با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فقط یک داستان

دانلود و خرید کتاب فقط یک داستان

۳٫۹ از ۱۶ نظر
۳٫۹ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فقط یک داستان  نوشته  جولیان بارنز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فقط یک داستان

«ترجیح می‌دهید نصیبتان عشقِ بیشتر و رنجِ بیشتر باشد یا عشق کمتر و رنج کمتر؟ به نظرم، درنهایت، تنها سؤال واقعی همین است.» این جمله‌ای است که جولین بارنز، نویسنده چیره‌دست انگلیسی در ابتدای «فقط یک داستان» می‌گوید.جمله‌ای که همان ابتدا تلنگری بر ذهن خواننده می‌زند و او را در برابر واقعیتی کمتر اندیشیده شده قرار می‌دهد. پیامدهای آغازین عشق، همیشگی است اما پُل جوان نوزده‌ساله این را نمی‌داند. داو در نوزده‌سالگی عاشق زنی چهل و چند ساله به اسم سوزان شده که در کلوپ تنیس با او آشنا شده است و به این می‌بالد که رابطۀ عاشقانه‌اش با سوزان با سنت‌های رایج اجتماعی در تضاد است. هرچه پل بزرگتر می‌شود، تاثیرات این عشق نامتعارف در زندگی‌اش بیشتر می‌شود و این ماجرا در سنین کهنسالی برایش به شکل خاطراتی خوشایند یا ناخوشایند مرور می‌شوند. «فقط یک داستان» با لطافت و خِردی که در آن موج می‌زند، رمانی است از یکی از بزرگترین توصیف‌کنندگان قلب بشر. داستانی که کسی غیر از جولین بارنز نمی‌تواند آن را به این ظرافت و زیبایی تعریف کند. بارنز در این کتاب می‌خواهد بگوید هرکسی فقط یک داستان عاشقانه در زندگی‌اش دارد که می‌تواند آن را بارها و بارها بدون خستگی تعریف کند. ممکن است این داستان به شکست بیانجامد، ممکن است از اول اشتباه باشد، ممکن است هیچ‌گاه نمود واقعی پیدا نکند و فقط در ذهن آدم باشد اما به هر حال این تنها داستانی است که رویدادهای بعدی زندگی را رقم می‌زند و تا سال‌های درازی زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. جولین بارنز عاشق ادبیات فرانسه، بسیار هوشمند، باریک‌بین و نکته‌سنج و نویسندۀ ۱۳ رمان است؛ از جمله رمان «درک یک پایان» که در سال ۲۰۱۱ برندۀ جایزۀ ‌بوکر شد. در سال ۲۰۱۷ نیز جمهوری فرانسه به او نشان شوالیۀ هنر و ادب را اعطا کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Sharareh Haghgooei
۱۳۹۹/۰۷/۱۶

داستان اگر چه موضوعی معمول نبود ولی پیچیدگی هم نداشت.اما شخصیتها و مسایل بسیار عمیق و با جزییات تصویر شده بودند.کتابی بود که سخت جلو می‌رفت اما در لابه لای سطر های آن مطالبی بسیار دقیق و عمیق نقش بسته

- بیشتر
نسیم رحیمی
۱۳۹۹/۰۵/۰۳

داستان جالبی داشت و از اینکه نویسنده احساساتش رو واقعی بیان میکنه خوشم اومد

hou.hou
۱۳۹۹/۰۷/۰۲

مشخصاً این فقط یک داستان نیست و خیلی بیشتر از یک داستانه. از دستش ندید... به‌هیچ‌وجه.

کتاب ناب
۱۴۰۰/۰۴/۰۹

قلم نویسنده خیلی خاصه اینکه تمام افکار و جزئیات جالب رو مینویسه، البته بعضی جاها زیاد توضیح میداد ولی در کل دوس داشتم داستانشو یه چیز دیگه اینکه فک کنم نویسنده علاقه خاصی داره به این قضیه عشق پسر دانشجو به

- بیشتر
جواد
۱۴۰۰/۰۶/۰۹

کتاب چندان جذابی برام نبود در حد متوسط بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
ترجیح می‌دهید نصیبتان عشقِ بیشتر و رنجِ بیشتر باشد یا عشق کمتر و رنج کمتر؟ به نظرم، درنهایت، تنها سؤال واقعی همین است.
matbuat
کیست که تعیینِ شدتِ عشقش دستِ خودش باشد؟ اگر دستِ خودش باشد، احساسش دیگر عشق نیست.
_SOMEONE_
حوادث بی‌شماری هست که آن‌ها را به داستان‌های بی‌شمار تبدیل می‌کنیم. اما فقط یکی از آنها مهم است، درنهایت فقط یک داستان هست که ارزش روایت دارد.
Shirin Rassam
درک این که عشق، حتی پرسوزوگدازترین و صادقانه‌ترین عشق، حتی با شروع درست، ممکن است دلمه ببندد و به ترکیبی از خشم و ترحم بدل شود.
Mo0onet
ارتباط خوب بهتر از ارتباط بد است. ارتباط بد بهتر از ارتباط نداشتن است، البته در بعضی موارد ارتباط نداشتن از ارتباط بد بهتر است. ارتباط با خود بهتر از ارتباط نداشتن است، جز مواردی که ارتباط نداشتن از ارتباط با خود بهتر باشد. ارتباط مغمومانه همیشه به‌مراتب بدتر از ارتباط خوب، ارتباط بد، ارتباط با خود و ارتباط نداشتن است. ارتباط مغمومانه غمگنانه‌ترین نوع ارتباط است.
Mo0onet
خوشبخت‌ترین مردم روی زمین دانمارکی‌ها هستند. نه به‌دلیل دل خجسته‌شان، بلکه به واسطهٔ محدودیت دامنهٔ امیدهای بیان‌شده‌شان. آن‌ها به‌جای آن که دنبال رسیدن به ستاره‌ها و ماه‌ها باشند، به فکر رسیدن به تیر چراغ‌برق بعدی بودند، و با رسیدن به آن واقعآ دلشان شاد می‌شد و ازاین‌رو، خوشبخت‌تر بودند.
Mo0onet
شگفتا که وقتی جوانید، هیچ دِینی به آینده ندارید. اما پیر که می‌شوید، به گذشته مدیون می‌شوید. به چیزی مدیون می‌شوید که دیگر به‌هیچ‌وجه توان تغییردادنش را ندارید.
کتاب ناب
حافظه همه‌چیز را برحسب خواسته‌های کسی که گذشته را به‌یاد می‌آورد مرتب و غربال می‌کند
Mo0onet
زندگی یک بُرش مقطعی‌ست، حافظه شکافی‌ست از روی رگه، و حافظه این خط برش را تا به انتها درمی‌نوردد.
Mo0onet
ترجیح می‌دهید نصیبتان عشقِ بیشتر و رنجِ بیشتر باشد یا عشق کمتر و رنج کمتر؟ به نظرم، درنهایت، تنها سؤال واقعی همین است.
MhmD

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۰۷۰-۶
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۰۷۰-۶