با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اعتراف

دانلود و خرید کتاب اعتراف

۴٫۲ از ۷۱ نظر
۴٫۲ از ۷۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اعتراف  نوشته  لئو تولستوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اعتراف

«اعتراف»، نوشته لئو تولستوی(۱۹۱۰- ۱۸۲۸)، نویسنده برجسته روس است.

«اعتراف» شرح تجربه شخصی تولستوی در مواجهه با پرسش «معنای زندگی» است و مسیری که برای پاسخ دادن به آن طی می‌کند.

پرسش از معنای زندگی تقریبا همیشه پس ذهن اغلب ما هست ولی تلاش می‌کنیم آن را نادیده بگیریم. اما گاهی حادثه‌ای، از دست دادنی یا رنجی، وقفه‌ای در زندگی روزمره‌مان می‌اندازد. چیزی که همیشه کار می‌کرد از کار می‌افتد؛ کسی که همیشه با یک تماس در دسترس‌مان بود، برای همیشه می رود، می‌میرد؛ یا حادثه‌ای مسیر زندگی‌مان را عوض می‌کند و سرشت اتفاقی و ناپایدار زندگی را به یادمان می آورد.

گاهی اوقات هم پرسش از معنای زندگی ذره ذره، خودش را از دل تجربه‌های روزمره بیرون می‌کشد و دقیقاً وقتی که همه چیز رو به راه است و در اوج موفقیت هستی، وقتی که اصلا انتظارش را نداری با تلخی و گزندگی، همه وجودت را فرا می‌گیرد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«پنج سالی بود که رفته رفته چیز عجیبی برایم اتفاق می‌افتاد: نخست دقایقی سردرگم می‌شدم و زندگی‌ام متوقف می‌شد، انگار نمی‌دانستم چگونه باید زندگی کنم و چه باید بکنم.

خودم را گم می‌کردم و درمانده می‌شدم. ولی این حالت می‌گذشت و زندگی را به شیوهٔ پیشین ادامه می‌دادم. سپس این دقایق سردرگمی بیشتر و بیشتر شد و درست به همان شکل.

این توقف‌های زندگی همیشه به شکل پرسش‌های یکسانی بروز می‌یافت: برای چه؟ خب، بعد چه؟ ... پرسش من، همان پرسشی که مرا در پنجاه سالگی به خودکشی سوق می‌داد، پرسش بسیار ساده‌ای بود که در وجود هر انسانی نهفته است. پرسشی که زندگی بدون آن ممکن نیست، همانطور که من در عمل داشتم این را تجربه می‌کردم.

پرسش این بود: حاصل کل زندگی من چه خواهد بود؟ یا به بیانی دیگر: آیا در زندگی من معنایی هست که با مرگی که به طور حتم در انتظار من است از میان نرود؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۶)
Mohammad Rahimi
۱۳۹۹/۰۷/۲۳

لئو تالستوی نویسنده شهیر روسی، وقتی که به اوج شهرت و ثروت می‌رسه دچار یاس فلسفی میشه و از خودش می‌پرسه "که چی؟". شروع می‌کنه به مطالعه جهانبینی‌های متفاوت و در این کتاب این سرگشتگی‌ها و تحقیقاتش رو با ما در

- بیشتر
🌵🍁 cactus
۱۳۹۹/۱۲/۲۶

اعتراف اثر تولستوی: شما تغییرات اعتقادی تولستوی رو مطالعه می کنید. در نوجوانی از دین زده میشه. در بزرگسالی، ثروت، شهرت، خانواده، قدرت و ظاهرا خوشبختی رو به دست میاره، اما سوالی برای ایشون پیش میاد:«که چی؟!» فکر می کنه زندگیش بیهوده است

- بیشتر
بهزاد
۱۳۹۶/۰۵/۰۲

فوق العاده اس. این زندگی نامه خودنوشت از دو جنبه مهمه: 1. اگر قصد خوندن آثار داستانی تولستوی به خصوص آناکارنینا و جنگ و صلح رو دارید، کمک زیادی به درک مضامین اونا میکنه. 2. اگر قصد خوندن آثار تولستوی رو ندارید هم

- بیشتر
ali
۱۳۹۶/۱۰/۰۱

ایکاش می‌تونستم بگم کتاب خوبی برای من بود در ابتدا جالب به نظر می‌رسید و همه اش به این فکر بودم که آیا حرفی برای گفتن هم دارد که داشت ولی برای من کارگر نیفتاد با آقای تولستوی یک سفر

- بیشتر
ali bashardoost
۱۳۹۸/۰۲/۱۷

واقعا لذت بردم. کتابی بود برای اثبات لزوم دین در زندگی اونم با قلم شیوای نویسنده حاذق روس تولستوی بزرگ. توصیه میکنم حتما کتابو مطالعه کنین به خصوص برای اون دسته از افراد که مثل خودم به بحران معنوی در

- بیشتر
Raskolnikov
۱۳۹۹/۰۶/۲۷

من این کتاب یک بار ترجمه جناب گلکار و صوتی راوی رضا عمرانی خوندم هر دو بار لذت بردم هر چند ترجمه نسخه صوتی جالب نبود ولی لازمه خواندن این کتاب. 🔥

sonya
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

دوگانگی نویسنده رو کاملا درک میکنم. این کتابو دوست داشتم چون حرف دلم رو میزد.

neda
۱۳۹۹/۱۱/۱۰

این کتاب را به پیشنهاد دکتر مجتبی شکوری خواندم و برای فهم آن قسمتهایی را بارها و بارها تکرار کردم. بسیار عالی و اثرگذار بود

kimistry
۱۳۹۹/۰۸/۲۴

در این کتاب به بنیادی ترین سوال هر انسانی میپردازه که معنای زندگی چیه و رسالت ما در این زندگی چیه؟ شنیدم این ترجمه بهترین ترجمه بود و تجربه ای که داشتم هم بهم ثابت کرد. با اینکه یک اتوبیوگرافی بود

- بیشتر
amir
۱۳۹۸/۰۶/۰۱

کتاب جالبیه مخصوصا راجع به تحول ایمان در یک فرد شناخته شده و مشهور و متفکر

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۷)
ما را برای مجلس رقصی به خانه‌اش دعوت کرده بود،
🌵🍁 cactus
کسانی که خودشان ایمان را دستاویزی برای نیل به انواع و اقسامِ هدف‌های زودگذر قرار داده‌اند (این افراد بی‌ایمان‌ترین مردمان هستند، زیرا اگر ایمان برای آنان وسیله‌ای برای دستیابی به هدف‌های دنیوی است، پس مسلما نامش ایمان نیست).
🌵🍁 cactus
سلیمان می‌گوید: «باطل اباطیل، باطل اباطیل، همه چیز باطل است! انسان را چه سود از تمامی مشقاتی که زیر خورشید می‌کشد؟ طایفه‌ای می‌رود و طایفه‌ای می‌آید، و زمین تا به ابد برقرار است. هرچه بود، همان است که خواهد بود، و هرچه شد، همان است که خواهد شد؛ و زیر خورشید هیچ چیز تازه‌ای نیست. چیزی هست که درباره‌اش گفته شود: «ببین، این تازه است»؟ در روزگارانی که پیش از ما بود، آن چیز قدیم بود. یادی از گذشته نیست، و همچنین از آنچه خواهد بود، نزد آنان که پس از آن خواهند آمد، هیچ یادی نخواهد ماند.
🌵🍁 cactus
نمی‌توان خود را فریب داد. همه چیز باطل است. خوشبخت آنکه زاده نشده است، مرگ بهتر از زندگی است؛ باید از زندگی رها شد.
🌵🍁 cactus
حاصل پذیرش مذهب این بود که برای درک معنای زندگی باید دست از عقل بشویم، یعنی از همان چیزی که معنا برایش ضرورت داشت.
hoda.family
بی‌اختیار به نظرم می‌رسید در جایی کسی هست که با دیدن من تفریح می‌کند، با دیدن این‌که من چگونه 30ـ 40 سال تمام زیسته‌ام، زیسته‌ام و دانش آموخته‌ام، پیشرفت کرده‌ام، جسم و روحم را پرورش داده‌ام، و حالا که عقلم قوام یافته است، حالا که به آن قله‌ای از زندگی رسیده‌ام که از فراز آن، کل زندگی را به چشم می‌بینم، حالا چگونه در نهایت حماقت بر این قله ایستاده‌ام و به‌روشنی دریافته‌ام که در زندگی هیچ نبوده و نیست و نخواهد بود. «و او خنده‌اش می‌گیرد...»
🌵🍁 cactus
پس از آنکه درونی‌ترین جوهره جهان را خواهش فرض کردیم، و همه پدیده‌ها را، از تکاپوی ناآگاهانه نیروهای سیاه طبیعت گرفته تا فعالیت آکنده از آگاهیِ انسان، فقط تجسم مادی این خواهش دانستیم، به هیچ شکل از این نتیجه گریزی نخواهیم داشت که با نفی آزادانه و نابودیِ داوطلبانه خواهش، همه این پدیده‌ها نیز محو می‌شوند، تکاپوی مدام و تلاش بی‌هدف و بدون استراحت در تمام مراحل تجسم مادی، که جهان در آن و از طریق آن شکل می‌گیرد، محو می‌شود، تنوع شکل و صورت‌های گوناگون محو می‌شود. به همراه شکل و صورت، همه پدیده‌های آن نیز با شکل و صورت‌های کلی و زمان و مکانشان محو می‌شوند، و سرانجام آخرین شکل و صورت اساسیِ آن، یعنی سوژه و ابژه نیز محو می‌شود. خواهش نیست، نمایش نیست، و جهان هم نیست.
🌵🍁 cactus
مسافری در دشت به درنده خشمگینی برمی‌خورد. برای فرار از این درنده به درون چاه بی‌آبی می‌پرد، ولی در ته چاه اژدهایی می‌بیند که دهانش را برای بلعیدن او گشوده است. مسافر نگون‌بخت از ترس آنکه طعمه درنده خشمگین شود، جرئت بیرون آمدن از چاه را ندارد و از ترس آنکه طعمه اژدها شود، جرئت ندارد به انتهای چاه بپرد، پس به شاخه‌های گیاهی وحشی که در شکاف چاه روییده دست می‌اندازد و به آن آویزان می‌شود. دست‌هایش رفته‌رفته ضعیف می‌شود و احساس می‌کند به‌زودی تسلیم مرگی خواهد شد که از دو سو در انتظار اوست، ولی همچنان خودش را نگه می‌دارد و در همان حال که خودش را نگه داشته، به دوروبرش نگاهی می‌اندازد و می‌بیند دو موش، یکی سیاه و دیگری سفید، با سرعت یکسان دور ساقه بوته‌ای که او به آن آویزان است، می‌گردند و آن را می‌جوند. بوته خیلی زود خودبه‌خود کنده می‌شود و او به درون دهان اژدها سقوط می‌کند.
🌵🍁 cactus
مردم همان‌طور زندگی می‌کنند که همه زندگی می‌کنند و همه بر اساس موازینی زندگی می‌کنند که نه‌تنها هیچ نقطه اشتراکی با آموزه‌های دین ندارد، بلکه بخش اعظم آن مخالف این آموزه‌هاست. آموزه‌های دینی در زندگی نقشی ندارند، در روابط با سایر انسان‌ها هرگز این آموزه‌ها را در نظر نمی‌گیریم و در زندگی شخصی‌مان نیز هیچ‌گاه لزومی به مراعات آنها پیدا نمی‌شود. آموزه‌های دین مربوط است به جایی آن‌طرف‌ها، دور از زندگی و مستقل از آن. اگر هم به آن بربخوری، فقط همانند چیزی ظاهری و پدیده‌ای است که ارتباطی با زندگی ندارد.
Reyhaneh JoOoOn
من هم همانند همه دیوانگان، همه را دیوانه می‌خواندم. غیر از خودم.
Meti & yeganeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۰۷۲-۰-۰‬‬
تعداد صفحات۱۲۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۰۷۲-۰-۰‬‬