانش بازاریابی دید بسیار خوبی به خواننده می‌دهد.

سجاد رحمانی
۱۴۰۰/۰۱/۱۴

من با توجه به شرایط خودم که با اصول داده‌کاوی و یادگیری ماشین آشنا بودم و همچنین با اصول شبکه‌های مجازی آشنا بودم اصلا مفید نبود برام. صادقانه تنها مزیتش واسم این بود که کتاب شخص مهمی مثل فیلیپ کاتلر

- بیشتر
Mriq Sezar
۱۳۹۹/۱۱/۱۹

مطالب ارائه شده در این کتاب دید نوینی از رویکردها و راهبردهای بازاریابی در اثر دیجیتال مطرح کرده که میتونه جرقه های ذهنی ای رو برای افرادی که تا حدودی با بازاریابی آشنا هستند ایجاد کنه . موارد مطرح تا

- بیشتر
کاربر ۲۵۴۶۰۳۴
۱۴۰۰/۰۲/۲۳

محتوای خیلی خوب ولی ترجمه ضعیفه، روان نیست، احتمالا مترجم با اصطلاحات کسب و کار آشنایی کافی نداشته.

مرتضی رنجبر
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

اگر کسی این کتاب رو بفهمه میتونه روی جهان تاثیر داشته باشد

amin dalir
۱۳۹۹/۰۶/۱۶

یه معرفی بنیادین از مارکتینگ در عصر دیجیتال. بعد از خوندن کتاب شعور بازاریابی و فروش و برندینگ یه پله که نه بلکه چند پله میره بالا. کاتلر عزیز خداوند خیر و برکت بهت بده🙂

حسین
۱۴۰۰/۰۱/۲۵

قطعا این کتاب مورد علاقه من نیست به دلیل اینکه شخصیت اجتماعی محور ندارم و در روابط اجتماعی ضعیف هستم ولی قطعا و حتما از مباحث مهم در کسب و کار و بازاریابی هست و باید آن را با دقت خواند مخصوصا

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
امروز، رسانه‌های اجتماعی بیش از شبکه‌های تلویزیونی بیننده دارد و مشتریان به‌جای اعتماد به تبلیغات برندها، با همتایان خود در بستر رسانه‌های اجتماعی به تبادل اطلاعات و گفت‌وگو می‌پردازند و به یکدیگر بیش از تولیدکنندگان اعتماد دارند. امروز، صدای مشتری رساتر از قبل شده و میزان نفوذ آن در دیگران و قدرت تأثیر آن بر شرکت‌ها بیش از گذشته شده است
Maziar Nazemi
رابطهٔ بین برندها و مشتریان دیگر نباید عمودی باشد، بلکه به‌جای آن باید افقی باشد. مشتریان باید به‌چشم دوستان و همکاران برند نگریسته شوند. برند باید شخصیت واقعی و حقیقی خود را آشکار سازد و دربارهٔ ارزش واقعی‌اش صادق و راست‌گو باشد. فقط دراین‌صورت برند می‌تواند قابل‌اطمینان و درستکار دیده شود.
صبا بانو:)
امروزه، ما در جهان کاملاً جدیدی زندگی می‌کنیم. آن ساختار قدرتی که ما پیش‌ازاین می‌شناختیم هم‌اکنون با تغییرات ناگهانی و شدیدی روبه‌روست. اینترنت، که اتصال و شفافیت را برای زندگی ما به ارمغان آورده است، عامل اصلی این جابه‌جایی قدرت است. ما شاهد اینیم که چگونه قدرت‌های انحصارطلب تسلیم نیروی غیرانحصارطلبی می‌شوند.
جواد محمدی
جابه‌جایی قدرتْ افراد را نیز تحت تأثیر قرار داده است. امروزه، قدرت در اختیار افراد نیست، بلکه در اختیار گروه‌های اجتماعی قرار گرفته است. دیکتاتورها را مردم و با رهبرانی ناشناخته سرنگون کردند. سرمایه‌داران وال‌استریت با جنبش اعتراضی اشغال وال‌استریت دچار آشفتگی شده‌اند. برای فرد برتر سال ۲۰۱۴ مجلهٔ تایم، به‌جای باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، یا نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، مبارزان با بیماری ابولا برگزیده شدند.
جواد محمدی
advocacy: به صحبت یا نوشتن در حمایت از برند یا محصولی و پخش تبلیغات شفاهی مثبت به دیگر افراد در فضای آنلاین گفته می‌شود
Afshin khosoosi
استانداردهای قدیمی تمدن -استانداردهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی- درحال از میان رفتن‌اند و مجموعه‌ای از استانداردهای اجتماعی افقی‌تر و غیرانحصارطلبانه‌تر جایگزین آنها می‌شوند و نشان می‌دهد که چگونه رهبران کشورهای ابرقدرت غربی مجبور شدند تا خودمحوری خویش را کنار بگذارند و با دیگران همکاری کنند.
جواد محمدی
در جهانی که نیروهای اجتماعی، غیرانحصارطلب و افقی درحال سبقت گرفتن از نیروهای فردی، عمودی و انحصاری‌اند، جوامع مشتریان قدرتمندتر از هر زمان دیگری شده‌اند. هم‌اکنون صدای آنان رساتر شده است. دیگر از شرکت‌ها و برندهای بزرگ هراسی ندارند. آنان دوست دارند تا داستان‌های خوب و بد دربارهٔ برندها را با دیگران به اشتراک بگذارند. گفت‌وگوهای اتفاقی دربارهٔ برندها دارای اعتبار بسیار بالاتری از کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند است. حلقه‌های اجتماعی به منابع اصلی تأثیرگذاری تبدیل شده‌اند و از ارتباطات بیرونی بازاریابی و حتی ترجیحات فردی برتری یافته‌اند. مشتریان تمایل دارند تا در هنگام تصمیم‌گیری دربارهٔ انتخاب برندها از راهنمایی افراد مشابه خود استفاده کنند. گویی مشتریان با استفاده از حلقه‌های اجتماعی، با ایجاد حصاری امن در برابر ادعاهای دروغین برندها و حقه‌های کمپینی آنان، از خود دفاع می‌کنند.
جواد محمدی
کسب‌وکارها نیز خود به سمت‌وسویی غیرانحصاری درحال حرکت‌اند. تکنولوژی با اتوماسیون و مینیاتورسازی هزینهٔ محصولات را کاهش می‌دهد و به شرکت‌ها این فرصت را می‌دهد تا به بازارهای نوظهور نیز عرضهٔ خدمت کنند. نوآوری‌های بازارساز در تمام بخش‌های کسب‌وکار توانسته‌اند محصولات ارزان‌تر و ساده‌تری را برای مردم فقیر، که در گذشته به آنان «بازار قابل‌حذف» گفته می‌شد، به ارمغان بیاورند. محصولات و خدماتی که در گذشته انحصاری بودند هم‌اکنون در بازارهای بزرگ در سراسر جهان در دسترس قرار دارند.
جواد محمدی
دیوار میان کشورها درحال محو شدن است. هم‌گرایی و یکپارچگی بین دو یا چند صنعت درحال تبدیل شدن به روند است. صنایع می‌توانند برای رسیدن به یک مشتری یا باهم رقابت کنند یا هم‌افزایی و همکاری کنند. در بیشتر موارد، آنها هم‌افزایی را انتخاب می‌کنند. بسیاری از مراکز درمانی با بسترهای گردشگری یکپارچه شده‌اند.
جواد محمدی
غیرانحصارطلبی به معنای شبیه یکدیگر بودن نیست، بلکه به معنای زندگی در کنار یکدیگر به‌صورت هماهنگ باوجود همهٔ تفاوت‌هاست
جواد محمدی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۷۷-۵۱-۳
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۷۷-۵۱-۳